GFI Software uvádí nový produkt GFI WirelessSentry pro správu podnikových Wi-Fi sítí

PRAHA – 20. března 2014 – Společnost GFI Software, přední poskytovatel infrastruktury pro malé a středně velké podniky (SMB), uvedla GFI WirelessSentry (GFI WiSe), cloudové řešení umožňující IT administrátorům snadno monitorovat, spravovat a zabezpečovat podnikové bezdrátové sítě, optimalizovat jejich výkonnost a chránit uživatele před bezpečnostními hrozbami, bez ohledu na stávající hardwarovou platformu. (TZ)

GFI WiSe využívá cloudovou řídící konzoli a senzor instalovaný na lokální zařízení v blízkosti každého přístupového bodu. Po instalaci senzoru WiSe automaticky identifikuje blízké bezdrátové sítě a přístupové body, které pak mohou být snadno monitorovány a spravovány s využitím intuitivního dashboardu přístupného prostřednictvím zařízení vybavených webovým prohlížečem.

GFI WiSe spolupracuje s existujícími systémy ve společnosti bez ohledu na výrobce či model, čímž eliminuje potřebu velkých investic do kompatibilního hardwaru. Filozofie řešení GFI WiSe založená na nezávislosti na hardwarové platformě je ideální volbou pro SMB firmy, které potřebují centrálně spravované řešení umožňující řídit náklady na Wi-Fi připojení a přitom mít jistotu, že je síť zabezpečená a chráněná před narušením přístupových bodů.

Vlastnosti a funkce GFI WiSe zahrnují:

  • Nezávislost na výrobci hardwaru a přístupových bodů: Není potřeba vyměnit existující přístupové body, protože GFI WiSe spolupracuje s jakýmkoliv hardwarem. Výsledkem tohoto přístupu jsou nízké náklady, minimum upgradů a nezávislost na konkrétním dodavateli.

  • Vzdálená správa Wi-Fi sítí: Cloudová konzole GFI WiSe umožňuje přístup k síti prakticky odkudkoliv, prostřednictvím webového rozhraní.

  • Hodnocení a detekce zranitelnosti bezdrátové sítě: Systém detekce narušení bezdrátové sítě (WIDS) v rámci GFI WiSe zvyšuje bezpečnost prostřednictvím detekce hrozeb a zranitelností, včetně narušení přístupových bodů uvnitř i vně bezdrátové podnikové sítě a upozornění IT personálu na existenci narušení.

  • Monitorování propustnosti: Senzory GFI WiSe monitorují bezdrátová spojení a přenos dat na přístupovém bodu. Tyto senzory zasílají prostřednictvím zabezpečeného spojení a v nastaveném intervalu na konzoli informace o využití bezdrátového připojení.

  • VIP monitoring: GFI WiSe umožňuje označit vybraná zařízení jako VIP. Tím se zajistí okamžité odeslání upozornění, jakmile se tato zařízení připojí k síti, a informací o jejich poloze. S kompletní znalostí SSID, přístupového bodu a využívaného zařízení není problém zajistit potřebnou obchodní kontinuitu mobilním pracovníkům.

  • Upozornění v reálném čase: GFI WiSe umožňuje IT administrátorům a manažerům bezdrátových sítí monitorovat své sítě prostřednictvím dashboardu. Kromě toho mohou pracovníci podpory dostávat upozornění v reálném čase o kritických či varovných událostech prostřednictvím SMS nebo e-mailů. Grafické reportovací nástroje dovolují uživatelům snadno získat detailní informace o využívání sítě a sdílet je se zainteresovanými pracovníky.

 „GFI WiSe je důležitý nástroj pro IT administrátory, kteří mohou díky němu monitorovat, spravovat a zabezpečovat své bezdrátové sítě,“ řekl Sergio Galindo, ředitel divize Infrastructure Business Unit ve společnosti GFI Software. „Monitorovací funkcionalita pomáhá eliminovat výpadky sítě, nástroje pro správu umožňují uživatelům řídit sítě na více lokalitách současně a bezpečnostní funkce chrání síť – od identifikace narušitele a detekce klientských zařízení připojených k síti až po zjišťování hrozeb a zranitelností v sítích. Toto řešení představuje pro IT administrátory velmi jednoduchý způsob jak monitorovat a spravovat své sítě za velmi rozumné náklady.“

Rostoucí potřeba po výkonné správě a dohledu Wi-Fi sítí v prostředí SMB společností je patrná z nejnovějšího nezávislého průzkumu mezi zhruba tisícovkou pracovníků provedeného společností Opinion Matters, která uvádí, že své soukromé mobilní zařízení používá dnes k práci již 97 % respondentů. S trendy BYOD počet mobilních zařízení připojených k podnikovým sítím rychle narůstá, přestože počet zaměstnanců zůstává přibližně stejný. To vytváří další tlaky na již tak napjaté zdroje v IT oddělení malých a středně velkých společností spravující a zabezpečující Wi-Fi sítě, aby se přizpůsobila invazi mobilních zařízení. V rámci stejného průzkumu téměř 40 % uživatelů přiznalo, že používáním mobilních zařízení obcházejí existující předpisy o zabezpečení dat na pracovišti. Navíc dalších 20 % nepoužívá žádná bezpečnostní opatření dostupná na svých mobilních zařízeních, jako jsou například mobilní antiviry, PIN kódy, přístupová hesla nebo funkce vzdáleného vymazání, což z těchto koncových zařízení činí nejslabší článek Wi-Fi sítí.

Tato zjištění ilustrují potřebu IT administrátorů mít transparentní Wi-Fi sítě a schopnost jejich správy a zabezpečení v situaci, kdy je potřeba zvládnout nárůst počtu zařízení používající různé platformy. GFI WiSe je snadné instalovat, vyžaduje minimální údržbu a lze ho spustit během několika minut bez nutnosti výměny jakéhokoliv stávajícího hardwaru. IT administrátoři rychle získají přehled o zařízeních připojených do jejich sítě, o tom, kde, kdy a jak se uživatelé připojují, a o využití šířky pásma. Kromě toho GFI WiSe zvyšuje zabezpečení bezdrátových sítí a chrání uživatele před hrozbami ze strany přístupových bodů napadených zevnitř či vně podnikové Wi-Fi sítě.

Více informací o GFI WiSe a registraci k 30dennímu testovacímu provozu lze nalézt na www.gfi.com/wise.

O GFI Česká republika a Slovensko

GFI je na českém a slovenském trhu zastoupena pobočkou GFI Česká republika a Slovensko se sídlem v Hradci Králové, jež dodává produkty a řešení GFI prostřednictvím rozsáhlé sítě svých autorizovaných prodejců. Vedle nabídky on-premise řešení koncovým zákazníkům dodává také infrastrukturu poskytovatelům řízených služeb umožňující zvýšit jejich obrat a koncovým zákazníkům využívat výhod cloudových řešení. GFI Česká republika a Slovensko poskytuje také servisní služby a služby technické podpory. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.cz.

O GFI

GFI Software je předním softwarovým vývojářem. Malým a středním podnikům nabízí jednotný zdroj řešení pro oblast webové a emailové bezpečnosti, archivace, zálohování a faxování, síťového a bezpečnostního softwaru i hostovaných technologií. Produkty GFI jsou dostupné formou softwaru, v rámci cloud architektury (model SaaS) nebo jako hybridní řešení nabízející to nejlepší z obou těchto modelů. Díky technologiím s řadou ocenění, vstřícné cenové politice a silnému zaměření na požadavky SMB sektoru uspokojuje GFI potřeby produktivity a kontinuity vyžadované podniky po celém světě. Společnost má pobočky v USA, Velké Británii (Londýn a Dundee), Rakousku, České republice, Austrálii, Filipínách, na Maltě a dalších částech světa, které se starají o stovky tisíc instalací. Obchodní model společnosti GFI je postaven na nepřímém prodeji přes partnerský kanál čítající celosvětově tisíce partnerů. Společnost je také Microsoft Gold Certified Partnerem. Více informací o společnosti naleznete na http://www.gfi.com.