PayU: Fotbalový svátek láká sportovní sázkaře na internet, v prvním týdnu mistrovství se jejich počet zvedl až o 95 %

Fotbalové mistrovství v Brazílii rozpoutalo na internetu sázkařskou hysterii. Jen v prvním týdnu mistrovství se počet online sázejících zvedl téměř dvojnásobně (o 95 %). Mimořádnost této sportovní události dokazuje i nárůst obratů sázkových kanceláří o 75 % a zvýšení celkového objemu online sázek (taktéž o 75 %). Vyplynulo to z analýzy platební brány PayU v ČR, která sázky prostřednictvím online plateb monitoruje. (TZ)

„Online sázky na velké sportovní události jsou mezi Čechy stále oblíbenější a vsadí si obvykle i ti, kteří této kratochvíli nijak neholdují. Sází se sice v menších částkách – průměrná výše sázky je u velkých sportovních událostí až o 10 % nižší – ale celkový počet online sázek dramaticky roste,“ vysvětluje Gabriel Kalapoš, ředitel platební brány PayU v ČR a dodává, že u PayU tvoří online platby za sázky už více než polovinu veškerých plateb v segmentu služeb.

Mezi online sázkaři vede fotbal, druhý je hokej

Podle PayU vede v oblíbenosti sportů mezi Čechy s velkou převahou fotbal. Díky aktuálnímu mistrovství se se celkový objem online sázek zvýšil až o 75 %. Na pomyslné druhé místo postavili čeští online sázkaři hokejové šampionáty (nárůst o 55 %). Poslední významnější událostí byla z hlediska online sázek olympiáda. Tam se objem sázek zvedl zhruba o pětinu.

Nejvyužívanější platební metodou za online sázky je platba kartou, následují platební tlačítka a bankovní převody. „Při sázení je potřeba, aby byla platba co nejrychlejší a proběhla okamžitě a právě to platba kartou a platební tlačítka poskytují,“ doplňuje Gabriel Kalapoš.

O PayU

Platební brána PayU byla na český trh uvedena v roce 2010.  Systém byl vyvíjen od počátku roku 2009 ve spolupráci s polskou mateřskou společností Allegro, která od roku 2005 úspěšně provozuje obdobný platební systém Platnosci.pl. V České republice využívá platební bránu PayU mimo jiné Aukro.cz, Heureka.cz, Bezrealitky a řada dalších e-commerce platforem. Provozovatelem platební brány PayU je společnost Naspers, významný hráč na poli internetu a placené televize působící mimo jiné v USA, Číně, Indii, Brazílii, Africe, Rusku a v několika evropských zemích včetně České republiky. Společnost Naspers vznikla v Kapském Městě, JAR, v roce 1915.