Fujitsu představuje samoobslužné pokladny nové generace

Praha, 20. února 2014 – Pružnost, spolehlivost a možnost rozšíření na vyšší kapacitu. To jsou tři hlavní vlastnosti, kterými druhá generace maloobchodního řešení U-Scan Genesis vylepšuje efektivitu obchodů a zvyšuje hospodárnost prodejních míst. Společnost Fujitsu tak nyní umožňuje maloobchodům na celém světě překonávat očekávání zákazníků při nakupování přes samoobslužné služby u pokladny. (TZ)

„Samoobslužné pokladny tvoří důležitou součást služeb na prodejnách. Zvlášť pro obchody prodávající velké množství různého zboží znamená řešení U-Scan Genesis II možnost, jak být vždy o krok před konkurencí a maximalizovat návratnost investic,“ říká David Concordel, Senior Viceprezident Fujitsu pro Global Retail.

Spolehlivost, zvýšená produktivita práce zaměstnanců a nižší náklady představují tři nejvýznamnější přínosy, které maloobchody mohou očekávat od technologií zavedených ve svých pobočkách. Integrační podpůrný nástroj Integro maximalizuje spolehlivost a rychlost podpůrných služeb pro technologii U-Scan tím, že problémy odstraňuje lokálně.

„Zákazník je spokojený, služby jsou efektivní a rychlé a maloobchody dosáhnou svých cílů efektivněji a rychleji,“ doplňuje Concordel.

 

Lokálním řešením problémů odpadají časově náročné telefonáty na linky podpory, kterými by jinak zaměstnanci strávili část pracovní doby. Integro nejenže umožňuje pracovníkům, aby se soustředili na potřeby zákazníků, ale také jim poskytuje okamžitá data a účinné nástroje, které automatizují podpůrné úkoly na dálku. Současně poskytuje jedinečná hlášení obsahující důležitá data pro analýzu a celkový přehled řešení.

Mobilní aplikace My U-Scan ještě zvyšuje využitelnost celého řešení. Snižuje dobu trvání transakcí a zosobňuje služby zákazníkům napříč celým distribučním kanálem jednoduše tak, že umožňuje přizpůsobení jednotlivých stanic U-Scan potřebám jakéhokoli obchodu. Aplikace My U-Scan je k dispozici pro zařízení Android a iOS a do mobilních zařízení zákazníků načítá jedinečný čárový kód Quick Response (QR). Díky tomu je možné přímo u pokladny rychle poskytnout osobní identifikační údaje a předem zvolené preference pro nákup i platbu. K dispozici je navíc i seznam nejoblíbenějších položek; tyto údaje lze používat opakovaně a upravovat je

Řešení U-Scan Genesis II pomáhá obchodníkům, kteří prodávají širokou paletu zboží – obchodům pro kutily, lékárnám, obchodům s každodenními potřebami i ostatním maloobchodům, dosáhnout svých cílů prostřednictvím následujících funkcí:

Nejlepší nástroje pro manipulaci s hotovostí ve své třídě: Obsahuje snadno obslužné zařízení pro vydávání mincí i bankovek, které má větší kapacitou, rychlejší a přesnější ověřování, nižší spotřebu energie a je možné ho ovládat na dálku.

  • Lepší ergonomie: Lepší umístění zařízení pro manipulaci s bankovkami a účtenkami, stereo high-fidelity audio, vyhovuje normám ADA/ANSI, uznávaný technický design v oblasti samoobslužných služeb.

  • Možnosti, které nabízí technologie skenování čárových kódů: Nejnovější hybridní zobrazovací a skenovací zařízení 2D od společnosti Honeywell s integrovanou váhou na plodiny a s technologií pro deaktivaci bezpečnostních štítků. Spotřebitelé mohou uplatnit své elektronické kupóny nebo otevřít své programy pro věrné zákazníky pomocí chytrých telefonů nebo QR čárových kódů.

  • Modré světelné lišty LED: Pomáhají zákazníkům při transakcích, jsou synchronizovány s uživatelským rozhraním a obsahují animace i mluvené pokyny.

  • Modulární zabezpečovací technologie: Posuvný pás pro technologii U-Scan Genesis je k dispozici v různých formátech a pro různé platformy. Zařízení pro zvedání tašek je k dispozici v několika výškách a lze jej rozšířit až na osm tašek, díky čemuž jsou moduly zabezpečeny a efektivně vyhovují široké škále požadavků.

  • Software U-Scan 5.0: Vyznačuje se podporou Windows 7, zvýšenou mobilní obslužnou funkčností, konfiguračními nástroji a automatickými aktualizacemi, které jsou pro skutečně pružný maloobchodní systém nutné.

Společnost Fujitsu, která je již po tři desetiletí na celém světě mezinárodně uznávaným lídrem v široké škále maloobchodních řešení. Jejichž prostřednictvím umožňuje zákazníkům skvělý zážitek a vytváří synergické efekty, které vedou ke zvýšeným prodejů, vyšší provozní efektivitě a zvýšené spokojenosti zákazníků. Řešení bezobslužných pokladen, nejlepší postupy a kritéria, která byla stanovena pro porovnání výkonů v této průmyslové oblasti, umožňují maloobchodům držet krok s technickým vývojem a rozšiřovat svůj podíl na trhu.

Ceny a dostupnost

Řešení U-Scan Genesis II bude maloobchodním zákazníkům k dispozici prostřednictvím zahraničních poboček společnosti Fujitsu počínaje létem roku 2014. Prodej v České a Slovenské republice není zatím plánován.

 

Online zdroje

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 170 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 47 miliard USD (k 31. březnu 2013).

Další informace naleznete na webu http://www.fujitsu.com.

 

O společnosti Fujitsu Technology Solutions

Fujitsu Technology Solutions patří mezi přední evropské poskytovatele IT infrastruktury. Působí na všech hlavních trzích v Evropě, Středním východě, Africe a Indii. Společnost nabízí komplexní portfolio produktů, podnikových řešení a služeb, od pracovních stanic, přes datacentra až cloudové struktury. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává přes 13 000 pracovníků a je součástí globální skupiny Fujitsu.

Další informace najdete na ts.fujitsu.com/aboutus

O společnosti Fujitsu Technology Solutions ČR

Fujitsu Technology Solutions ČR patří do stejnojmenné divize, která je součástí globální skupiny Fujitsu Limited. Společnost vznikla v roce 2009 odkoupením 50% podílu společnosti Siemens ve společném podniku Fujitsu – Siemens. V České republice společnost nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb, včetně koncepce dynamických infrastruktur (cloud computing). K jejím klientům se řadí největší společnosti a instituce, pro které zajišťuje správu datových center, infrastrukturu a infrastrukturu jako službu (IaaS). Pro střední, malé firmy a jednotlivce zajišťuje servis prostřednictvím sítě svých obchodních partnerů. Fujitsu Technology Solutions zaměstnává v ČR přes 100 lidí.

Další informace o Fujitsu Technology Solutions najdete na webu www.fujitsu.cz