Společnosti PayPal a Samsung umožňují zákazníkům nakupovat a platit pomocí ověřování otisků prstů na novém telefonu Samsung Galaxy S5

PRAHA, Mobile World Congress – Barcelona, Španělsko – 25. února 2014 – Společnosti PayPalSamsung dnes oznámily spolupráci, díky níž se uživatelé telefonu Samsung Galaxy S5 budou jako první moci přihlásit a nakupovat jen pomocí otisku prstu u jakéhokoli obchodníka, který přijímá platby prostřednictvím služby PayPal, na mobilním zařízení nebo v prodejně. (TZ)

Zavedení této nové, bezpečné biometrické funkce znamená, že uživatelé telefonu Galaxy S5 si už nebudou muset pamatovat hesla a přihlašovací údaje pro miliony obchodníků využívajících službu PayPal. PayPal se stane první globální společností poskytující platební služby, která bude podporovat mobilní technologii společnosti Samsung pro ověřování otisků prstů.

Společnost Samsung patří mezi nejoblíbenější výrobce telefonů na celém světě a má silné postavení ve více než 150 zemích. Ověřování otisků prstů namísto tradičního uživatelského jména a hesla na novém telefonu páté generace Samsung Galaxy S5, který byl dnes představen na konferenci Mobile World Congress, přinese uživatelům ještě bezpečnější a jednodušší možnosti nakupování na mobilním telefonu nebo v prodejně u milionů obchodníků, kteří přijímají platby prostřednictvím služby PayPal.

„V loňském roce jsme se postavili do čela sdružení Fast IDentity Online Alliance a předpověděli jsme, že zadávání hesel bude v našem oboru brzy překonáno. Novinka, kterou nyní představujeme, nás posouvá o krok blíže takové realitě,“ uvedl Hill Ferguson, produktový ředitel společnosti PayPal. „Díky technologii ověřování pomocí otisku prstu, kterou jsme ve spolupráci se společností Samsung implementovali u nového smartphonu Galaxy S5, můžeme zákazníkům ukázat, že nemusejí dělat kompromisy mezi bezpečností a pohodlím. Pomocí jednoduchého potažení prstu se mohou bezpečně přihlásit ke svému účtu PayPal a nakupovat a platit se vším pohodlím, jaké mobilní zařízení nabízejí.“

Společnost PayPal poskytuje bezpečnou peněženku v cloudu a neukládá osobní údaje na zařízení. Zákazníci mohou na svém novém telefonu Galaxy S5 platit pomocí prstu přes službu PayPal, protože software FIDO Ready™ zajišťuje bezpečnou komunikaci mezi snímačem otisků prstů na zařízení a službou PayPal v cloudu. Se službou PayPal zařízení sdílí jen jedinečný, šifrovaný klíč, který službě PayPal umožňuje ověřit identitu zákazníka bez potřeby ukládání jakýchkoli biometrických informací na serverech společnosti PayPal.

„Velice nás těší naše partnerství se společností PayPal, protože umožní jednomu z nejdůvěryhodnějších online platebních řešení vstoupit na širší mobilní trh,“ řekl Hankil Yoon, senior viceprezident pro strategii pro mobilní produkty. „Očekáváme, že ve spolupráci se společností PayPal nabídneme našim zákazníkům jednoduché a zabezpečení prostředí pro online nákupy a platby na našem novém telefonu Samsung Galaxy S5.“

Ověřování služby PayPal pomocí otisků prstů na telefonu Samsung Galaxy S5 bude od dubna k dispozici na 26 trzích po celém světě, včetně Austrálie, Brazílie, Hongkongu, Ruska, Spojeného království a Spojených států amerických. Video s ukázkou možností si můžete přehrát kliknutím sem.

O společnosti PayPal

PayPal je rychlejší a bezpečnější způsob jak platit nebo si nechat zaplatit online. Služba umožňuje lidem posílat platby bez toho, že by sdíleli finanční informace, s možností flexibilního placení prostřednictvím svých PayPal účtů, bankovních účtů (na určitých trzích) a kreditních či debetních karet. PayPal je společnost patřící eBay (Nasdaq:EBAY) a s více než 137 milióny aktivních účtů ve více než 193 zemích a 26 měnách na celém světě je důležitým globálním hráčem, umožňujícím rozvoj e-commerce. PayPal má hlavní sídlo v San José v Kalifornii a jeho mezinárodní středisko se nachází v Singapuru. Více informací o společnosti najdete na webu na adrese https://www.paypal.com.