Samsung odhalil dlouho očekávaný smartphone GALAXY S5

Praha 25. února 2014 – Společnost Samsung představuje GALAXY S5, v pořadí již pátou generaci smartphonu řady GALAXY S. Novinka spotřebitelům nabízí nebývalý zážitek z inteligentních funkcí pro každodenní použití. Je stylová, umožňuje vám být ve spojení s přáteli a udržet vás ve vynikající kondici. (TZ)

„S GALAXY S5 se Samsung vrací k základům a zaměřuje se na poskytování vlastností, na kterých našim zákazníkům záleží nejvíce. Spotřebitelé chtějí mobilní zařízení, která je inspirují a podporují ve zlepšování jejich každodenního života. Proto Samsung představil GALAXY S5, který se vyznačuje kultovním designem a řadou užitečných a inteligentních funkcí,“ řekl JK Shin, prezident a ředitel divize IT & Mobile Communications společnosti Samsung.

Zachytit okamžiky, na kterých záleží

Zachycení a uložení cenných vzpomínek je jednou z nejdůležitějších vlastností současných chytrých telefonů. Proto je Samsung GALAXY S5 vybaven 16 Mpix fotoaparátem s vylepšenou nabídkou foto funkcí a uživatelským rozhraním, které umožňuje spotřebitelům jednoduše fotografie zachycovat, upravovat i sdílet.

GALAXY S5 má nejrychlejší automatické ostření na světě s rychlostí až 0,3 sekundy, disponuje pokročilou funkcí High Dynamic Range (HDR) nebo funkcí Selektivního ostření, která umožňuje uživatelům zaostřit na určitou oblast objektu a současně rozostřit pozadí snímku. Díky tomu již není potřeba speciální sada čoček pro vytvoření efektu mělké ostrosti (DOF).

Napojte se na nejrychlejší připojení

Samsung GALAXY S5 podporuje nejmodernější LTE konektivitu a pátou generaci Wi-Fi 802.11ac či 2X2 MIMO. Pro zákazníky, kteří vyhledávají ještě rychlejší připojení, je GALAXY S5 vybavený inovativní Wi-Fi technologií s názvem Download Booster, která zvyšuje rychlost datového přenosu spojením Wi-Fi a LTE současně. Bez ohledu na to, kde spotřebitel bude, Samsung GALAXY S5 mu pomůže zajistit nejrychlejší dostupné připojení.

Buďte fit a aktivní

Díky vylepšenému S Health 3.0 nabízí GALAXY S5 více nástrojů, které pomáhají lidem zůstat fit a cítit se dobře. Využívat lze komplexního sledování osobních fitness záznamů, které pomáhají uživatelům monitorovat a upravovat aktivitu spolu s dalšími nástroji včetně krokoměru, jídelníčku, záznamy o cvičení a nově také s pomocí senzoru srdečního tepu. Vedle toho mohou uživatelé GALAXY S5 využívat získaná data v nejrůznějších aplikacích partnerů společnosti Samsung a také mohou propojit své zařízení s další generací produktů Gear pro fitness trénink.

Moderní glam look

Samsung GALAXY S5 spojuje ikonický design Samsungu s moderními prvky. Ty jsou patrné především na zadní straně krytu, který je tvořen perforovaným vzorem. Elegantní oválný tvar GALAXY S5 si zákazníci budou moci pořídit v černé, bílé, modré a měděné zlaté barvě.

Nepostradatelná ochrana zařízení

Samsung GALAXY S5 je odolný proti prachu a vodě (stupeň krytí IP67). Ve výbavě má čtečku otisků prstů, která poskytuje spotřebitelům bezpečné, biometrické zamknutí obrazovky a větší bezpečnost při mobilních platbách. Užitečnou funkcí je také úsporný režim Ultra Power Saving Mode, který automaticky změní zobrazení a vypne všechny nepotřebné funkce tak, aby minimalizoval spotřebu energie.

Samsung GALAXY S5 bude k dispozici po celém světě prostřednictvím maloobchodní sítě Samsung, internetových obchodů a distributorů v dubnu 2014.

Veškeré podrobnosti a fotografie produktů jsou k dispozici na www.samsungmobilepress.com.

 

Technické specifikace Samsung GALAXY S5

 

Sítě

LTE Cat.4 (150/50Mbps)

Displej

5.1” FHD Super AMOLED (1920 x 1080)

Procesor

2.5GHz čtyřjádrový aplikační procesor

Operační systém

Android 4.4.2 (Kitkat)

Fotoaparát

16 Mpix (zadní), 2.0Mpix (přední)

Video

UHD@30fps, HDR, video stabilizace

Video kodek: H.263, H.264(AVC), MPEG4, VC-1, Sorenson Spark, MP43, WMV7, WMV8, VP8

Formát videa: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

Audio

Zvukový kodek: MP3, AMR-NB/WB, AAC/ AAC+/ eAAC+, WMA, Vorbis, FLAC

Formát zvuku: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA

Funkce fotoaparátu

HDR (Rich tone), Selective Focus, Virtual Tour Shot, Shot&More

Doplňkové funkce

prachu a voděodolný (stupeň krytí IP67)

Ultra Power Saving Mode (řežim pro maximální úsporu energie)

Download Booster

S Health 3.0

Quick Connect

Private Mode (režim soukromí)

Kids Mode (režim děti)

Služby Google Mobile

Chrome, Drive, Photos, Gmail, Google, Google+, Google Settings, Hangouts, Maps, Play Books, Play Games, Play News stand, Play Movie & TV, Play Music, Play Store, Voice Search, YouTube

Konektivita

WiFi: 802.11 a/b/g/n/ac HT80, MIMO(2×2)

Bluetooth®: 4.0 BLE/ ANT+

USB: USB 3.0

NFC

IR Remote

Senzory

Akcelerometr, gyrosnímač, senzor přiblížení, kompas, barometer, Hallův snímač, RGB ambient light, snímač gest (IR), snímač otisků prstů, snímač tepové frekvence

Paměť

RAM: 2GB

Vnitřní paměť: 16/32GB

microSD až do 128G

Rozměry

142.0 x 72.5 x 8.1mm, 145g

Baterie

2800mAh

Standardní kapacita baterie: 390 hodin / Doba hovoru: 21 hodin

* Veškeré funkce, vlastnosti, specifikace a další informace o produktu uvedené v tomto dokumentu, včetně, ale nikoli výhradně, výhod, designu, ceny, komponentů, výkonu, dostupnosti a vlastností výrobku mohou být změněny bez předchozího upozornění.

* Android, Google, Chrome, Drive, Photos, Gmail, Google, Google+, Google Settings, Hangouts, Maps, Play Books, Play Games, Play Newsstand, Play Movie & TV, Play Music, Play Store, Voice Search, YouTube jsou ochrannou známkou Google Inc.

Poznámka pro editory:

Podpora vyjádřená mobilními operátory:

Yves Maitre, výkonný viceprezident, divize Connected Objects and Partnerships, Orange

„GALAXY S5 přinese některé z nejvíce očekávaných funkcí a inovací v tomto odvětví a věříme, že v kombinaci se sílou a kvalitou naší LTE sítě v celé Evropě, bude naše dlouhodobé partnerství se společností Samsung i nadále optimalizovat způsob, jakým naši spotřebitelé přistupují k jejich digitálnímu obsahu a službám. Velmi rádi spolupracujeme se společností Samsung a s potěšením nabídneme tuto poslední vlnu inovací našich zákazníkům.“

Christan Stangier , Mobilní terminály SVP P&I, Deutsche Telekom

„Po mnoho let je Samsung klíčovým partnerem pro Deutsche Telekom při rozvoji a zavádění nových technologií, jako jsou LTE CAT4 a NFC pro mobilní platby.“

Neil Jones, ředitel Globálních zařízení a aplikací, Hutchison Whampoa

„Společnost Hutchison spolupracuje se společností Samsung při uvedení její očekávané vlajkové lodi na trh mobilních telefonů. Elegantní design a nové inovativní funkce podpoří pokračující úspěch společnosti Samsung ve světě smartphonů.“

Francisco Montalvo, ředitel Group Devices, Telefónica

„Žijeme v době, kdy se digitální komunikace stává jedním z nejúčinnějších způsobů, jak přeměnit některé z největších výzev společnosti a vytvořit nové možnosti pro každého. Na této nové cestě pracujeme spolu s klíčovými partnery, jako je Samsung, abychom našim zákazníkům poskytli výhody digitálního světa. Proto na všechny trhy, na kterých fungujeme, přinášíme ty nejlepší technologie a nejnovější mobilní zařízení od společnosti Samsung, mezi které Samsung GALAXY S5 bezesporu patří.“

Patrick Chomet, ředitel terminálů Vodafone Group Services

„Samsung GALAXY S5 je výjimečný smartphone s ohromujícím displejem, vynikajícími vlastnostmi a inovativním fotoaparátem. Těšíme se, až nabídneme S5 v rámci našich oblíbených plánů RED, a tak poskytneme zákazníkům jedinečnou kombinaci ultrarychlého přístupu k videím, hudbě a aplikacím na naší síti 3G a 4G spolu s výhodami řady služeb Vodafon, jako je Message+, Vodafone Cloud, Vodafone Wallet, kontakty a mCare.“

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům, transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 286 000 lidí v 80 zemích světa s ročním obratem 216,7 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.