Pro maximální výkon: nový Cyber-shot HX400V s 50x optickým zoomem

Kolik výkonu zvládnete? Nový fotoaparát DSC-HX400V od Sony nabízí maximální výkon bez zbytečné zátěže. (TZ)

Už se nemusíte starat o to, abyste sebou měli vždy ten správný objektiv. Se super výkonným padesátinásobným optickým zoomem si vystačíte ve všech situacích – ať již chcete fotografovat krajinu, rodinu, živý koncert nebo detaily ze sportu či přírody ve velkém přiblížení.

A pokud chcete být ještě blíž, Clear Image Zoom pro jasný obraz nabízí mimořádné stonásobné přiblížení pro fotografování například plachých zvířat v přirozeném prostředí. Technologie Optical SteadyShot a Intelligent Active Mode se postarají, aby vaše video ve Full HD kvalitě bylo vždy ostré a nerozmazané – i při vysokém přiblížení, kdy chvění obrazu z ruky bývá velkým problémem.

Díky prémiovému objektivu ZEISS Vario-Sonnar T*, podsvícenému snímači Exmor™ CMOS s  rozlišením 20,4 efektivních megapixelů a rychlému procesoru BIONZ X, který je třikrát výkonnější než jeho předchůdce, budou vaše snímky vždy vykreslené do nejmenšího detailu.

Cyber-shot HX400V představuje obrovský skok dopředu v obrazové kvalitě z kompaktního digitálního fotoaparátu díky nejmodernějším technologiím od Sony, které nastavují nový standard výkonu. Stejná špičková technologie pro vykreslení detailu jako u Cyber-shot RX10 a proslulého fullframe modelu α7, v kombinaci se selektivní redukcí šumu, poskytuje jasnější a přirozenější obraz. Tato kombinace je zárukou nádherné barevné palety, mimořádného kontrastu a struktury – a to i při tlumeném světle.

Každý, kdo chce kvalitnější fotografie, najde uvnitř fotoaparátu kombinaci technologií, která ho určitě potěší. DSC-HX400V s tělem ve stylu zrcadlovky je v ruce velmi pohodlný. Nemusíte nikterak slevit ze svých kreativních ambicí: kolečko ovládání manuálního nastavení umožní rychle upravovat zoom/ostřit; tlačítko pro výběr režimů Manual Focus a DMF; navigační kolečko; uživatelsky nastavitelná tlačítka a paměť vašich oblíbených nastavení. A s plným ovládáním režimů P/A/S/M máte k dispozici všechny volby expozice, které potřebujete pro své nádherné fotografie a videa ve Full HD kvalitě.

Práce s funkcemi výběru kompozice a ostření je snadná a příjemná, také díky vysoce kontrastnímu elektronickému hledáčku, který nabízí jasný a ostrý náhled na fotografovaný objekt. Další možnost je zkomponovat obrázek a prohlédnout si náhled na LCD displeji (3.0-type) Xtra Fine s úhlopříčkou 7,5 cm, který lze natočit do polohy umožňující pohodlný náhled i v případě, že fotoaparát držíte vysoko nebo nízko.

Se zabudovanou technologií Wi-Fi můžete odesílat fotografie a videa přímo do svého smartphonu či tabletu. Technologie NFC vás snadno a na jeden dotek propojí s kompatibilními mobilními zařízeními. Můžete dokonce použít svůj smartphone či tablet jako praktické dálkové ovládání, což je ideální pro skupinové fotografie – když chcete být také na fotografii a ne zastrčeni za objektivem.

Motion Shot Video je praktická funkce přehrávání videa, která umí vytvořit dramatické sekvence z vrstvených snímků (superimpozice), takže můžete sledovat rychlou akci rozfázovanou do zlomků vteřiny. S tímto mimořádným nástrojem můžete analyzovat svůj tenisový servis, golfový švih či jiné sporty v detailním rozboru.

A když máte nafoceno a natočeno, můžete svůj fotoaparát připojit ke 4K  televizi a zažít pocit z neuvěřitelného fotorealismu na velké obrazovce. Díky GPS budete moci své cesty zpětně zdokumentovat na počítači a přiřadit přesné místo vzniku každé fotografii či videu.

Příslušenství a aplikace

Kreativní možnosti svého fotoaparátu můžete ještě rozšířit pomocí volitelného příslušenství, například blesku nebo externího mikrofonu přes patici Multi Interface Shoe.

Digitální fotoaparát DSC-HX400V lze předobjednat zde: www.sony.cz. DSC-HX400V bude v Evropě v prodeji od března 2014.

– Konec –

Vybrané specifikace – DSC-HX400V

Objektiv

ZEISS Vario-Sonnar T*

Optický zoom/(Clear Image Zoom)

50x / 100x

Obrazový snímač

Exmor R CMOS s efektivním rozlišením 20,4 megapixelů

Obrazový procesor

BIONZ X

Stabilizace obrazu

Fotografování: Optical SteadyShot

Video: Optical SteadyShot (Intelligent Active Mode)

Záznam videa

Full HD 1920×1080/50p, 50i, 25p, 24p

Elektronický hledáček

TFT cca 201 000 bodů

LCD

3.0-type Xtra Fine (nastavitelný úhel) cca 921 000 bodů

Režimy P/A/S/M

Ano (foto a video)

Picture Effect

Ano (13 voleb režimů)

Motion Shot Video

Ano

Wi-Fi/NFC

Ano

Fotografie ve 4K kvalitě (HDMI)

Ano

PlayMemories Camera Apps

Ano

GPS

Ano

TRILUMINOS Colour

Ano

Výdrž baterie

Cca 300 snímků (CIPA standard)

Rozměry (ŠxVxH)

129,6mm x 93,2mm x 103,2mm

(5 1/8 palce x 3 3/4 palce x 4 1/8 palce) (přibližně)

Ochrana životního prostředí

Některé části jsou vyrobeny s použitím materiálu SoRPlas (Sony Recycled Plastic). Tento materiál je z 99 % recyklát ze sběrných plastů.

Společnost Sony:

Společnost Sony je přední celosvětový výrobce inovativních audio, video, komunikačních a informačních produktů pro spotřebitelský trh i pro profesionální trhy. Společnost Sony je známá díky svým renomovaným audiovizuálním produktům, jako jsou například HD LCD televizory BRAVIA™, digitální fotoaparáty Cyber-shot™, videokamery Handycam®, digitální zrcadlovky „α“ (vyslovuj alfa), tablety Sony a MP3 přehrávače Walkman®, stejně jako osobní počítače VAIO™ a profesionální produkty pro 3D HD vysílání.

Za účelem získání dalších informací o společnosti Sony Europe prosím navštivte stránku http://www.sony-europe.com. Za účelem získání dalších informací o společnosti Sony Corporation prosím navštivte stránku http://www.sony.net.