Canon umožní návštěvníkům veletrhu FESPA Digital 2014 hlouběji proniknout do tajů velkoformátového tisku

PRAHA, 18. března 2014 – Canon Europe se na veletrhu FESPA Digital 2014 představí v roli univerzálního dodavatele řešení a služeb pro velkoformátový tisk, který dokáže splnit všechny požadavky zákazníků z této oblasti. Veletrh se koná ve dnech 20. až 23. května 2014 v Mnichově. Návštěvníci stánku 310 v hale B1 si zde mohou prohlédnout řadu velkoformátových tiskáren, softwaru a tiskových médií, které v kombinaci s vynikajícími službami představují ucelenou a pestrou nabídku společnosti Canon. (TZ)

Canon je nejen předním inovátorem v oblasti technologie velkoformátového tisku, ale také společností, která dlouhodobě podporuje své zákazníky v růstu jejich podnikání. Proto se rozhodla seznámit návštěvníky veletrhu i s úspěšnými řešeními z reálné praxe, mezi kterými nebude chybět ani na míru přizpůsobený potisk tapet nebo laminátových podlah. Návštěvníci tak získají lepší představu o tom, k čemu všemu lze velkoformátové technologie značky Canon využívat. V rámci konferenčního bloku Digital Conference Theatre mohou zájemci navštívit i přednášku Marca de Werta ze společnosti Sanders Group (http://www.magnetservice.com/) o tom, jak velkoformátový tisk změnil podnikání této firmy.

Díky odborným znalostem a technologiím značky Océ, které jsou dnes již plně integrovány do portfolia velkoformátového tisku značky Canon, může společnost Canon více pomoci poskytovatelům tiskových služeb s rozšiřováním jejich podnikání. Mnozí z nich tak mohou zákazníkům nabídnout opravdu výjimečné služby.

Každý návštěvník veletrhu, bez ohledu na konkrétní oblast zájmu, se může na stánku Canon inspirovat výhodami velkoformátového tisku přímo pro své vlastní podnikání. Zákazníci tak mohou lépe identifikovat rychle rostoucí oblasti trhu, na které má smysl se zaměřit, zároveň se mohou přesvědčit i o tom, že díky kombinaci zkušeností v oblasti zpracování obrazu a špičkových technologií Océ je pro ně společnost Canon ideálním obchodním partnerem.

Portfolio velkoformátových řešení, které bude Canon Europe na svém stánku prezentovat, zahrnuje širokou škálu zařízení. Od rolových inkoustových a UV flatbed tiskáren přes řešení pro tisková workflow a digitální stolové řezací plotry až po celou řadu tiskových médií společnosti Canon. Mezi nejdůležitější vystavované produkty patří:

  • V současnosti nejuniverzálnější flatbed tiskárna Océ Arizona 480GT, která využívá systém s osmi nezávislými inkoustovými kanály a umožňuje tisknout jak dekorativní lak, tak i bílou barvu. A to na celou řadu podkladů, včetně skla, laminátových podlah a krycích fólií membránových spínačů. Tato tiskárna umožňuje vytvářet zajímavé a vysoce hodnotné aplikace pro výrobu POS materiálů, značení a speciální tiskové výstupy.

  • Tiskárna Océ ColorWave 900, která díky rychlosti tisku až 1 000 čtverečních metrů za hodinu a výkonnému workflow nabízí bezkonkurenční možnosti velkoformátového barevného tisku.

  • Tiskárna Océ ColorWave 650 Poster Printer, která je díky tiskové technologii Océ CrystalPoint ideálním zařízením pro tisk okamžitě suchých plakátů. Tiskárna umožňuje nákladově efektivní výrobu vysoce kvalitních POS materiálů, a to na vyžádání a na širokou škálu médií.

  • Digitální deskový řezací plotr Océ ProCut, automatický řezací systém, který zefektivňuje digitální velkoformátové tiskové workflow od předtiskové přípravy až po dokončovací práce. Plotr zajišťuje vynikající kvalitu řezu a nabízí univerzálnost i produktivitu pro všechny aplikace reklamní grafiky.

  • Dvanáctibarevná velkoformátová tiskárna Canon imagePROGRAF iPF9400, která využívá inovativní systém tisku Canon LUCIA EX s pigmentovými inkousty. Díky tomuto systému tisku a technologii zpracování obrazu model imagePROGRAF iPF9400 dosahuje nejlepších výsledků jak v oblasti produkčního, tak i fotografického a uměleckého tisku.

„Oblast velkoformátového tisku je segmentem polygrafického průmyslu, který neustále roste. Je tomu tak zejména díky zvyšujícímu se počtu různorodých a opravdu zajímavých tiskových aplikací, které lze realizovat právě pomocí digitálních velkoformátových tiskáren,“ říká Slavomír Pohanka, WF Channel Director společnosti Canon CZ. „Díky bezkonkurenční kombinaci tiskových a dokončovacích systémů, RIP a workflow software, tiskovým médiím a službám, které můžeme našim zákazníkům nabídnout, má společnost Canon jedinečnou pozici dodavatele špičkových technologií. Ta nám umožňuje naplnit očekávání zákazníků jak v oblasti interiérového, tak i exteriérového velkoformátového tisku. Naši zákazníci tak mohou být dlouhodobě úspěšní a my jim chceme pomáhat i v poskytování opravdu výjimečných tiskových služeb. Chci proto všechny účastníky veletrhu pozvat k návštěvě našeho stánku a jsem si jistý, že nikdo neodejde zklamaný.“

– KONEC –

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.