Ostřejší fotografie: α5100 od Sony je nejmenší fotoaparát s výměnným objektivem na světě, se super rychlým automatickým ostřením a profesionální kvalitou snímků

Ostré a nerozmazané akční fotky a působivé portréty. Stabilní Full HD videa. Efektnější selfies. To vše můžete mít díky chytrému kapesnímu fotoaparátu Sony α5100, který je i přes svoji velikost nabitý výkonem.
  • Fast Hybrid AF – rychlé automatické ostření metodou fázové detekce na snímacím čipu se 179 ostřícími body pro spolehlivé zaostřování při sledování objektu

  • Velký a citlivý snímač APS-C size Exmor™ CMOS s rozlišením 24,3 megapixelů a výkonným obrazovým procesorem BIONZ X™ pro snímky ve špičkové kvalitě

  • Natáčejte Full HD videa ve filmové kvalitě díky Fast Hybrid AF

  • Nový, dotykem ovládaný, o 180° výklopný LCD displej

  • Možnost zaostřování a pořízení fotografie pomocí doteku na displeji

  • Sdílení fotografií a videí na jeden dotek díky Wi-Fi a NFC

Krásně padne do ruky – α5100 je nejmenší fotoaparát na světě s výměnným objektivem, který má také velký APS-C snímač, zabudovaný blesk a Wi-Fi. I přes své malé rozměry uspokojí každého, kdo přechází z fotoaparátu v telefonu nebo z digitálního kompaktu a hledá něco lepšího. Nic neunikne bleskurychlému systému automatického ostření Fast Hybrid AF, který má model α5100 – je to ten stejný, jaký můžeme najít i u α6000, se 179 fázové detekce, které umí „zmrazit“ i rychlý pohyb, pro jeden ostrý snímek za druhým. I rychle se pohybující „cíle“, jako například letící míč nebo neposední mazlíčci, jsou na fotografii ostré jako břitva. Díky funkci dotykového ostření Touch Focus a dotykové spoušti Touch Shutter je fotografování ještě jednodušší. Stačí se dotknout objektu, který chcete mít ostrý, na jasném a vysoce kontrastním LCD displeji – maximální ostrost a ovládání spouště máte přímo v konečku svého prstu.

Nejnovější snímač Sony Exmor CMOS s rozlišením 24,3 efektivních megapixelů zaručuje bezchybný detail a realistickou texturu. Je tak velký, jako APS-C snímač větších digitálních zrcadlovek a za partnera má stejný výkonný obrazový procesor BIONZ X, který najdeme u uznávané modelové řady α7 Series. Uvidíte ten rozdíl, který spočívá v jemné kresbě a vysoké citlivosti i při horších světelných podmínkách, a to v režimu fotografování i záznamu videa.

Video má úchvatnou kvalitu – díky citlivosti a schopnosti α5100 zachytit detail, takže obraz je stabilní a vypadá jako film. Podpora stále oblíbenějšího profesionálního formátu XAVC S při 50 Mb/s nabízí dokonalý Full HD záznam a skvělý zvuk. Stejně jako v režimu fotografování je funkce Fast Hybrid AF zárukou super ostrosti – i když se váš objekt hýbe – a pohodlné ovládání zaostření dotykem Touch Focus.

Sice je α5100 ten nejmenší fotoaparát s výměnným objektivem na světě, ale co do důmyslných „vychytávek“ mu nic nechybí, takže vaše každodenní fotografování bude úžasně jednoduché.

Otočte si velký LCD displej až o 180° a ergonomicky tvarované tělo fotoaparátu můžete držet na délku ruky od sebe. Komfortně umístěným ovládáním zoomu si naaranžujte kompozici – pak stačí jen zmáčknout spoušť a efektní selfie je na světě.

 

Sdílení fotografií a videí (MP4) s telefonem, tabletem a televizí je také jednoduché. Díky NFC lze přenášet soubory na jeden dotek a funkce Wi-Fi Direct usnadňuje bezdrátové sdílení souborů s kompatibilními zařízeními s operačním systémem Android nebo iOS. Jeden dotek také aktivuje dálkové ovládání Smart Remote Control, takže můžete komponovat snímky a „mačkat“ spoušť přímo ze svého chytrého telefonu nebo tabletu.

V nabídce příslušenství je sladěné pouzdro LCS-EBD ve třech barevných variantách a kompaktní portabilní dálkový ovladač RM-SPR1, který je skvělý pro neroztřesené selfies fotografované ze stativu.

Lehký a snadno ovladatelný fotoaparát α5100 s výměnným objektivem od Sony půjde do evropské distribuce v polovině září 2014.

– Konec –

ILCE-5100 – technické specifikace

Kompatibilní objektivy

Sony objektivy, bajonet E

Obrazový snímač

APS-C (23,5 x 15,6 mm), Exmor CMOS

Počet pixelů (efektivních)

Přibližně 24,3 megapixelů

Formát záznamu

Foto

JPEG (DCF Ver. 2.0, Exif Ver.2.3, MPF Baseline compliant), RAW (Sony ARW 2.3 format)

Video

XAVC S / AVCHD format Ver. 2.0 compliant / MP4

Média

Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick XC-HG Duo, SD paměťová karta, SDHC paměťová karta (UHS-I compliant), SDXC paměťová karta (UHS-I compliant)

Systém ostření

typ

Fast Hybrid AF(phase-detection AF/contrast-detection AF)

Zaostřovací bod

179 bodů (automatické ostření s fázovou detekcí) / 25 bodů (automatické ostření pomocí detekce kontrastu)

Rozsah citlivosti

EV-1 až EV20 (ISO100 ekvivalent s objektivem F2.0)

Expozice

Typ měření expozice

Evaluativní 1200 zónové měření

ISO (Recommended Exposure Index)

V režimu foto: ISO 100-25600 (1/3 EV step),

AUTO (ISO 100-25600, nastavitelný dolní a horní limit)

Video: ISO 100-12800 ekvivalent (1/3 EV step) / AUTO (ISO 100-12800 ekvivalent, nastavitelný dolní a horní limit)

Závěrka

Rychlost závěrky

V režimu foto:1/4000 až 30 vt, B-závěrka

V režimu video: 1/4000 až 1/4(1/3 kroku)

až 1/60 v režimu AUTO (až 1/30 v automatickém režimu pomalé závěrky)

EFCS (Electronic Front Curtain Shutter)

Ano

Výkon

Rychlost (přibližná, maximální)

Kontinuální snímání: Hi: max. 6 snímků za vteřinu, Lo: max. 3 snímků za vteřinu

Počet zaznamenatelných snímků (přibližně)

JPEG Fine L: 56 snímků, JPEG Standard L: 75 snímků, RAW: 23 snímků, RAW&JPG: 22 snímků

LCD

Typ

Úhlopříčka 7,5 cm (3.0-type) TFT elektrostatický dotykový displej

Počet bodů (celkem)

921 600 bodů

Úhel vyklopení

Až přibližně 180 stupňů

Audio

Mikrofon

Zabudovaný stereo mikrofon

Reproduktor

Zabudovaný monaurální

Vstupy

HDMI micro konektor (Type-D), Multi / Micro USB Terminal

Wireless LAN (zabudovaná)

Wi-Fi Compatible, IEEE 802.11b/g/n(2.4GHz)

NFC

NFC forum Type 3 Tag compatible

PlayMemories Camera Apps

Ano

Blesk

Zabudovaný / Guide No. 4 (v metrech při ISO 100, pokrytí bleskem 16 mm)

Baterie

Jeden akumulační bateriový pack NP-FW50

Váha

Včetně baterie a Memory Stick PRO Duo přibližně 283 g (cca 10 uncí); pouze tělo: 224 g  (cca 7,9 uncí)

Rozměry Š x V x H (bez vyčnívajících částí)

Přibližně 109,6 (Š) x 62,8 (V) x 35,7 (H) mm  (v palcích přibližně 4 3/8 x 2 1/2 x 1 7/16)

Provozní teplota

32 – 104° F /  0 – 40°C

O společnosti Sony Corporation

Sony Corporation je předním výrobcem produktů v oblasti audio, video, osobních zařízení a informačních technologií určených pro domácí i profesionální využití. Díky svým aktivitám v oblasti hudby, filmu, počítačové zábavy a on-line byznysu má Sony jedinečnou pozici být světovým lídrem na poli elektroniky a zábavy. Ve fiskálním roce, který končí 31. března 2014, společnost Sony vykázala konsolidovaný roční obrat přibližně 75 mld. USD. Více na globálních webových stránkách společnosti Sony: http://www.sony.net/.