Týdeník Reflex je tradičním mediálním partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Praktický dvanáctistránkový speciál věnovaný letošnímu ročníku vyjde jako součást Reflexu vpředvečer slavnostního zahájení už ve čtvrtek 3. července 2014. Nabízí mix užitečných informací, zasvěcených článků
o filmovém světě i bonusových informací. V souvislosti s návštěvou syna Dustina Hoffmana, nadějného filmového tvůrce Jakea Hoffmana, připomíná Reflex i další potomky slavných hostů, kteří do Varů zavítali mnohdy ještě jako děti a dnes už sami úspěšně působí ve světě šoubyznysu. (TZ)

Letošní osobnosti festivalu představuje Reflex formou kvizu, jenž připomíná notoricky známé filmové hlášky. Čtenáři tak mohou hádat, která z přijíždějících zahraničních celebrit pronesla například větu: „V dnešní televizi je až příliš mnoho estrogenu.”

Už tradičně se festivalový speciál zaměřil na jeden z fenoménů, jichž se přehlídka dotýká – totiž rostoucí prestiž velkých televizních projektů a seriálů. Ne náhodou patří mezi letošní akce, které Reflex doporučuje, promítací maratón k seriálovému hitu HBO Temný případ. Čtenáři se tak dozvědí více o souvislostech aktuální seriálové a filmové tvorby, jejichž průnik reprezentuje věrný festivalový host, režisér Temného případu Cary Fukunaga.

Jako každý rok se pak také návštěvníci Varů mohu spolehnout na filmové tipy Reflexu. Redaktorka Tereza Spáčilová vybrala na každý den jeden, přičemž čerpala především ze svých četných cest na zahraniční filmové festivaly. Když zve na snímky jako Leviatan, Snowpiercer či Mommy, ví přesně, proč je doporučuje,
a stává se tak spolehlivým garantem diváckého zážitku. Vedle filmových rad ovšem nabízí i tipy na akce
z doprovodného programu, z nichž zvolila devět nejzajímavějších událostí. Jednou z nich je například vystoupení novocirkusového souboru Cirk La Putyka, který Reflex dlouhodobě podporuje.

Nechybí pochopitelně ani pozvánka na akce zaštítěné přímo Reflexem. Za pozornost stojí především Raoul Late Night, první talk show moderovaná mimozemšťanem z legendárního komiksu Zelený Raoul, jejíž premiérový díl s prezidentem přehlídky Jiřím Bartoškou a karlovarským veteránem Markem Ebenem bude
k vidění v sobotu 5. července od 16.30 hodin v prvním patře hotelu Thermal (lounge Radia 1).

Atraktivním zpestřením pobytu pak pro mnohé diváky může být i projekt Reflex Selfies Point, v jehož rámci budou karlovarské celebrity jednou denně k dispozici fanouškům a jejich mobilním fotoaparátům. Seznam hostů bude spolu s fotografiemi pravidelně zveřejňován na stránkách reflex.cz i Facebooku Reflex a zúčastnění čtenáři navíc mohou se svými selfies soutěžit o naprosto unikátní ceny (například originální portrét od Štěpána Mareše).

Redakce Reflexu včetně zmiňované filmové kritičky se postará o výživné zpravodajství z průběhu festivalu na webu i stránkách časopisu a čtenáři mohou počítat i s oblíbenými exkluzívními filmovými rozhovory, které tak neodmyslitelně patří k tváři týdeníku Reflex.

CZECH NEWS CENTER a. s. je nejsilnějším mediálním domem na českém trhu, který prostřednictvím tištěných a online médií oslovuje téměř šest miliónů čtenářů. CZECH NEWS CENTER a. s. nabízí široké portfolio tištěných deníků, časopisů, ale i online magazínů, webových projektů, aplikací či služby virtuálního operátora a tiskáren. V České republice zaujímá CZECH NEWS CENTER a. s. 1. místo mezi vydavateli deníků a celkově mezi smíšenými vydavateli mu patří druhé místo. Je vydavatelem tří celostátních deníků (Blesk, Aha!, Sport), které vycházejí 7krát týdně a patří jim 43 % deníkového trhu. Významný podíl dosahuje mediální dům i na internetu.

Pod společností působí také dvě tiskárny sídlící v Praze a Ostravě, které jsou vlastněny a provozovány pod hlavičkou CZECH PRINT CENTER a.s.. Mezi velmi úspěšné projekty společnosti patří první virtuální mobilní operátor – BLESKmobil, který svým zákazníkům nabízí výhodné ceny za volání bez závazků, čímž si vydobyl pozici nejsilnějšího virtuálního operátora v zemi.