Český startup Liftago učiní přítrž nepoctivým taxikářům

Praha – 25. března 2014 – Služba Liftago Taxi prostřednictvím mobilních aplikací vytváří volný trh pro rychlé a pohodlné zprostředkování taxi přepravy. Pasažéři mají s bezplatnou aplikací rychlý přístup k dostupným řidičům ve svém okolí, objednávají podle svých momentálních preferencí a samotnou jízdu a náklady mají pod kontrolou. Férovým řidičům služba Liftago zase přináší více zakázek, lépe využívají své náklady a nemusí soutěžit na netransparentním trhu. (TZ)

„Když nejvíc potřebujete taxík, je to dnes loterie. Nevidíte totiž, že pár bloků od Vás je třeba 5 slušných řidičů. Vy čekáte a často dostanete vzdáleného řidiče, který pak na krátké zakázce může být nákladově v mínusu. Tohle chceme jako nezávislý agregátor změnit,“ říká Juraj Atlas, CEO ve společnosti ADLER iTech, která za projektem stojí.

Oproti běžnému objednávání taxi má bezplatná služba Liftago celou řadu výhod. Místo vyzvednutí si pak může nastavit přímo z mapy, i když nezná přesnou adresu. Pasažér si může vybrat nejvhodnějšího řidiče podle ceny, dojezdové vzdálenosti nebo hodnocení a následně sledovat příjezd taxíku přímo v mapě aplikace. Díky kontrolnímu taxametru, návrhu nejbližší trasy k cíli a odhadu celkové ceny jízdy rovněž nenastává žádné nepříjemné překvapení v podobě úmyslně delší trasy a následně vysoké ceny jízdného. Tyto funkce zároveň slouží jako prevence řidičů s nechvalně známým „turbem“.

Stejně tak řidiči si nastavují maximální dojezdovou vzdálenost a mohou se rozhodnout, zda zakázku akceptují vzhledem ke své aktuální poloze, či případné předchozí špatné zkušenosti s konkrétním pasažérem. Přidanou hodnotu otevřeného systému, který řeší kapacitní problémy jednotlivých hráčů na trhu, začínají doceňovat už i některé dispečinky taxislužeb (např. SEDOP TAXI PRAHA, jehož řidiči již Liftago používají), které s Liftago pracují na integraci systému objednávek, výhodném pro řidiče i dispečinky.

Mobilní aplikace Liftago Taxi je dostupná pro telefony s operačními systémy iOS a Android (Windows Phone a webová verze plánována výhledově). Lze si ji zdarma stáhnout v obchodech Apple App Store a Google Play. Na video představující službu Liftago v praxi se můžete podívat na http://youtu.be/zNeiFVt80e0.

Liftago v číslech (25.3.):

  • Počet stažení aplikace Liftago Taxi: 20 762, od začátku roku v průměru 139 nových instalací denně

  • Aktuální počet řidičských registrací: 869 (z toho v Praze téměř 500), denně cca 5 nových, v Polsku již 122 registrovaných řidičů

  • Nejaktivnější řidiči dostávají už 5-10 zakázek týdně

  • Počet aktivních uživatelů v ČR: za únor, který byl taxikářsky slabší, bylo 3 776 unikátních použití aplikace, od té doby klouzavý růst cca 30 % z týdne na týden

  • Počty jízd: poslední týden 258 jízd v Praze, nárůsty cca 30 – 50 % z týdne na týden, silnější zaměření na získávání uživatelů plánujeme na konec března a duben, kdy očekáváme překonání 200 jízd denně; kromě toho probíhají první jízdy v ostatních městech ČR a v polském Krakově.

O ADLER iTech

Liftago je projektem české technologické startupové firmy ADLER iTech, jejíž cílem je vybudovat platformu pro městskou mobilitu budoucnosti, která lidem zprostředkuje bezpečnou, dostupnou a bezstarostnou přepravu s ohledem na kapacitní limity městského prostředí. Prvním příkladem mobilních aplikací připravovaných v rámci budování v rámci této platformy je služba Liftago Taxi. ADLER iTech zaznamenává velmi rychlý růst v ČR, získala venture kapitál ve výši 1 milionu USD, právě spustila testovací provoz v polském Krakově a má přístup ke komunitě distribučních partnerů ve 150 zemích.

Liftago.com

Zůstaňte v kontaktu s Liftago:

Podívejte se na naše videa na www.youtube.com/user/LiftagoChannel