Během volných dnů odcestuje letos na jaře o 20 % Čechů více

Brno, 22. dubna 2014 – Jarní dny lákají nejedny toulavé boty do světa. Jak ukázal průzkum webu Aletenky.cz, letos na jaře díky prodlouženým víkendům odcestuje do evropských metropolí o 20 % více Čechů než v předchozím roce. Svátky 1. a 8. května totiž vycházejí na čtvrtek a společně s Velikonocemi tak na letošní jaro připadají hned tři prodloužené víkendy. Češi nejčastěji míří na kratší dovolenou do Londýna a Paříže. (TZ)

Nejoblíbenější eurovíkendové destinace

Evropské metropole patří mezi nejoblíbenější destinace po celý rok, na jaře jsou ale obzvláště vyhledávané. Nejčastějšími cíli jsou Paříž, Londýn a Řím. Na jaro si letenky do těchto tří metropolí hledá více než 40 % klientů webu Aletenky.cz.

“Letenky do Londýna se oproti minulým rokům vyhledávají zhruba 2,5krát častěji. Je to dané dostupnější cenou, návratem nízkonákladové aerolinky Ryanair do Prahy a spuštěním nové přímé linky z Ostravy,” říká Petra Vaškových z Aletenky.cz.

Hned tři česká letiště, Praha, Brno a Ostrava, nabízejí pravidelné letecké linky do Londýna. Zpáteční letenky do města na Temži se v jarních měsících pohybují kolem 1 600 korun. Nejlevnější letenky nabízí nízkonákladové aerolinky Wizz Air a Ryanair.

Také Itálie nabízí celou řadu možností. Zpáteční letenky do Říma jsou dostupné od 3 000 korun, do Benátek či Milána je během jarních měsíců možné zaletět již od 1 400 korun.

Do Paříže, města módy, romantických výletů, ale také kultury a historie, se na jaře můžete dostat za zhruba 2 800 korun.

Češi mají v oblibě také nizozemské hlavní město Amsterdam či španělskou Barcelonu. K dalším navštěvovaným destinacím patří Budapešť či Vídeň, kam se dá jednoduše a poměrně rychle dostat i autem.

V kurzu jsou menší letiště

I když více než tři čtvrtiny Čechů létá z letiště Václava Havla, s rostoucí nabídkou nových linek každoročně narůstá počet českých cestujících, kteří dají přednost Brnu či Ostravě, případně létají s nízkonákladovými aerolinkami z okolních zemí. Tuto variantu volí zejména obyvatelé Moravy a  Slezska, pro něž jsou zahraniční letiště dostupnější než Praha a letenky bývají i mnohonásobně levnější. Létá se z polských Katovic, Bratislavy nebo Budapešti. Výlet se dá navíc rozšířit o prohlídku města, odkud je plánovaný odlet.

Prodloužené víkendy u moře i na horách

Kromě Egypta či Tuniska, kam se dají na jaře sehnat zájezdy za velmi výhodné mimosezonní ceny, stojí za zvážení návštěva Kanárských ostrovů. Na španělské souostroví se dá snadno dostat i individuálně. Ceny zpátečních letenek s jedním přestupem se v jarních měsících pohybují od 4 500 korun.

Jaro otevírá bezpočet možností také pro milovníky outdoor sportu a adrenalinu. Ti si své vyžití mohou najít zejména na horách. Na jaře se jezdí nejen do českých hor, řada turistů využívá jarní počasí také k rozsáhlejším vícedenním výletům po horách zejména na Slovensku a v Rakousku.

Po zimě relax

Kdo by se nenechal rád hýčkat? V posledních letech se stále větší oblibě těší lázeňská města, a i na kratší pobyty, třeba právě prodloužený víkend. Češi dávají přednost zejména slovenským a maďarským termálům. Stále více jsou turisty vyhledávany rakouské lázně, které leží často blíže než maďarské, přitom ale nabízí širší škálu služeb za srovnatelné ceny.

Kam se můžete letecky z České republiky dostat nejlevněji?

 

Odkud

Kam

Zpáteční letenky s odletem na jaro

Aerolinka

Brno, Ostrava, Praha

Londýn

1 600,- Kč

Wizz Air, Ryanair

Praha

Barcelona

3 000,- Kč

Vueling, Wizz Air + Ryanair

Praha

Paříž

2 800,- Kč

Wizz Air + Ryanair

Praha

Amsterdam

4 200,- Kč

easyJet

Praha

Řím

3 000,- Kč

Wizz Air

Uvedené ceny jsou platné k 14.4.2014. Zdroj: Aletenky.cz

Kdy koupit letenky nejlevněji? Vyplatí se počkat a sledovat vývoj cen, protože v některých případech mohou letenky vyjít i o více než polovinu levněji. Obecně bývají ceny letenek s nízkonákladovou společností nejnižší pět týdnů před odletem. Víkendy a svátky bývají dražší než odlety přes týden.

Informace o webu Aletenky.cz

Web Aletenky.cz je inovativní vyhledávač letenek, který uživatelům pomáhá díky svému intuitivnímu a vizuálnímu rozhraní najít letenky rychle a jednoduše. Web vyhledává mezi více než sto tisíci trasami a přináší výsledky nejen klasických leteckých společností, ale také všech oblíbených nízkonákladových aerolinek včetně společností Ryanair, easyJet či Wizz Air.

Web Aletenky.cz spadá do skupiny letenkových webů, které vlastní brněnský start-up SkyPicker.com.