Už nikdy vám neunikne žádný záběr: α6000 od Sony nabízí nejrychlejší automatické ostření mezi fotoaparáty s výměnnými objektivy

Bleskurychlý ILCE-6000 od Sony se chlubí nejrychlejším automatickým ostřeními mezi fotoaparáty s vyměnitelnými objektivy – stačí pouhých šest setin vteřiny a fotografovaný objekt je precizně „zaměřen“. Od spontánního úsměvu po raketová tenisová podání – nyní můžete zachytit okamžiky, na které jiné fotoaparáty prostě nestačí. A díky obrazovému snímači Exmor APS HD CMOS s rozlišením 24,3 megapixelů a procesoru BIONZ X je každý snímek vykreslen do nejmenšího detailu.   (TZ)

Model α6000 je nový přírůstek v řadě bezzrcadlovek od Sony. Nabízí se ve dvou kultovních variantách – v černém a titanovém provedení – a určitě bude terčem mnoha závistivých pohledů jiných fotografů. Uživatelé, kteří hledali praktické rozměry a nízkou hmotnost bezzrcadlovky, ale nechtěli přijít o ultra rychlé automatické ostření, si přišli na své: α6000 je právě tím, co hledali.

Fenomenální režim automatického ostření u α6000 je rychlejší i než u mnoha profesionálních zrcadlovek. Pohání ho nejmodernější technologie Fast Hybrid AF od Sony. AF senzor s fázovou detekcí 179 ohniskových bodů je zkombinován s velmi přesnou detekcí kontrastu. Výsledkem této ‚silové‘ kombinace je nejrychlejší automatické ostření mezi fotoaparáty s vyměnitelnými objektivy, super rychlé sekvenční snímání rychlostí 11 rámečků za vteřinu a vysoce přesné automatické zaostřování. Fotoaparátu α6000 nic neunikne – ani rychle se pohybující objekty. Díky tomu je ideální pro fotografování sportu a rychle se měnících scén.

Do kompaktního těla fotoaparátu se však vešla celá řada dalších prémiových funkcí. Hledání ideální kompozice je díky jasnému hledáčku OLED Tru-Finder™ potěšením. Můžete si v něm jednoduše prohlížet výsledky vzniklé různým nastavením ostrosti, expozice a dalších parametrů – co vidíte v hledáčku, to uvidíte i na snímku.

Intuitivní umístění ovládání v horní části fotoaparátu umožňují snadné úpravy nastavení bez toho, že byste museli přestat sledovat fotografovanou scenérii. Celkem sedm tlačítek s uživatelským výběrem funkce – včetně dvou vyhrazených pro nastavení uživatelem – zaručuje rychlý přístup ke kterékoliv ze 43 možností volby, což určitě uspokojí i toho nejnáročnějšího fotografa. A pro ještě větší flexibilitu má fotoaparát zabudovaný blesk, který pomůže přisvítit portrétní snímky nebo fotografovat v tlumeném interiérovém světle.

Své fotografie pak můžete snadno sdílet přes mobilní telefon – fotoaparát je vybaven technologií NFC a Wi-Fi, takže se jednoduše – stačí letmý dotek – propojí s chytrým telefonem či tabletem z modelové řady Xperia™ nebo jakýmkoliv zařízením s operačním systémem Android, které podporuje NFC. Jeden dotek také stačí na aktivaci funkce Smart Remote Control, která umožňuje ovládat na dálku spoušť fotoaparátu z mobilního telefonu a prohlížet si v něm pořízené snímky.

Příslušenství

V nabídce stylově sladěného volitelného příslušenství k modelu α6000 je například pouzdro LCS-EBC just-fit Body Case, které fotoaparát chrání před prachem a nástrahami každodenního používání. Datový přenos je možný přes USB, které je zabudované do pouzdra, nebo NFC; fotoaparát lze také upevnit na stativ přímo v pouzdře.

Pouzdro s popruhem přes rameno LCS-ASB1 Active Sling Bag fotoaparát chrání v běžném provozu. Můžete ho nosit v ruce nebo přes rameno – materiál odpuzující vodu a zip se postarají o to, že váš fotoaparát bude v bezpečí a v suchu.

Pouzdro LCS-BBXL Soft Carrying Case skvěle chrání vaše teleobjektivy, například SEL18200LE nebo SEL55210. Pouzdro z materiálu odpuzujícího vodu je dostatečně velké i pro sluneční clonu. V nabídce je také polovyztužená folie PCK-LM17, která chrání LCD displej fotoaparátu proti poškrábání, prachu a otiskům prstů.

Digitální fotoaparát s výměnným objektivem α6000 od Sony lze předobjednat zde: www.sony.cz Model α6000 půjde do prodeje v Evropě v dubnu 2014.

– Konec –

Hlavní specifikace

ILCE-6000

Kompatibilní objektivy

Sony E-mount

Obrazový snímač

Typ

APS-C type (23,5 x 15,6mm) Exmor APS HD CMOS

Rozlišení (efektivní)

Cca 24,3 megapixelů

Záznam (fotografie)

Formát záznamu

JPEG (DCF Ver. 2.0, Exif Ver.2.3, MPF Baseline compliant), RAW (Sony ARW 2.3 format)

Záznam (video)

Formát záznamu

AVCHD format Ver. 2.0 compliant/ MP4

Média

Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick XC-HG Duo, SD paměťová karta, SDHC  paměťová karta (UHS-I), SDXC  paměťová karta (UHS-I)

Ostření

Type

Fast Hybrid AF (fázové ostření/detekce kontrastu)

Ohniskové body

179 bodů (fázové ostření) / 25 bodů (detekce kontrastu)

Kontrola expozice

Typ měření

Evaluativní měření – 1200 zón

Citlivost ISO  (Recommended Exposure Index)

Fotografování: ISO 100-25600 ekvivalent (1/3 EV step),

AUTO (ISO 100-25600, uživatelsky nastavený horní a dolní limit)

Video: ISO 100-12800 ekvivalent(1/3 EV step) / AUTO (ISO 100-12800 ekvivalent,  uživatelsky nastavený horní a dolní limit )

Hledáček

Typ

1,0 cm (typ 0.39) elektronický hledáček (barva)

Počet bodů

1 440 000 bodů

Pokrytí záběru

100%

Zvětšení

Cca 1,07x (ekvivalent 35mm fotoaparátu: cca 0,70x) s 50mm objektivem v nastavení infinity -1m-1)

LCD displej

Typ

7,5cm (3.0-type) TFT,

Počet bodů

921 600 bodů

Nastavitelný úhel

Cca 90 stupňů nahoru, cca 45 stupňů dolů

Wi-Fi

Prohlížení v chytrém telefonu

Ano

Odeslání na počítač

Ano

Prohlížení v televizi

Ano

NFC

Ano (NFC Forum Type 3 Tag compatible,

Dálkové ovládání na jeden dotek, sdílení na jeden dotek)

PlayMemories Camera Apps

Ano

Audio

Mikrofon

Zabudovaný stereo mikrofon

Reproduktor

Zabudovaný mono reproduktor

Rozměry (bez vyčnívajících součástí)

Cca 120,0mm x 66,9mm x 45,1mm

Váha

Cca 285g (pouze tělo)

Cca 344g (s baterií a Memory Stick PRO Duo)

Společnost Sony:

Společnost Sony je přední celosvětový výrobce inovativních audio, video, komunikačních a informačních produktů pro spotřebitelský trh i pro profesionální trhy. Společnost Sony je známá díky svým renomovaným audiovizuálním produktům, jako jsou například HD LCD televizory BRAVIA™, digitální fotoaparáty Cyber-shot™, videokamery Handycam®, digitální zrcadlovky „α“ (vyslovuj alfa), tablety Sony a MP3 přehrávače Walkman®, stejně jako osobní počítače VAIO™ a profesionální produkty pro 3D HD vysílání.

Za účelem získání dalších informací o společnosti Sony Europe prosím navštivte stránku http://www.sony-europe.com. Za účelem získání dalších informací o společnosti Sony Corporation prosím navštivte stránku http://www.sony.net.