Největší české tržiště s články na Internetu Placla expanduje na Slovensko

On-line systém za zprostředkování nákupu a prodejů reklamních a placených článků Placla se po pěti letech úspěšného fungování v Česku přesouvá i na slovenský trh. Za uplynulé roky se stala Placla (zkratka z placené články) bezkonkurenčně největším tržištěm, kde si mohou inzerenti koupit článek o svém zboží či službách, na blozích a elektronických magazínech. Jen v loňském roce Placla obsloužila bezmála 600 inzerentů a ti si objednali na více jak 400 webech přes 12 tisíc placených článků. (TZ)

Viz infografika na http://blog.placla.cz/infografika-1/

Aktuálně se ceny článků pohybují v Česku od 220 do 11000 korun. Minimální cena na Placla.sk je nastavena na 8 € za článek v tzv. běžné, necílené poptávce a na 36 € v tzv. VIP poptávce, kterou správci serveru cíleně zasílají tematickým a navštěvovaným webům a blogům. a

Na přelomu roku změnila Placla provozovatele, stala se jí společnost Severide internetových podnikatelů Václava Bartoše a Michala Kubíčka. Ten již působí na Slovensku v rámci své marketingové agentury PRONETmedia. Ta se podílela na Slovensku například na úspěšné online volební kampani bratislavského primátora Milana Ftáčníka.

„V posledních letech se čím dál víc začaly v systému objevovat i poptávky od slovenských inzerentů a také slovenští blogeři nabízeli své blogy a magazíny. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se tato část vyloupne z české verze a začne fungovat na vlastní doméně a v lokalizované verzi. Na začátku roku se jsme se dohodli a od doménového spekulanta jsme odkoupili doménu placla.sk. V přípravě na samostatnou slovenskou Placlu tak nestálo už nic,“ vysvětluje Michal Kubíček, jeden z majitelů.

Situace v oblasti pay per post v Česku a na Slovensku

Placla.cz nyní v České republice prakticky nemá konkurenci. Dvojka na trhu tzv. pay per post systémů, server Kupčlánek.cz byl zakoupen v podobnou dobu jako Placla právě Kubíčkovou firmou PRONETmedia. Dva další konkurenční systémy skončily a sloučily se pod jiným názvem, nespecializují se však na placené články, ale nabízí i jiné online služby.

Na Slovensku funguje aktuálně jen jeden systém na prodej článku, PayPerPost.sk, provozuje ho firma Topreality.

Další informace o PPP:

http://www.danielnytra.cz/penize-ve-zpetnych-odkazech-ktere-se-vyplati/