AVG oznamuje akvizici společnosti Location Labs

Ke spotřebitelské nabídce AVG pro zařízení, data a uživatele přidává společnost Location Labs průmyslové vztahy, mobilní monetizaci a strategickou technologii (TZ)

AMSTERDAM a SAN FRANCISCO – 4. září 2014 – AVG® Technologies N.V. (NYSE: AVG), on-line bezpečnostní společnost™ pro 182 milionů aktivních uživatelů, oznámila, že se s konečnou platností dohodla na akvizici soukromé společnosti Location Labs, celosvětového lídra, který chrání uživatele pomocí mobilních technologií. Location Labs je v žebříčku Inc. 500/5000 hodnocena jako nejrychleji rostoucí soukromá společnost již pátý rok v řadě.

Akvizice přináší společnosti AVG osvědčenou inovativní platformu produktů osobního zabezpečení pro mobilní zařízení a rovněž hlubokou integraci s globálními průmyslovými partnery včetně všech čtyř předních mobilních operátorů ve Spojených státech. Předpokládá se, že integrovaná platforma Location Labs pro mobilní operátory, předinstalovaná služba na chytrých telefonech s Androidem a mobilní předplacené služby včetně správy rodinných, bezpečnostních a osobních zařízení doplní a rozšíří stávající nabídku společnosti AVG pro mobilní zařízení.

Tato akvizice významně rozšiřuje postavení AVG jakožto společnosti zabývající se on-line zabezpečením a zároveň akceleruje její aktivity v oblasti mobilního zabezpečení. Díky této akvizici a organickému růstu vytváří společnost AVG celosvětový byznys, který by měl v roce 2015 přinést v mobilních objednávkách 60-70 milionů USD, přičemž se očekává, že v roce 2016 vzrostou mobilní objednávky až na cca 100 milionů USD.

 

„Společnosti Location Labs se díky svému velmi úspěšnému podnikatelskému modelu spolupráce s průmyslovými partnery podařilo rozluštit tajemství mobilní monetizace. Tato akvizice výrazně urychlí mobilní strategii společnosti AVG v této oblasti,“ uvedl Gary Kovacs, výkonný ředitel AVG Technologies. „Odhaduje se, že počet zařízení s mobilním připojením již do konce tohoto roku překročí počet obyvatel této planety. Propojení stávající základny uživatelů mobilních zařízení v obou společnostech nám dává bezprecedentní příležitost zajišťovat zabezpečení online pro přibližně čtvrt miliardy zařízení, jelikož čím dál více lidí se k Internetu připojuje právě přes své mobilní zařízení.“

Do zavedené nabídky společnosti AVG pro mobilní zařízení patří populární aplikace AVG AntiVirus for Android™, která je první bezpečnostní aplikací, jež na Google Play™ překročila hranici 100 milionů stažení. Svou aplikací AVG Zen™, která byla spuštěna na počátku letošního roku a je určena pro počítače s OS Windows® a pro chytré telefony a tablety s Androidem, společnost AVG bezprostředně reaguje na výzvy, kterým v současnosti uživatelé čelí ve snaze udržet si své soukromí pod kontrolou a zajistit si ochranu a výkonnost zařízení ve světě, jemuž čím dál více dominuje internet věcí. Spojením silných stránek obou produktových portfolií se vytvoří komplexní segment mobilních řešení pro uživatele, který pomůže zákazníkům připojeným k Internetu mít bezpečnější, jednodušší a smysluplnější zážitky.

„Společnost Location Labs se odlišila tím, že pro mobilní operátory vybudovala ceněný model partnerství. To, že se osvědčené mobilní produkty společnosti AVG spojí s našimi službami a produkty, výrazně zvýší inovaci a podporu, kterou můžeme poskytnout našim partnerům a dalším trhům po celém světě,“ prohlásil Tasso Roumeliotis, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Location Labs.

Po uskutečnění akvizice povede obchodní činnost společnosti Location Labs i nadále její výkonný ředitel Tasso Roumeliotis.

Transakční podmínky a finance

• V souladu s podmínkami dohody, AVG zaplatí přibližně 140 miliónů dolarů hned, a dalších přibližně 80 milionů dolarů v hotovosti během následujících dvou let na základě splnění určitých výkonnostních metrik a milníků.

• AVG očekává, že transakce neovlivní čistý zisk na akci (EPS) v roce 2015.

• Transakce by měla být dokončena ve čtvrtém kvartálu roku 2014 a podléhá obvyklým podmínkám, včetně schválení akcionářů AVG.

• Transakce podléhá schválení akcionářů AVG na mimořádné valné hromadě, dozorčí a správní radě AVG. Mimořádná valná hromada se bude konat dne 14. října 2014, 09:30 SEČ, v kancelářích Allen & Overy LLP, Apollolaan 15, 1077 AB Amsterdamu v Nizozemsku. Správní a dozorčí rada, s přihlédnutím k zájmům akcionářů a dalších zúčastněných stran, transakci schválila a doporučila.

• V souvislosti s transakcí společnost AVG získala příslib na zajištěné úvěrové prostředky ve výši až 300 milionů USD, jak je popsáno v samostatné zprávě .

Informace o konferenčním hovoru

Konferenční hovor k akvizici, který se uskutečnil 3. 9. 2014, je možné přehrát prostřednictvím webcastu na http://investors.avg.com nebo prostřednictvím zvukového záznamu na telefonních číslech 1 647-436-0148 / 1 719-457-08 (International) a zadáním konferenčního kódu 7152152 #. Audio záznam z konferenčního hovoru bude k dispozici od středy 3. září 2014 do středy 10. září 2014 do 17:30.

###

O Location Labs

Location Labs je průkopníkem v oblasti mobilní bezpečnosti pro lidi. Naše oceňovaná správa zařízení a lokační technologie chrání víc, než jenom informace na zařízeních, my chráníme také lidi, kteří je vlastní. Díky partnerství s největšími operátory jako je AT & T, Sprint, T-Mobile, Telefónica a Verizon Wireless, jsou naše mobilní služby distribuovány více než 50 milionům uživatelům a více než 1 milionu měsíčně platících odběratelů. Všechny naše technologie jsou postaveny na mobilní platformě Sparkle, která spojuje mobilní zařízení a kombinuje funkce chytrého telefonu s funkcemi mobilních. Naše mobilní bezpečnostní služby zahrnují Family Locator, Drive Safe a Account Analytics & Controls. Location Labs má sídlo v Emeryville v Kalifornii a působí v USA, Evropě a Indii.

Pro vice informací navštivte www.locationlabs.com.

O AVG Technologies (NYSE: AVG)

AVG je společností poskytující internetovou bezpečnost zařízením, datům i lidem prostřednictvím softwaru a služeb. K 30. červnu 2014 má AVG 182 milionů aktivních uživatelů, kteří využívají zabezpečení internetu, optimalizace výkonu PC, ochrany soukromí a identity. Výběrem produktů AVG se uživatelé stávají součástí důvěryhodného globálního společenství, které je přímo ve spojení se společností AVG a těží ze vzájemné podpory.

Všechny obchodní známky jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.

www.avg.com