Internet věcí lze vyvíjet s BPA600 a BPA low energy, měřících Bluetooth v4.1 včetně Low Energy

AXONNET, spol. s r.o. oznamuje, že od nyní dodávané analyzátory „ComProbe BPA600“ a „ComProbe BPA low energy“ měří a analyzují všechny protokoly a specifikace nové verze Bluetooth v4.1, obsahující jak zlepšení klasického Bluetooth, tak další rozvoj specifikace Bluetooth low energy pro sítě sensorů (internet věcí). (TZ)

ComProbe BPA 600 slouží pro měření uzlů Bluetooth Smart Ready, tj. duálního provozu klasického Bluetooth a Bluetooth low energy, jimiž typicky jsou smartphony, tablety, notebooky aj. zařízení.

ComProbe BPA low energy dostačuje pro vývoj a měření sítí a uzlů Bluetooth Smart, založených výhradně na Bluetooth low energy, typicky sestávajících ze sensorů napájených z malých baterií, nebo dokonce z energeticky soběstačných sensorů.

Vojtěch Kment, ředitel AXONNET, uvádí: „Bluetooth low energy je technologií, která umožňuje nové a převratné metody komunikace sensorů a zařízení. Jejich vývoj mohou provádět i čeští vývojaři. Všichni přitom mohou těžit z miliardové základny zařízení s Bluetooth, které jsou nebo budou použitelné jako ovládací konzole takových sítí.“

Podle nezávislé společnosti IHS bude do roku 2018 dále stoupat rozšíření zařízení vybavených Bluetooth. V mobilních telefonech na 96%, v přenosných PC na 75% a dokonce i v domácích LCD televizích na 33%.

Vojtěch Kment dodává: „Otvírají se nejen již předvídané aplikační oblasti jako nositelné věci, fitnes, zdraví, regulace a ovládání inteligentních domů, ovládání audio/video domácího i ve vozidlech, ale i elektronické majáky a platby pro obchody, které mohou změnit desítky let zažité metody prodeje v kamenných obchodech.“

O Frontline

Výrobcem analyzátorů je americká společnost Frontline Test Equipment, Inc. Frontline je světově vedoucí výrobce protokolových analyzátorů pro Bluetooh a doprovodných služeb, jako jsou testy interoperability. Analyzátory Frontline používá 84 společností z Fortune 100. Řada analyzátorů ComProbe pro Bluetooth je de facto průmyslovým standardem a je užívána stovkami společností globálně, včetně CSR, Broadcom, Atheros, Apple, Nokia, Samsung, Sony, Toshiba, Panasonic a Marvell.

Frontline udržuje největší knihovnu – sbírku zařízení s Bluetooth pro použití v testech interoperability. Technologie Frontline byly integrovány do kvalifikačního nástroje PTS sdružení Bluetooth SIG, který rozhoduje o splňování standardů interoperability zařízení Bluetooth.

O AXONNET

AXONNET spol. s r.o. je autorizovaný prodejce Frontline pro ČR od roku 1995. Na specializovaném trhu získal pro Frontline během let řádově desítky zákazníků působících v řadě různých odvětví: řídící technika, energetické rozvodné sítě, vývoj software, datová komunikace, telekomunikace i automotive.