Samsung získal ocenění evropského sdružení European Imaging and Sound Association v kategoriích chytrý telefon, fotoaparát a multiroom systém

Ocenění tento rok obdržel chytrý telefon Samsung GALAXY K zoom, fotoaparát SMART CAMERA NX30 a systém Multiroom M7. (TZ)

Praha, 18. srpna 2014 – Přední světová společnost v oblasti digitálních médií a digitální konvergence Samsung Electronics Co. Ltd, získala několik prestižních cen udělených evropským sdružením European Imaging and Sound Association (EISA) v kategoriích European Smartphone Camera 2014-2015, European Connected Camera 2014-2015 a European Multiroom System 2014-2015.

V těchto kategoriích se tak letos staly vítězi GALAXY K zoom, který kombinuje špičkové funkce fotoaparátu a mobilního telefonu, chytrý fotoaparát SMART CAMERA NX30 a zvukový systém M7 Multiroom System. Všechny tyto výrobky získaly uznání poroty za inovativní funkce a působivý design. 

„Společnost Samsung usiluje o to, aby byla předním hráčem na poli inovací. Neustále hledáme nové funkce, které pomáhají zlepšit životy našich zákazníků,“ řekl Sunny Lee, prezident společnosti Samsung Electronics Europe. „Zisk několika ocenění EISA od tak význačných porotců svědčí o tom, že se nám daří vyvíjet výrobky, které patří k nejlepším na trhu a které skutečně obohacují životy našich zákazníků,“ dodal Sunny Lee.

Ocenění EISA se udělují výrobkům, které jsou příkladem dokonalé kombinace inovativních technologií, elegantního designu a žádaných funkcí. Porota, která uděluje ceny EISA, je složena z redaktorů 50 časopisů zabývajících se spotřební elektronikou z 20 evropských zemí.

Pro výběr vítězných výrobků Samsung uvedli porotci následující důvody:

EUROPEAN SMARTPHONE CAMERA 2014-2015 – Samsung GALAXY K zoom

 • d:Usersjakub.zizka.ADDesktopGalaxy_K_zoom.gifGALAXY K zoom je nový specializovaný telefon se zabudovaným objektivem, který kombinuje pokročilou technologii digitálního fotoaparátu se špičkovou technologií telefonů řady GALAXY.

 • Je vybaven nejmodernější technologii výsuvného objektivu, která poskytuje 10x optický zoom v pozoruhodně tenkém a elegantním designu.

 • d:Usersjakub.zizka.ADDesktopGalaxy K zoom-EISA Award.gifJe také vybaven světlým BSI CMOS snímačem s rozlišením 20,7 megapixelů, optickým stabilizátorem obrazu, xenonovým bleskem a Super HD AMOLED displejem o úhlopříčce 4,8 palce, aby bylo možné pořídit jasné a ostré snímky i za zhoršených světelných podmínek.

 • Kompaktní a snadno přenosný GALAXY K zoom má ergonomický tvar a elegantní, stylové linie.

Jako o prvním specializovaném hybridu mezi chytrým telefonem a fotoaparátem se porotci EISA vyjádřili následovně: „BSI CMOS snímač s rozlišením 20,7 milionů pixelů předčí mnoho kompaktních fotoaparátů a přináší vynikající kvalitu obrazu, hlavně při slabém osvětlení.“

EUROPEAN CONNECTED CAMERA 2013-2014  – Samsung SMART CAMERA NX30

 • d:Usersjakub.zizka.ADDesktopNX30.gifProfesionály inspirovaný kompaktní fotoaparát NX30 vyniká vysoce kvalitním obrazem s rychlejším výkonem než kdy předtím.

 • Zdokonalený APS-C CMOS snímač
  s 20,3megapixelovým rozlišením a se systém automatického zaostřování NX AF II vytváří vysoce kvalitní obraz, který se vyznačuje ostrými detaily
  a intenzivními barvami. Fotoaparát má naklopitelný elektronický hledáček a třípalcový otočný Super AMOLED d:Usersjakub.zizka.ADDesktopNX30-EISA Award.gifdotykový displej, který umožňuje uživateli nastavit různé úhly pohledu.

 • V návaznosti na špičkové technologie chytrých fotoaparátů Samsung, je NX30 opatřen funkcemi NFC a Wi-Fi, které umožňují bezdrátové připojení. Navíc je využití řady funkcí
  pro sdílení mezi fotoaparátem a chytrými telefony intuitivní.

Porotci EISA u chytrého fotoaparátu NX30 ocenili výsuvný elektronický hledáček, který je možné otáčet směrem vzhůru až o 80 stupňů a zprostředkovat tak různé úhly pohledu.

EUROPEAN MULTIROOM SYSTEM 2014-2015 – Samsung M7

 • S  M7 Multiroom systémem můžete zpřístupnit hudbu nejen
  z vašeho telefonu a počítače, ale také streamovat miliony skladeb ze Spotify, Deezer, Napster, a mnoho dalších služeb přes WiFi, Bluetooth, NFC, a Spotify Connect. Pro ovládání tohoto zvukového systému mohou být využity i chytré telefony
  a tablety.

 • Reproduktor je složen ze dvou výškových reproduktorů o průměru 19mm, dvou středových reproduktorů o průměru 56mm a subwooferem o průměru 10cm. Jeho výhodou je takémožnost připojení přes Bluetooth, dotykové ovládání hlasitosti a schopnost dekódovat FLAC soubory až do 192 kHz/24-bit.

Porotci EISA dodali: „M7 se může pochlubit bohatou prostor zaplňující kvalitou zvuku, který posluchač v případě potřeby rozhodně nepřeslechne.“

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd. je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům, transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 286 000 lidí v 80 zemích světa s ročním obratem 216,7 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.

O sdružení EISA

EISA je sdružení 50 specializovaných zájmových časopisů z 20 evropských zemí. Mezinárodní prestiž tohoto sdružení je založena na udílení evropských cen EISA. Každý rok v červnu se redaktoři všech 50 časopisů sejdou, aby rozhodli, které z výrobků představených v jejich časopisech získají ocenění EISA tentokrát. Ceny se udělují v šesti kategoriích: audio, video, domácí kino, fotografování, elektronika do auta a mobilní zařízení. Všichni vítězové mohou po dobu 12 měsíců od získání ocenění využívat značku EISA na důkaz kvality a prestiže svých výrobků. http://www.eisa.eu