Wanastowky zahrají za vysloužilé mobily, podpořte s nimi recyklaci elektroniky!

6. 9. 2014 od 20:00 ve velkém sále pražské Lucerny završí koncert kapely Wanastowi vjecy soutěž Mobilcup, založenou na recyklaci a podpoře nadačního fondu Zelený život (TZ)

Kdo by neznal dnes již legendární českou kapelu Wanastowi vjecy, která už od roku 1988 přináší nezapomenutelné hity. Lístky na koncerty Wanastowek jsou tradičně rychle rozebrány a nejinak tomu bude i se vstupenkami na koncert 6. 9. v Lucerně. V rámci koncertu vystoupí také kapela Portless a Viktor Dyk & WAW.

Lístky byste ale marně sháněli v obvyklých prodejních sítích. Bude totiž možné je získat jedině výměnou za nepotřebný nebo nefunkční mobil ve značkových prodejnách Samsung. Výměna mobilů za vstupenky začala 15. 8. a zájemci by si měli pospíšit – vzhledem ke kapacitě koncertního sálu je k dispozici limitovaný počet 2000 kusů. Seznam značkových prodejen Samsung najdete na www.samsung.com/cz/brandstore.

Koncert je završením tří měsíců soupeření soutěžních týmů v Mobilcupu, které se snažily sesbírat pro recyklaci co nejvíce mobilů. Ty nejlepší týmy se utkají v zápase v malé kopané o hlavní cenu – zájezd na Ligu mistrů a možnost zahrát si exhibiční zápas s all star týmem. Klání vítězného mančaftu a týmu hvězd, jako jsou Jakub Kohák, Zdeněk Grygera, Vladimír Šmicer, Marek Jankulovski a další, se odehraje rovněž 6. 9., a to na pražském stadionu Motorlet v Praze 5.

Součástí soutěže Mobilcup je také věnování finančního daru ve výši 500 000 Kč Nadačnímu fondu Zelený život od partnerů Mobilcupu, společností ASEKOL a Samsung. „Recykluji už dlouho a všechno možné. Od starého oblečení, přes klasický papír, sklo a plasty až po elektro. V zahraničí je to běžné. Jsem ráda, že i v Čechách již začala být recyklace elektra normální. Červené kontejnery jsou nejen ve velkých krajských městech, ale i obcích. Lidé tak nemusejí s fénem nebo žehličkou do sběrného dvora,“ dodává patronka Nadačního fondu Zelený život Alena Šeredová.

Mobilcup je výsledkem spojení neziskové organizace ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem starého elektra, společnosti Samsung a Nadačního fondu Zelený život. Princip je v tom, že lidé vysbírají staré telefony, které se jinak často válí v šuplíku, a ASEKOL pak věnuje finanční dar programu Zelený život. „Lidem doma leží ladem až 8,5 milionu starých mobilů. Chceme je všechny získat a předat k recyklaci. Díky partnerům projektu budeme moci podpořit Nadační fond Zelený život v jejich snaze pomáhat handicapovaným a ohroženým dětem,“ vysvětluje Kristina Mikulová ze společnosti ASEKOL.

Více informací je k dispozici na www.mobilcup.cz.

ASEKOL s.r.o., je nezisková společnost, ASEKOL je neziskově hospodařící společnost, která v zastoupení výrobců a dovozců elektrozařízení organizuje celostátní systém zpětného odběru elektrozařízení, tj. sběr, dopravu a recyklaci elektrozařízení včetně financování celého systému. Více informací
o společnosti ASEKOL a jejím poslání najdete na www.asekol.cz. Společnost ASEKOL je také patronem projektu Věnuj mobil, který systematicky od české veřejnosti vybírá staré a nepoužívané mobilní telefony, které recykluje a funkční předává potřebným. Podrobnosti o projektu a statistiky vybraných mobilních telefonů najdete
na www.venujmobil.cz.

Nadační fond Zelený život je zřízen za účelem účinné podpory dětí a handicapovaných osob;  shromažďování finančních prostředků určených zejména k zajištění sociálních, léčebných, sportovním, kulturních a jiných potřeb ohrožených dětí a handicapovaných osob. Nadace zřizuje za účelem zlepšení životních podmínek a rozvoje sportovních dovedností dětí a mládeže, včetně duševně nebo tělesně postižených, nemocných či opuštěných, které žijí v dětských domovech či ústavech sociální péče; šíření tělovýchovy a sportu mezi dětmi
a dospělými. Patrony fondu jsou Alena Šeredová, Zdeněk Grygera a Jakub Kohák. Výtěžek z tohoto turnaje poputuje na pomoc azylovým domům pro matky s dětmi.