Datech se stal výhradním distributorem produktu ecscad v ČR, SR a HU

Praha, 12. 6. 2014 – Datech, divize společnosti Tech Data a distributor s přidanou hodnotou pro oblast CAD softwaru, oznámil rozšíření své nabídky produktů. Podpisem výhradní distributorské smlouvy se společností Mensch und Maschine Mechatronic GmbH zařazuje do svého portfolia databázově orientovaný návrhový systém ecscad. Kontrakt vstoupil v platnost 1. 6. 2014 a vztahuje se na Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. (TZ)

Řešení ecscad je specializovanou aplikací pro projektanty elektrických řídicích systémů, jejíž funkční výbava je uzpůsobena pro návrh a dokumentaci elektrotechnických projektů. Automatické úlohy, rozsáhlé knihovny elektrotechnických symbolů a výkonné nástroje pro editaci databází pomáhají omezovat chyby a vytvářet elektrotechnickou dokumentaci za zlomek času a nákladů.

Před změnami, které proběhly ke konci loňského roku, mohli uživatelé znát produkt pod označením AutoCAD® ecscad. Od začátku letošního roku společnost Mensch und Maschine Mechatronic pokračuje ve vývoji tohoto řešení pod názvem ecscad. Aplikace ecscad je dostupná ve dvou základních variantách, a to jako samostatná aplikace s vnitřní podporou softwaru AutoCAD (tzv. verze AutoCAD OEM) nebo jako nadstavba již zmíněného AutoCADu.

Podpisem nového kontraktu chce Datech pokračovat v podpoře aplikace ecscad v daném regionu a přinášet přidanou hodnotu k nabízeným řešením společnosti Autodesk. Prodej řešení ecscad bude probíhat výhradně přes autorizované prodejce produktů Autodesk.

O společnosti Tech Data Distribution

Firma Tech Data Distribution, s.r.o., je přední distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software pro český a slovenský trh. Společnost byla založena v polovině roku 1991 v Praze pod názvem Expert & Partner. V dubnu 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, vlastněné od roku 1999 americkou distribuční firmou Tech Data Corporation. V distribuční nabídce Tech Data Distribution naleznete produkty nejdůležitějších výrobců ze všech oblastí výpočetní a komunikační techniky. V březnu 2004 úspěšně proběhla integrace společnosti Azlan. K obsluze svých zákazníků využívá logistické centrum v Boru u Tachova, které v rámci Tech Data Corporation patří mezi největší na světě.

O společnosti Tech Data Corporation

Společnost Tech Data Corporation je předním světovým distributore, kterm produktů, řešení a služeb v oblasti informačních technologií. Díky propracované logistice a službám s přidanou hodnotou pomáhá 115 000 resellerům ve více než 100 zemích po celém světě efektivně uspokojovat požadavky koncových uživatelů na nejrůznější technologie.  Společnost se umístila v žebříčku Fortune 500 na 111. místě a dosáhla tržeb ve výši 26,8 mld. USD za poslední fiskální rok, který skončil 31. ledna 2014. Více informací najdete na: www.techdata.com.