O2 pokrývá Česko nejrychlejším mobilním internetem. Přichází do měst i do regionů

O2 pokračuje s pokrýváním České republiky nejrychlejšími mobilními sítěmi. Do druhého pololetí roku 2014 se výrazně rozšíří pokrytí 4G LTE v Praze a v Brně, na přelomu roku pak budou obě největší česká města pokryta téměř celá, a to včetně svého okolí. (TZ)

Do konce roku se rychlý mobilní internet od O2 dostane také do dalších regionů České republiky. „Naše Chytrá síť pokrývá Českou republiku nejmodernějšími technologiemi,“ říká Tomáš Zetek, ředitel produktů a služeb O2. „Na vybraných místech posilujeme naši 3G síť na standard HSPA+, který podporuje rychlost stahování až 42 Mb/s. A síť 4G LTE od O2 již nyní nabízí rychlost stahování až 75 Mb/s – s tím, že v určitých lokalitách síť dále posílíme tak, aby bylo možné stahování rychlostí až 110 Mb/s.“

Do konce roku plánuje O2 pokrýt vysokorychlostním internetem celkem 90 % obyvatel Česka. Této šíře pokrytí lze dosáhnout díky dohodě o sdílení sítí, na jejímž základě budou zákazníci O2 na západě republiky využívat k připojení vysílače operátora T-Mobile. Oba operátoři přitom budou využívat svou vlastní síťovou infrastrukturu a udrží si zcela nezávislou obchodní strategii. I nadále si tedy budou konkurovat v kvalitě a nabídce služeb i v rychlosti sítě.

Díky kombinaci 3G a 4G LTE technologie pokryje Chytrá síť do konce roku 90 % obyvatel Česka vysokorychlostním internetem

Zvyšujeme rychlost ve všech tarifech

Nejrychlejší mobilní internet 4G LTE je i nadále součástí všech tarifů pro mobilní připojení od O2, neplatí se za něj tedy nic navíc. Aby mohli zákazníci využívat nové technologie naplno, od 1. 5. se zvyšuje ve všech datových tarifech rychlost připojení následujícím způsobem:

Tarif FUP Stahování dat Odesílání dat
Internet v mobilu+ S 200 MB 20 Mb/s 10 Mb/s
Mobilní internet M Internet v mobilu+ M 1,5 GB 42 Mb/s 21 Mb/s
Mobilní internet L Internet v mobilu+ L 3 GB 42 Mb/s 21 Mb/s
Mobilní internet XL Internet v mobilu+ XL 10 GB 110 Mb/s 55 Mb/s

Zvýšení rychlosti se vztahuje na tarify určené pro mobilní telefony i pro tablety a notebooky a týká se jak zákazníků z řad domácností, tak podnikatelů a firem.

Pro využití služeb sítě 4G LTE je potřeba používat zařízení a SIM kartu, která 4G LTE podporuje. Zda zrovna vaše zařízení LTE podporuje a jaký typ karty používáte, to lze ověřit vyťukáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru. Případnou výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.

Více o nejrychlejším mobilním internetu 4G LTE naleznete ZDE.

Dodavatelem technologií budou Nokia a Huawei

Dodavatelem technologií pro LTE síť od O2 bude společnost Nokia, která zajistí výstavbu sítě 4G LTE od O2 mimo území Prahy a Brna. „Vybrali jsme si dodavatele s dlouhou tradicí, který je schopný pro nás zajistit špičkové technologie za atraktivních podmínek,“ říká Petr Slováček, ředitel divize Provoz operátora O2.

„Jsme rádi, že nyní i v České republice budou moci zákazníci komunikovat přes technologicky nejvyspělejší síť 4. generace od tradičního evropského dodavatele mobilních radiových sítí,“ dodává Aleš Voženílek, generální ředitel zastoupení společnosti Nokia v České a Slovenské republice.

Technologie pro 4G LTE síť O2 v Praze a v Brně již dodává společnost Huawei.

O společnosti Telefónica Czech Republic

O2 je největším integrovaným telekomunikačním operátorem na českém trhu. V současnosti provozujeme téměř osm milionů mobilních a pevných linek, což z nás činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízíme nejmodernější technologie HSPA+ a LTE. Máme nejucelenější nabídku hlasových a datových služeb v České republice, přičemž mimořádnou pozornost věnujeme využití růstového potenciálu především v oblasti ICT. Naše datová centra o celkové rozloze 7300 metrů čtverečních patří k největším hráčům v oblasti hostingových a cloudových služeb, stejně jako v oblasti managed services. Jako jediná v ČR a střední Evropě získala datová centra O2 certifikaci úrovně TIER III. Se svou službou O2 TV jsme zároveň největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku. Od ledna 2014 je O2 součástí české investiční skupiny PPF.

O skupině PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, oblast energetiky a těžbu nerostů, zemědělství, maloobchodní služby až po biotechnologie. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie. Skupina vlastní aktiva ve výši 22,113 miliardy EUR (k 30. 6. 2013).