Polská eurobank představila kartu Visa se splátkovým kalendářem. Tuto inovaci plánuje Visa Europe uvést i na český a slovenský trh.

Praha, Česká republika, 29. dubna 2014 – Visa Europe uvedla v Polsku další ze svých inovací – čipovou kartu EMV. Díky této novince si může držitel karty již během platební transakce určit, na kolik splátek si platbu chce rozdělit. První bankou v Polsku a zároveň druhou v rámci Evropy, která čipovou kartu EMV vydává, je eurobank. (TZ)

Tento produkt nazvaný Visa Multichoice představuje v oblasti plateb na splátky revoluci, a to především díky svým minimálním vyřizovacím formalitám, rychlosti a jednoduchosti. V minulosti museli zájemci o platbu na splátky přes platební kartu navštívit banku, zavolat na zákaznické centrum a oznámit, které platby si chtějí rozdělit na splátky. Tuto službu v rámci střední Evropy však nabízí jen hrstka bank.

Dnes se držitel nové Visa karty může přímo po zaplacení rozhodnout mezi běžnou kreditní transakcí a rozdělením platby na libovolné množství měsíčních splátek. Držitelé karty Visa Gold Select od eurobank si platbu mohou rozdělit na 6, 10, 12, 18 nebo 24 splátek. Tyto možnosti se klientovi zobrazí na platebním terminálu po vložení karty.

Marcel Gajdoš, regionální manažer pro Českou republiku a Slovensko říká: „Český a slovenský trh je velmi vyspělý a rychle absorbuje platební inovace. S našimi členskými bankami postupně začínáme řešit vydávání Visa Multichoice karty, která poskytuje možnost volby splátek přímo u obchodníka. Klient tak může pohodlně nakupovat bez zbytečných papírů a rozložit si platbu dle vlastní potřeby. Visa Multichoice – v Polsku Visa Select Gold – je výhodným řešením pro obchodníka a rovněž pro spotřebitele. Spotřebitel je schopný zaplatit nákup a nezatěžovat svůj běžný rozpočet částkou, která by mohla být jednorázově hůře zvládnutelná. Může se přímo před samotnou platební transakcí rozhodnout a zvolit pro něj nejvýhodnější splátkový kalendář.“

KONEC

O asociaci Visa Europe

Visa Europe je společnost zabývající se platebními technologiemi, kterou vlastní a provozují členské banky a další poskytovatelé platebních služeb ve 37 zemích Evropy.

Visa Europe vyvíjí nejmodernější technologie a vytváří infrastrukturu umožňující elektronické platby milionům evropských zákazníků, podniků i vlád. Její členové nesou odpovědnost za vydávání karet, registraci prodejců a stanovování výše poplatků pro držitele karet a obchodníky.

Asociace Visa Europe poskytuje vysoko objemový a zároveň nízkonákladový obchodní model, který svým členům nabízí široké spektrum služeb. Přebytek jejích investic je znovu reinvestován do podnikání podniku a zároveň použit ke zhodnocení kapitálu a rezerv.

V Evropě nyní existuje 500 milionů karet Visa, přičemž každé euro z 6,50 euro je utraceno právě touto kartou. Téměř 80% obchodu společnosti Visa Europe tvoří debetní karty. Do září loňského roku byly tímto typem karty utraceny 2 biliony Euro, přičemž útraty v místech prodeje se zvedly o 8,5% na 1,4 bilionu Euro. Roční útraty prostřednictvím online nakupování se poprvé vyšplhaly na 240 miliard Euro, což je meziroční nárůst od 20%.

Asociace Visa Europe byla založena v roce 2004. Je nezávislá na organizaci Visa Inc. a má exkluzivní, nezrušitelnou a trvalou provozní licenci v rámci Evropy. Obě společnosti fungují s cílem zajistit bezchybné globální platby Visa. Jakožto specializovaný evropský platební systém dokáže Visa rychle a pružně reagovat na konkrétní požadavky evropských bank a jejich klientů – držitelů karet i obchodníků. Zároveň efektivně pomáhá naplňovat cíl Evropské komise tj. vytvoření skutečného vnitřního platebního trhu.

Více informací na www.visaeurope.com