Lucie Brešová je novou provozní ředitelkou společnosti Skypicker.com

Brno, 7. července 2014 – Provozní ředitelkou společnosti Skypicker.com se stává Lucie Brešová. Společnost, která se zabývá prodejem letenek nízkonákladových leteckých společností, reaguje vznikem nové pozice na svůj současný dynamický vývoj. (TZ)

Lucie Brešová se na pozici provozní ředitelky zaměří především na organizaci týmu a správu financí. Dosud se o tyto záležitosti staral zakladatel společnosti, Oliver Dlouhý. Ten se chce nadále věnovat strategickému řízení a dalšímu rozvoji firmy, který podpořila nedávná investice od společnosti Touzimsky Airlines, s.r.o. a akvizice internetového serveru Whichairline.com (v České republice operuje pod značkou Aletenky.cz).

„Skypickeru se po všech stránkách daří, což je důvod ke spokojenosti, na stále větší firmu, rostoucí tržby i počet zaměstnanců je však potřeba začít dohlížet prostřednictvím nové organizační struktury a s pomocí kvalitního a zkušeného managementu. Jen tak bude možné růst zachovat i do budoucna,“ říká Oliver Dlouhý. „Lucie má několikaleté zkušenosti s konzultacemi v Jihomoravském inovačním centru, kde se zabývala komplexní analýzou a koučováním startupů. Věříme, že své znalosti úspěšně uplatní také ve Skypickeru a pomůže nám k dosažení našeho cíle ovládnout celosvětový trh prodeje letenek,“ uvedl Oliver Dlouhý.

„Jsem ráda, že mohu své zkušenosti uplatnit a dále rozvíjet právě ve Skypickeru a přispět k dalšímu rozvoji této dobře rozjeté společnosti, která se ze startupu postupně přeměnila ve společnost nacházející se na prahu dospělosti,“ uvedla Lucie Brešová.

Informace o Skypicker.com

Vyhledávač levných letenek nízkonákladových leteckých společností Skypicker.com vznikl v roce 2012 z iniciativy několika brněnských studentů. Zakladatel projektu, Oliver Dlouhý, dal podnět k vytvoření nástroje, který dokáže snadno a rychle vyhledat nejlevnější kombinace letů. Projekt má ambici stát se celosvětovým lídrem v oblasti vyhledávání levných letenek.

Od svého počátku si projekt našel několik investorů: poradcem a prvním investorem je Jiří Hlavenka, který do Skypickeru vložil počátečních 450 tisíc korun. Koncem roku 2013 se novým akcionářem stala společnost Touzimsky Airlines, s.r.o., která je součástí skupiny Touzimsky Kapital.

Zpočátku byl Skypicker určen nezávislým cestovatelům, dnes je základna uživatelů mnohem pestřejší. Portál navštěvují a využívají lidé všech věkových skupin a různého postavení.

To, že se jedná o smysluplný projekt s velkým potenciálem, dokazuje pozornost zahraničních médií. Vyhledávače Skypicker si všimly mj. deníky The New York Times, nebo francouzský Le Figaro,.

Skypicker obsadil čtvrté místo v anketě Křišťálová lupa 2013 v sekci Globální projekty českých tvůrců, kde jsou oceňovány nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu.