Cena baterií do mobilů letos klesla o pětinu, poptávka o toto zboží ihned vzrostla o 71 %

V 1. pololetí 2014 došlo k meziročnímu nárůstu poptávky po bateriích do mobilních telefonů o 71 %. Češi inovují zejména vybavení svých chytrých telefonů. Ukázaly to aktuální statistiky předního prodejce baterií do mobilních přístrojů, internetového obchodu BatteryShop.cz. Za nárůstem prodeje stojí výrazné zlevnění baterií do mobilů. V prvních šesti měsících letošního roku totiž ceny klesly o 20 % oproti loňsku. (TZ)

Průměrná cena baterií do mobilních telefonů v internetovém obchodu BatteryShop.cz činila v první polovině letošního roku 236 Kč, což je o 58 Kč méně než ve stejném období roku 2013. „K přecenění baterií do mobilů došlo díky mírnému snížení nákupních cen. Zároveň jsme přistoupili ke snižování marží v důsledku konkurenčního boje,“ vysvětlil Radim Tlapák, ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz, který nabízí širokou škálu kvalitních baterií do mobilních telefonů, notebooků, fotoaparátů a dalších zařízení. „Pokles cen se projevil zejména v případě baterií značky Accu, kterou klientům nabízíme. V nabídce však máme i originální baterie do přístrojů, které jsou ale výrazně dražší,“ upozornil Tlapák s tím, že kdyby nebyly zohledňovány drahé originální produkty, pokles cen baterií do mobilních přístrojů by letos dosáhl na úroveň 40 %.

Češi projevují nejvíce zájem o baterie do smartphonů. Poptávka po bateriích tak koresponduje s prodejností mobilních telefonů. Nejprodávanější baterie jsou pro modely značky Samsung, a to řady Galaxy SII, SIII, SIV. V této kategorii je vůbec nejprodávanější baterie pro mobilní telefon Samsung Galaxy SII s kapacitou 1900mAh, kterou lze aktuálně zakoupit za 280 Kč.

Ilustrační fotografii baterie si můžete stáhnout zde.

O společnosti NTB CZ

Společnost NTB CZ s.r.o. působí na českém trhu od roku 1998 a od počátku se specializuje na prodej baterií a napájecích adaptérů. Provozuje internetové obchody BatteryShop.cz a BatteryShop.sk, které nabízejí široký sortiment baterií, jež splňují přísné evropské normy. Obchodním partnerem je lídr světového trhu s nabíjecími adaptéry iGo. Škála nabízených produktů je velmi široká, proto je společnost NTB CZ prodává pod vlastní značkou T6 power. Tento typ baterií obsahuje pouze značkové články Panasonic nebo Samsung.