Nová snadno ovladatelná digitální zrcadlovka Canon EOS 1200D

PRAHA, 12. února 2014 – Značka Canon uvádí novou digitální zrcadlovku pro začínající fotografy, model EOS 1200D. Model byl navržen pro uživatele, kteří dosud nemají žádné zkušenosti se světem digitálních zrcadlovek a chtějí i přesto dosáhnout působivých výsledků. Novinka EOS 1200D je prvním modelem značky Canon dodávaným s aplikací EOS průvodce. (TZ)

Tento software určený pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS a Android je k dispozici ke stažení v obchodu s aplikacemi Canon. Canon EOS průvodce nabízí užitečné tipy a návody, které usnadňují seznámení s možnostmi digitální zrcadlovky a díky nimž vytěžíte z nového fotoaparátu maximum. Nová digitální zrcadlovka Canon EOS 1200D v sobě spojuje prvotřídní zobrazovací systém s řadou intuitivních a snadno použitelných ovládacích prvků a automatických snímacích režimů. Díky těmto vlastnostem budou vaše zážitky zachyceny, jak nejvěrněji to jen lze, a to bez ohledu na úroveň vašich dovedností.

Nápověda v podobě nové aplikace EOS průvodce a přehledná příručka pro začínající uživatele vás seznámí s rozložením jednotlivých ovládacích prvků a s funkcemi zrcadlovky EOS 1200D. Vaše první kroky v oblasti digitálních zrcadlovek tak budou mnohem jistější. Aplikace EOS průvodce nabízí řadu odborných tutoriálů a praktických cvičení ve stylu krok-za-krokem. Tutoriály vás provedou základy fotografování v tempu, které vám bude maximálně vyhovovat. Ve výukových materiálech ze sekce ‘Inspire’ se dozvíte vše důležité o fotografování nejrůznějších objektů, osvojíte si fotografické techniky a znalosti o světelnosti a perspektivě. Součástí aplikace je také průvodce, který vám poskytne užitečné rady a tipy, např. pro správnou kompozici při focení skupinek nebo krajiny, a díky němuž si poradíte s řadou běžných potíží, jako jsou rozmazané či přeexponované snímky.

Obrázky plné detailů

Digitální zrcadlovka EOS 1200D vytváří snímky s živými barvami a nádhernými detaily, díky kterým si jedinečnost zachycených okamžiků vybavíte věrně i za mnoho let. Na pestrosti a vysoké kvalitě snímků, které jsou vhodné i pro výrobu dárků v podobě velkých fotografií, se podílí snímač APS-C CMOS s 18 milióny pixelů a obrazový procesor DIGIC 4. Nový fotoaparát překvapí svými působivými schopnostmi pracovat i při špatných světelných podmínkách. Vaše snímky tak budou živé i v případě, že nebudete mít štěstí na dostatečné osvětlení focené scény. Systém automatického zaostřování s devíti body rovnoměrně rozloženými přes celý rámeček zajišťuje, že bez ohledu na to, co snímáte, je scéna zachycena v pozoruhodně detailní kvalitě. S rychlým souvislým fotografováním můžete snadno pořizovat série fotek, a to s frekvencí až 3 snímky za sekundu. To vám nebývale pomůže při zachycování scén, které se nečekaně rychle mění.

S fotoaparátem Canon EOS 1200D dosáhnete ohromujících výsledků bez ohledu na snímanou scénu. K dispozici máte režim Scene Intelligent, který automaticky vybírá nejvhodnější nastavení fotoaparátu a vy tak vždy fotíte s ideálně nastaveným přístrojem.

Pohyblivé vzpomínky – vytváření filmů Full HD

Nový model digitální zrcadlovky si skvěle poradí i s filmovým záznamem. EOS 1200D zvládá nahrávání působivých filmů v kvalitě Full HD (1080p). Široká škála snadno použitelných ovládacích prvků vám dává tvůrčí svobodu, která navíc poroste spolu s tím, jak se budou zdokonalovat vaše filmové dovednosti. Plnou kontrolu máte nejen nad řízením expozice a zaostřováním, ale také nad úrovněmi zvuku. Vaše zážitky tedy zaznamenáte přesně tak, jak jste je prožili. Využít můžete i režim Video Snapshot, který vytváří sérii krátkých klipů a automaticky je spojuje do souhrnného filmu.

Umělecká kreativita na jeden dotyk

Pouhý stisk tlačítka vám stačí na to, abyste jakýkoliv z vašich snímků obohatili o jedinečný efekt, a to díky řadě kreativních filtrů, jako je efekt miniatury, rybího oka nebo efekt levného fotoaparátu. Tyto kreativní filtry můžete použít jak před, tak i po pořízení snímku. Úpravy atmosféry můžete provádět okamžitě, anebo zpětně využít zcela odlišného pohledu na vaše snímky.

Navrženo pro vás

Kompaktní a lehkou digitální zrcadlovku EOS 1200D můžete mít neustále u sebe. Nikdy tak nepropásnete správnou příležitost pro zachycení jedinečných okamžiků. Díky velkým a intuitivně umístěným ovládacím prvkům, které umožňují snadné a instinktivní ovládání, si lehce poradíte s různými typy nastavení. Digitální zrcadlovka EOS 1200D je navržená tak, aby vyhovovala vašemu stylu fotografování, a proto obsahuje jasný optický hledáček, který vám usnadní kompozici zamýšlených snímků. Práci s fotoaparátem vám ulehčí také LCD displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce), například při focení v režimu živého náhledu. Ostrý displej s rozlišením 460 000 bodů vám umožní prohlédnout si fotografie a filmy bezprostředně po jejich pořízení nebo se o ně ihned podělit s přáteli.

Nová digitální zrcadlovka ale není určená pouze pro začátečníky. Až budete připraveni posunout vaše fotografické dovednosti na vyšší úroveň, jednoduše vyměníte standardně dodávaný objektiv za jeden z více než 70 objektivů řady Canon EF. Každý z těchto objektivů vám nabízí rozdílnou perspektivu, která vám pomůže ve zkoumání vašich tvůrčích schopností při pořizování opravdu skvělých fotografií. Podrobnosti o široké škále kompatibilních objektivů a příslušenství pro zrcadlovku EOS 1200D opět najdete v aplikaci EOS průvodce.

Klíčové vlastnosti EOS 1200D:

  • Špičková obrazová kvalita díky velkému snímači

  • Podrobné fotografie lze oříznout a vytisknout na velký formát

  • Čistý obraz i při špatných světelných podmínkách

  • Snadno použitelný režim Scene Intelligent Auto

  • Vestavěný průvodce funkcemi a aplikace pro chytré telefony

  • Filmy Full HD s podporou režimu Video Snapshot

  • Jasný displej LCD s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce)

  • Tvůrčí svoboda díky kreativním filtrům

– KONEC –

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.