AV-Comparatives: Kaspersky Lab vede v testech rané detekce

Kaspersky Lab a její produkt Kaspersky Internet Security 2014 uspěl v nezávislém testu laboratoře AV-Comparatives File Detection Test of Malicious Software. Analytici AV-Comparatives testovali, jak antivirový software zvládne zastavit nebezpečné programy v rané fázi, tedy když se stahují nebo kopírují do zařízení, případně při požadavku na skenování. (TZ)

Do hodnocení se započítávaly i další aspekty, jako například náprava, analýza chování spuštěných souborů a podobně. Testů se zúčastnilo kromě řešení Kaspersky Lab dalších 22 antivirových produktů předních výrobců. Tyto programy měly přístup ke cloudovým službám a mohly kontrolovat archívy, soubory a složky v počítači. Databáze obsahovala 125 977 speciálně vybraných vzorků malwaru, které se rozšířily v posledních několika měsících.

Kaspersky Internet Security zablokovalo 99,8 % útoků, více než kterýkoliv jiný produkt. AV-Comparatives proto řešení Kaspersky Lab udělila nejvyšší hodnocení Advanced+.

Řešení Kaspersky Lab nezískalo nejvyšší skóre v AV-Comparatives poprvé. V listopadu 2013 získalo první místo v hodnocení Whole Product Dynamic “Real-World” Protection a testu Malware Removal. V lednu 2014 pak bylo jmenováno produktem roku.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je největším soukromě vlastněným poskytovatelem koncových bezpečnostních řešení na světě. Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce bezpečnostních řešení pro koncové uživatele.* Již více než 16 let patří Kaspersky Lab mezi přední inovátory v oblasti informačních technologií a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení zákazníkům, malým a středním firmám i velkým podnikům. Aktuálně společnost registrovaná ve Velké Británii působí v bezmála 200 zemích a oblastech a poskytuje ochranu více než 300 milionům uživatelů. Více informací o společnosti Kaspersky Lab najdete na www.kaspersky.cz.

*Společnost zařadil na čtvrté místo žebříček „IDC Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2012“. Žebříček vyšel ve zprávě „IDC Worldwide IT Security Products 2013-2017 Forecast and 2012 Vendor Shares – August 2013“ a řadil poskytovatele software podle zisku z prodeje koncových bezpečnostních řešení v roce 2012.