Společnost Sharp uvádí na trh černobílá multifunkční zařízení, která jsou integrována s cloudovou službou

Varšava, 20. února 2014 – Společnost Sharp zahajuje prodej šesti energeticky úsporných černobílých multifunkčních zařízení s výjimečnými možnostmi sdílení dat v síti. Zařízení MX-M565N, MX-M465N a MX-M365N jsou standardně přizpůsobena pro práci v cloudu a jsou vybavena systémem pro sdílení souborů Sharp Cloud Portal Office, naopak u modelů MX-M564N, MX-M464N a MX-M364N je tato funkcionalita volitelná pro případ kdyby bylo potřeba ji využívat v budoucnu. (TZ)

Tato zařízení jsou navíc vybavena všemi funkcemi, které lze očekávat od multifunkčních zařízení, která jsou integrovaná se sítí. Nové modely se odlišují také širokou paletou moderních, volitelných funkcí pro finální úpravy, které nacházejí uplatnění při kopírování a tisku dokumentů ve středních a velkých pracovních skupinách.

Společnost Sharp oznamuje také uvedení na trh nového, revolučního toneru Mycrostoner-CAP™, který umožňuje tisk při nižší teplotě, což zvyšuje energetickou úspornost zařízení.

Ekologicky pokročilá zařízení

Společnost Sharp vyvinula inovativní složení toneru, které umožňuje významně snížit množství energie, které je nezbytné pro tisk a kopírování dokumentů. Nový toner Mycrostoner-CAP™ značky Sharp se taví při nižší teplotě. Díky této skutečnosti jsou naše zařízení schopna dosáhnout jednoho z nejnižších ukazatelů celkové spotřeby energie (TEC) na trhu, a tím současně snížit náklady na provoz firmy.

K výrobě nových zařízení byl také použit plast z biomasy, vyrobený z rostlinných materiálů, což snižuje negativní vliv na životní prostředí. Tato zařízení jsou navíc vybavena souborem inteligentních funkcí, které mají vliv na snížení spotřeby energie. Například každý toner si dokáže „osvojit“ harmonogram užívání, a pokud vyhodnotí, že už nebude používán, přejde do pohotovostního stavu. Úsporu energie podporuje také funkce automatického vypínání po každé ukončené úloze. Tuto funkci lze naprogramovat tak, aby byla řízena v závislosti na čase.

Připraveny pro práci v cloudu

Abychom nabídli řešení, které přenese produktivitu kanceláře na vyšší úroveň, vybavili jsme zařízení MX-M565N, MX-M465N a MX-M365N možností bezdrátového připojení k sítí prostřednictvím Wi-Fi. Zařízení mohou také snadno sdílet soubory pomocí služby Sharp Cloud Portal Office.

Bezprostředně z panelu s dotykovým ovládáním lze získat přístup k dokumentům uloženým v cloudu. Uživatelé mohou také pracovat mnohem efektivněji a skenovat dokumenty přímo do Cloud Portal Office a snadno je sdílet se svými spolupracovníky v kanceláři i mimo ní.

Firmám, které v tomto okamžiku nemají zájem o cloudové služby, jsou určeny modely MX-M564N, MX-M464N a MX-M364N. Tato zařízení lze snadno přizpůsobit pro práci v cloudu prostřednictvím jednoduchého rozšíření platformy Sharp OSA, která je dostupná z ovládacího panelu. Uvedené modely lze také volitelně vybavit Wi-Fi připojením.

Bezplatná mobilní aplikace Sharpdesk mobile umožňuje uživatelům připojit se k novým zařízením prostřednictvím Wi-Fi sítě a následně prohlížet a tisknout kancelářské soubory různého typu. Uživatelé navíc mohou skenovat dokumenty a posílat je přímo z kancelářského zařízení do tabletů nebo chytrých telefonů.

Funkce zvyšující produktivitu

Volitelné vybavení nových zařízení kromě rychlých a spolehlivých funkcí tisku, kopírování, rychlého skenování a možnosti účinného zpracovávání velkého objemu dokumentů, zahrnuje také automatické funkce pro finální úpravy, které umožňují vytvořit profesionální, čitelné dokumenty vysoké kvality. Tyto modely zahrnují širokou paletu možnosti finálních úprav různého typu dokumentů, včetně brožur a dokumentů s kroužkovou vazbou, což umožňuje pohodlnou distribucí materiálů v souladu s jejich určením.

Vysoká kvalita ve standardu

Nová řada výrobků představuje modely, které lze individuálně konfigurovat s ohledem na požadavky firmy bez výdajů na zbytečné funkce. Všechny modely jsou ve standardu vybaveny oboustrannými skenery a umožňují tisk o rychlosti 36, 46 a 56 stran za minutu.

Zařízení MX-M565N, MX-M465N a MX-M365N jsou vybavena LCD panelem s dotykovým ovládáním o velikosti 10,1 palců a s funkcí vícebodového dotyku. Umožňují tisk s rozlišením 1200 x 1200 dpi a jsou opatřena oboustrannými, jednoprůchodovými podavači originálů (DSPF) na 150 listů. Modely MX-M564N, MX-M464N a MX-M364N jsou naopak vybaveny v 7palcovými barevnými ovládacími LCD panely. Umožňují tisk s rozlišením 600 x 600 dpi a mají oboustranný, jednoprůchodový podavač dokumentů (RSPF) na 100 listů.

Uvedená zařízení budou na trhu k dispozici od února 2014.

Harald Fitz, Product and Marketing Manager Sharp, ujišťuje:

„Nové modely řady MX, které jsou integrované s cloudem, mění naší nabídku multifunkčních kancelářských zařízení tím, že nabízejí rychlé, energeticky úsporné a bezpečné funkce pro každou střední a velkou firmu. Naše zařízení díky integraci s cloudem nejenže odpovídají současným potřebám, ale jsou také připraveny na výzvy budoucnosti.

Informace o kancelářských systémech společnosti Sharp

Společnost Sharp nabízí široký výběr řešení pro správu dokumentů a kancelářského vybavení, od multifunkčních kancelářských zařízení až po velké výrobní systémy. Technologie Open Systems Architecture (OSA), kterou vyvinula společnost Sharp, dokáže přetvořit multifunkční zařízení v produktivní informační portál, který umožňuje integraci s aplikacemi typu „cloud“ a aplikacemi nezávislých výrobců. Sharp je také dodavatelem služby Sharp Optimised Services, která umožňuje dosáhnout lepší kontroly nad procesem zpracování dokumentů a pomáhá zvýšit produktivitu a efektivitu kancelářské práce. Více informací můžete získat na internetových stránkách www.sharp.pl.