První ruční osciloskop Fluke 190 řady II se 4 kanály a detailním 500MHz rozlišením

PRAHA, Česká republika – Společnost Fluke Corporation představuje první ruční osciloskop Fluke® 190-504 ScopeMeter® řady II s rozsahem 500 MHz, který jako první nabízí možnost záznamu elektrických veličin na 4 kanálech zároveň a při vzorkovací rychlosti 5 GS/s v reálném čase. Je navržený pro průmyslová prostředí třídy CAT IV s třídou ochrany proti prachu a kapající vodě IP51. Z hlediska bezpečnostní kategorie, odolnosti i provozní doby baterie je primárně určen pro profesionální techniky, kteří se zabývají vyhledáváním poruch v terénu. Díky vysokému rozlišení, které umožní zachytit v podstatě každý signál, a souběžnému monitoringu 4 samostatných kanálů lze provést analýzu v reálném čase a rychleji odvodit důsledky poruchy. (TZ)

Čtyř-kanálový model 190-504 představuje nejnovější přírůstek do rodiny přístrojů Fluke 190 řady II s šíří pásma od 60 do 500 MHz.

Široké pásmo dnes vyžaduje elektronika používaná v telekomunikacích, ve zdravotnictví, v průmyslu i armádě. Správné zobrazení vysokofrekvenčních křivek, například hodinové pulzy, vyžadují alespoň pětinásobnou šíři pásma oproti testovanému systému.

Vzorkovací rychlost 5 GS/s přístroje Fluke 190-504 vykresluje přesnější a zřetelnější tvary i amplitudy neznámých vlnových jevů, jako jsou například přechodné jevy, indukovaný šum, oscilace a odrazy.

Odolné měřicí přístroje ScopeMeter® 190 řady II jsou vybaveny inovativními funkcemi, jako je například ScopeRecord™, TrendPlot™, podmíněné spouštění dle tvaru a opakování signálu, video-spouštění nebo funkce pro automatická měření, které lze u výkonných osciloskopů očekávat. Bezpečnostní kategorie přístrojů 190 řady II jsou v souladu s předpisem IEC 61010 – CAT III 1000 V / CAT IV 600 V, což znamená, že lze provádět bezpečná měření v rozsahu od mV do 1000 V.

Detailnější specifikace Fluke 190-504 řady II:

 • Čtyři nezávisle plovoucí izolované vstupy – do 1 000 V

 • Vzorkování v reálném čase až 5 GS/s

 • Velká paměť: 10 000 bodů na stopu (režim osciloskopu)

 • Přístroj bezpečnostní kategorie CAT III 1 000 V / CAT IV 600 V pro průmyslové prostředí

 • Až sedm hodin provozu na baterie při použití BP291

 • Izolovaný hostitelský port USB pro přímé uložení dat do paměťového zařízení; port pro zařízení USB pro snadnou komunikaci s počítačem

 • Snadno přístupný kryt baterie pro rychlou výměnu baterie v terénu

 • Kompaktní konstrukce o hmotnosti pouze 2,2 kg

 • Bezpečnostní slot pro zamknutí osciloskopu bez dozoru zámkem Kensington®

 • Krytí IP51 – ochrana proti prachu a kapající vodě

 • Spouštění funkcí Connect-and-View™ pro inteligentní automatické spouštění na rychlých, pomalých i složitých signálech

 • Frekvenční spektrum pomocí analýzy FFT

 • Automatické zachycení a přehrání posledních 100 snímků

 • Rolovací režim ScopeRecord™ poskytuje pro analýzu nízkofrekvenčních signálů 30 000 bodů na vstupní kanál

 • Bezpapírový režim záznamníku TrendPlot™ s velkou pamětí pro dlouhodobá automatická měření

Další informace o přístrojích Fluke a aplikacích a pomoc s vyhledáním nejbližšího distributora lze získat na e-mailu info@fluke.cz nebo na webových stránkách společnosti Fluke na adrese http://www.fluke.cz.

FOTOGRAFIE produktu jsou ZDE (http://bit.ly/1sUInzb).

# # #

O společnosti Fluke

Společnost Fluke, založená v roce 1948, je významný světový výrobce kompaktních profesionálních elektronických měřicích přístrojů. Zákazníky společnosti Fluke jsou technici, konstruktéři, elektrikáři a metrologové, kteří instalují, vyhledávají poruchy a spravují průmyslové elektrické a elektronické vybavení nebo kalibrační procesy.

Fluke je registrovaná obchodní známka společnosti Fluke ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Uvedené názvy existujících společností a produktů mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků. Další informace naleznete na webu společnosti Fluke.

Sledujte společnost Fluke na síti Facebook (www.facebook.com/flukeczsk).