Visa Europe opět podpořila projekt finanční gramotnosti pro matky v Azylovém domu Vysočina. Tentokrát částkou 150 tisíc korun

Praha, Česká republika, 6. května 2014 – Letošní první slevový týden Nákupů s OnaDnes a Visa Europe v roli generálního partnera proběhl ve dnech 17. až 23. března. Tato společná kampaň přinesla doposud největší nabídku kuponů – celkem jich bylo 58, což je oproti poslední společné kampani v říjnu loňského roku nárůst o 61 procent. (TZ)

Z každé platby uskutečněné díky použití některého z kuponů odvedla mediální skupina MAFRA a společnost pro platební technologie Visa Europe 10 korun, které prostřednictvím Nadace Terezy Maxové dětem budou směřovat na podporu finanční gramotnosti Azylového domu Spektrum Vysočina. Cílová částka projektu byla stanovena na 150 000 korun. Azylový dům, jehož adresa je neveřejná , je určen pro ženy, které jsou oběťmi domácího násilí a musely nechtěně a neplánovaně opustit svůj domov. Vzhledem k tomu, že hodně žen má s sebou děti, mohou azylovému domu děkovat za to, že jim děti nejsou odebrány a umístěny do dětských domovů. Peníze nadace využije také na doučování a volnočasové aktivity pro tyto děti.

Konečná částka poputuje zástupcům Nadace Terezy Maxové dětem. „Díky úspěšné spolupráci v roce 2013 jsme neváhali a zapojili se do této bohulibé akce i letos. Jako společensky odpovědná firma se Visa Europe rozhodla své obchodní dovednosti a schopnosti využít ve prospěch potřebných. Jsme rádi, že se nám pro Nadaci Terezy Maxové dětem podařilo získat vytyčenou částku 150 tisíc korun. Je důležité tyto typy charitativních projektů podporovat, protože právě maminky s dětmi, se kterými si osud nepěkně zahrál, potřebují poradit, jak správně nakládat se svými penězi, a tím zvyšovat jejich finanční gramotnost. Plánujeme, že v této charitativní kampani budeme pokračovat i nadále,“ uvedl regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko Marcel Gajdoš.

„Azylový dům Vysočina nabízí útočiště ženám, které jsou převážně obětí domácího násilí či se nachází ve velmi složité životní situaci. Díky možnosti pobytu v azylovém domě nedojde k rozdělení matek a jejich dětí, což hodnotíme nesmírně pozitivně. Matky se však často v důsledku předchozího života ocitají v dluhové pasti a čelí nedostatku finančních prostředků, a proto jsme rádi, že tento dar bude využit právě na kurz finanční gramotnosti, který jim pomůže získat návyky a změnit chování ve vztahu ke svým financím,“ dodala Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem.

Nákupy Ona DNES založené na slevových kuponech se konaly od 17. do 23. března 2014 ve většině prodejních míst v České republice, ve kterých slevové kupony platily. Kampaň měla podporu ve speciálním vydání magazínu Ona Dnes, upoutávku na kampaň vysílala TV Nova, TV Prima a Prima LOVE, celoplošné rozhlasové stanice, uvedena byla na portálu iDNES.cz i na sociálních sítích.

KONEC

O asociaci Visa Europe

Visa Europe je společnost zabývající se platebními technologiemi, kterou vlastní a provozují členské banky a další poskytovatelé platebních služeb ve 37 zemích Evropy.

Visa Europe vyvíjí nejmodernější technologie a vytváří infrastrukturu umožňující elektronické platby milionům evropských zákazníků, podniků i vlád. Její členové nesou odpovědnost za vydávání karet, registraci prodejců a stanovování výše poplatků pro držitele karet a obchodníky. Asociace Visa Europe poskytuje vysoko objemový a zároveň nízkonákladový obchodní model, který svým členům nabízí široké spektrum služeb. Přebytek jejích investic je znovu reinvestován do podnikání podniku a zároveň použit ke zhodnocení kapitálu a rezerv.

V Evropě nyní existuje 500 milionů karet Visa, přičemž každé euro z 6,50 euro je utraceno právě touto kartou. Téměř 80% obchodu společnosti Visa Europe tvoří debetní karty. Do září loňského roku byly tímto typem karty utraceny 2 biliony Euro, přičemž útraty v místech prodeje se zvedly o 8,5% na 1,4 bilionu Euro. Roční útraty prostřednictvím online nakupování se poprvé vyšplhaly na 240 miliard Euro, což je meziroční nárůst od 20%.

Asociace Visa Europe byla založena v roce 2004. Je nezávislá na organizaci Visa Inc. a má exkluzivní, nezrušitelnou a trvalou provozní licenci v rámci Evropy. Obě společnosti fungují s cílem zajistit bezchybné globální platby Visa. Jakožto specializovaný evropský platební systém dokáže Visa rychle a pružně reagovat na konkrétní požadavky evropských bank a jejich klientů – držitelů karet i obchodníků. Zároveň efektivně pomáhá naplňovat cíl Evropské komise tj. vytvoření skutečného vnitřního platebního trhu.

Více informací na www.visaeurope.com