LAMA mobile se stala přidruženým členem Asociace provozovatelů mobilních sítí

Virtuální operátor LAMA mobile, společnost patřící holdingu LAMA ENERGY GROUP, se stala přidruženým členem Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS). Předmětem činnosti APMS je vytváření optimálních podmínek pro rozvoj veřejných mobilních telekomunikačních sítí a poskytování veřejných mobilních telekomunikačních služeb v České republice. (TZ)

Řádnými členy APMS jsou provozovatelé veřejných mobilních telekomunikačních sítí působící na trhu v České republice, tedy operátoři Air Telecom, O2, T-Mobile a Vodafone. „Vzhledem k tomu, že patříme k úspěšným virtuálním operátorům se silným zázemím energetického holdingu LAMA ENERGY GROUP, chceme se v rámci asociace podílet na vytváření politiky odvětví mobilní komunikace. Chceme podporovat smysluplnou regulaci a zjednodušit procesy, které souvisí s přechodem zákazníka mezi mobilními operátory po vzoru jiných trhů v EU. Máme za to, že taková politika prospěje nejen virtuálním operátorům, ale všem hráčům na trhu,“ uvádí Marek Fabian, ředitel virtuálního operátora LAMA mobile.

LAMA mobile je součástí energetické skupiny. Vlastník operátora, holding LAMA ENERGY GROUP, nabízí zákazníkům i plyn a elektřinu prostřednictvím společnosti LAMA energy, těží plyn a ropu na jižní Moravě prostřednictvím firmy LAMA GAS&OIL a dvě třetiny svých tržeb generuje díky obchodování s ropnými produkty v Kanadě. Má i vlastní výrobní kapacitu v podobě Teplárny Otrokovice, kde se kogeneračně vyrábí teplo a elektřina. Celkové tržby LAMA ENERGY GROUP na obou kontinentech za rok 2013 byly 15,9 miliardy Kč.