Nové řady sluchátek od Sony nabízí špičkový zvuk, pohodlí a styl

Chcete si užívat hudbu opravdu naplno? Sony představuje jarní kolekci sluchátek: jedenáct nových modelů řady MDR-ZX a MDR-EX – všechny speciálně konstruované pro maximální pohodlí při dlouhém poslechu oblíbené hudby, nekompromisní sílu a preciznost zvuku. Několik modelů má v kabelu zabudovaný mikrofon a dálkové ovládání, takže si můžete užívat svobody hands-free telefonování ze svého chytrého telefonu. (TZ)

Sluchátka modelové řady MDR-ZX s mostem přes hlavu

Luxusní bezdrátová sluchátka MDR-ZX750BN s funkcí Bluetooth® v sobě kombinují dokonalé potlačení okolního šumu a praktické možnosti připojení společně s pohodlím bezdrátového poslechu. K dostání budou ve dvou barevných provedení – v bílé a černé. Doporučená cena je 4199 Kč.

Pokud hledáte sluchátka, která vám zajistí silný digitální zvuk z vašeho chytrého telefonu, tabletu nebo PC přes technologii Bluetooth®, tato lehká a pohodlná sluchátka jsou tou správnou volbou. A když máte chytrý telefon či tablet Xperia™ – nebo jiné zařízení s podporou NFC, je vše ještě snazší. Stačí se letmo dotknout sluchátky vašeho mobilního zařízení a bezdrátové propojení je na světě.

Pohodlně polstrovaný hlavový most se 40 mm měniči je zárukou přesně vykresleného zvuku se širokým dynamickým rozpětím. Poslechový zážitek bude ještě lepší díky digitálnímu tlumení okolního hluku, které blokuje až 98 % okolních šumů. Zabudovaná Li-ion akumulační baterie vydrží až 13 hodin nepřetržitého bezdrátového přehrávání i při zapnuté funkci tlumení okolního hluku. Model sluchátek s označením AP také mají zabudovaný mikrofon, díky němuž můžete snadno přepínat mezi režimy poslechu hudby a telefonování.  

Elegantně štíhlá a lehká sluchátka MDR-ZX310, která jsou plnohodnotným následníkem mimořádně populárních MDR-ZX300, mají vše, čím jejich předchůdce dobyl svět. Jsou to ta pravá sluchátka pro nekomplikovaný každodenní poslech ve špičkové zvukové kvalitě. Navíc se dají šikovně složit a snadno se tak vejdou téměř do každé tašky. Třicetimilimetrové měniče se silnými magnety věrně interpretují basy, středy i výšky. Nezáleží na tom, zda jste v pohybu nebo relaxujete doma – vždy se budete těšit z jemně vyváženého zvuku u všech typů přehrávané hudby. Doporučená cena je 839 Kč, u modelu AP 969 Kč. Sluchátka jsou k dostání ve čtyřech barvách: černá, červená, bílá a fialová.

Sluchátka MDR-ZX610AP jsou další hvězdou kolekce hlavových sluchátek od Sony a nabízejí se ve čtyřech variantách – každá s jiným barevným akcentem. Mocný 40 mm neodymiový měnič zajistí, že uslyšíte každý tón absolutně jasně a s vysokou citlivostí. Když budete sluchátka MDR-ZX610AP používat v kombinaci s chytrým telefonem, aplikace Smart Key, která je zdarma ke stažení na Google Play, rozšíří funkčnost v kabelu zabudovaného dálkového ovládání a mikrofonu. K jednotlivým tlačítkům si můžete uživatelsky přiřadit funkce, takže telefonní hovory a přehrávání hudby si budete řídit sami. Doporučená cena je 1 659 Kč vč. DPH

Sluchátka do uší modelové řady MDR-EX

Kolekci sluchátek do uší Sony pro letošní jarní sezonu vévodí model MDR-EX650AP. Nový design využívá 12 mm EX měnič, který prošel konstrukčními změnami v zájmu pohodlnějšího nošení a vyšší kvality zvuku.

Vnější povrch a nově rozšířená zvuková cesta modelu MDR-EX650AP je z ryzí mosazi. Tato slitina mědi a zinku, z níž se vyrábějí trumpety, saxofony a další žesťové nástroje, je hudebníky oblíbená pro svoji hutnost, krásný lesklý povrch a dobré akustické vlastnosti. Mosaz je těžší než hliník, takže eliminuje nechtěné vibrace a rezonanci – výsledkem je čistá, nepodbarvená reprodukce ve středním a vysokém pásmu. V kabelu je zabudovaný mikrofon a dálkové ovládání, které umožňuje v kombinaci s chytrým telefonem snadné hands-free telefonování. Doporučená cena je 1 999 Kč vč. DPH.

Barevná sluchátka MDR-EX110 a EX15 představují cenově dostupnou náhradu sluchátek přibalených k vašemu hudebnímu přehrávači. Kromě toho, že jsou zvukově kvalitnější, se tato sluchátka nabízejí také ve variantě AP s mikrofonem a dálkovým ovládáním zabudovaným v kabelu pro pohodlné telefonování. Cena sluchátek se bude pohybovat v rozmezí od 289 Kč do 689 Kč vč. DPH.

Nová sluchátka modelových řad MDR-ZX a MDR-EX od Sony v různých barevných variantách budou dostupné v Evropě od dubna 2014.

Hlavní technické specifikace

 

Model

MDR-ZX750BN

MDR-ZX610AP

MDR-EX650AP

MDR-EX110AP

Barevné varianty

Černá/Bílá

Černá/Bílá /Červená/Modrá

Mosaz

Černá/Bílá /Červená

Typ konstrukce

Uzavřená, dynamická

Uzavřená, dynamická

Uzavřená, dynamická

Uzavřená, dynamická

Styl

S hlavovým mostem (circumaurální)

S hlavovým mostem (supraaurální)

In-ear (intraaurální)

In-ear (intraaurální)

Driver unit (mm)

40mm

40mm

12mm

9mm

Magnet

Neodymium

Neodymium

Neodymium

Neodymium

Maximální příkon (zatížitelnost)

100mW

1000mW

100mW

100mW

Kmitočtový rozsah

(A2DP) 20 Hz – 20 000 Hz (44,1kHz sampling)

8 Hz – 22 000 Hz (s přibaleným kabelem)

6 Hz – 25 000 Hz

5 Hz – 28 000 Hz

5 Hz – 24 000 Hz

Sensitivity

NC ON: 102dB/mW s přibaleným kabelem

NC OFF: 101dB/mW s přibaleným kabelem

104 dB/mW

105 dB/mW

103 dB/mW

Impedance

NC ON: 23 Ohmů s přibaleným kabelem

NC OFF: 50 Ohmů s přibaleným kabelem

40 Ohmů při 1kHz

32 Ohmů při 1kHz

16 Ohmů při 1kHz

Délka kabelu

1,2 m

1,2 m

1,2 m

Váha (přibližná)

230g

170g bez kabelu

9g bez kabelu

3g bez kabelu

Dodávané příslušenství

Micro-USB kabel, propojovací kabel

Nástavce do uší: 4 velikosti (SS,S,M,L), posuvný jezdec na kabelu, pouzdro

Nástavce do uší: 4 velikosti (SS,S,M,L)

Více informací o široké nabídce sluchátek od Sony – od sluchátek z hlavovým mostem (4 modely: MDR-ZX750BN, MDR-ZX610AP, MDR-ZX310AP, MDR-ZX310) po in-ear sluchátka (7 modelů: MDR-EX650AP, MDR-EX450, MDR-EX450AP, MDR-EX110AP, MDR-EX15, MDR-EX15AP) naleznete zde: www.sony.cz .

Společnost Sony:

Společnost Sony je přední celosvětový výrobce inovativních audio, video, komunikačních a informačních produktů pro spotřebitelský trh i pro profesionální trhy. Společnost Sony je známá díky svým renomovaným audiovizuálním produktům, jako jsou například HD LCD televizory BRAVIA™, digitální fotoaparáty Cyber-shot™, videokamery Handycam®, digitální zrcadlovky „α“ (vyslovuj alfa), tablety Sony a MP3 přehrávače Walkman®, stejně jako osobní počítače VAIO™ a profesionální produkty pro 3D HD vysílání.

Za účelem získání dalších informací o společnosti Sony Europe prosím navštivte stránku http://www.sony-europe.com. Za účelem získání dalších informací o společnosti Sony Corporation prosím navštivte stránku http://www.sony.net.