Nová menší zařízení z komerčního portfolia Dell slibují vyšší produktivitu, představen byl také první 5K monitor

Praha, 5. září, 2014 — V rámci berlínského veletrhu IFA představil Dell nové řady produktů určených pro spotřebitele. V obnoveném portfoliu se tak objeví nový odnímatelný Latitude 7000 2-in-1, notebooky Latitude 3000 a 5000, odolný Latitude 14 Rugged a mikro desktopy OptiPlex 9020 a 3020. Spolu s osvěženou produktovou řadou Latitude a Optiplex byl představen také revoluční monitor z řady UltraSharp s 5K rozlišením a reproduktory Harman Kardon. (TZ)

„V Dellu považujeme podporu pestré škály pracovních zařízení za velmi důležitou,“ říká Kirk Schell, generální ředitel a vicepresident oddělení commercial client Solutions společnosti Dell. „Díky produktům z našeho doplněného portfolia se podniky všech velikostí mohou pohodlně vypořádat s každodenními cíli a úkoly. Ačkoliv novinky vypadají jako tenká a lehká spotřebitelská zařízení, nabízejí zákazníkům to nejlepší zabezpečení a možnosti správy, jak je u Dellu zvykem.“

Špičkové zabezpečení, správa a spolehlivost

Pouze Dell díky oceňované řadě produktů Dell Data Protection nabízí komplexní šifrování, pokročilou autentifikaci a přední ochranu proti malwaru postavenou na jediném zdroji. Nové počítače z řad Latitude a OptiPlex jsou osazeny nástroji pro správu a zbrusu nová sada Dell Client Command Suite nabízí zákazníkům nástroje, jež šetří čas při nasazení, monitorování a aktualizaci systémů. Dell představil také řešení KACE K1000 Express, nástroj, který spravuje stav záruky, aktualizace BIOSu a ovladačů napříč všemi používanými zařízeními od Dellu.

Všechny produkty z řad Latitude a OptiPlex jsou navrženy tak, aby vydržely co největší zátěž. Při testování procházejí počítače extrémními teplotami, zátěžovým „mučením“ při použití v běžné praxi či ověřováním výdrže pantů. Při výrobě svých zařízení používá Dell špičkové materiály. Tělo a zadní část LCD panelů jsou z kvalitního hliníku a dotykové obrazovky využívají vlastností Corning Gorilla Glass, které se chlubí 10x vyšší odolností proti poškrábání než běžně využívané ochranné sklo. Bezkonkurenční spolehlivost zajišťuje také oceňovaná podpora Dell ProSupport.

Produktivita vždy a všude s novými notebooky Latitude

Nejnovější přírůstky do rodiny notebooků Dell Latitude počítají s různými způsoby využití a poradí si s prací ve všech podmínkách. Nový Latitude 13 7000 Series je nejzabezpečenějším 2 v 1 zařízením na světě. Poslouží jako lehký Ultrabook nebo skladný tablet. Vyznačuje se 13,3“ displejem a profesionální podsvícenou klávesnicí s certifikací ISO. Ve spojení s kancelářskou sadou příslušenství Dell Mobile Office, jež obsahuje přenosný kufřík, pouzdro, univerzální dongle a hybridní napájecí kabel, který má integrovanou baterii a může tak napájet notebook i bez připojení do elektrické sítě, se jedná o plnohodnotný pracovní počítač pro náročné. Menší Latitude 12 5000 Series doplní již nabízené 14 a 15 palcové modely a poskytne maximální přenosnost. Vůbec nejzabezpečenější notebook, Latitude 5000 Series, se předvede v novějším a uhlazenějším designu a jeho tělo bude o 20 % tenčí, výdrž baterie vyšší, použité materiály kvalitnější a podpora i služby ještě spolehlivější.

Chystané modely Latitude 14 a 15 3000 Series vyhoví potřebám menším a pomaleji rostoucím podnikům s nižším rozpočtem. Nabízejí hlavní funkce a vlastnosti business-class notebooků s ideální rovnováhu mezi mobilitou, produktivitou a cenovou dostupností. Jsou tenčí a lehčí než předchozí generace a nechybí jim špičková podpora, výkonnější baterie, klávesnice odolná proti polití a až 1 TB úložiště. Volit lze mezi 14 a 15 palcovými variantami s možností dotykového displeje.

Dell se jako jediný prodejce na světě může pochlubit plně obrněným portfoliem. Zařízení Latitude Rugged jsou navíc podpořena tradičním Dell zabezpečením, snadnou správou a špičkovou podporou. Nejnovější Latitude 14 Rugged je připraven na přežití v těch nejnáročnějších podmínkách. Zatímco jsou data chráněna před všemi přírodními živly, pokročilý systém chlazení QuadCool čtvrté generace umožňuje stoprocentní výkon. Čtrnáctipalcový displej je čitelný i za slunečního svitu a odolná dotyková vrstva zvládne snímání dotyků i přes rukavice. Barvu podsvícení klávesnice lze vybrat ze základního RGB schématu a v případě potřeby je možné okamžitě zhasnout kompletně celý počítač jediným stiskem tlačítka.

OptiPlex Micro: Nečekaná síla

Nejdůležitějším požadavkem zaměstnanců na pracovní stanice je výkon. Nové sestavy OptiPlex 9020 a 3020 Micro jsou o 67 % menší než dosud nejskromnější desktopy Dellu a přitom ve svém drobném těle ukrývají sílu velkých počítačů. OptiPlex 9020 Micro je ideální volbou pro podniky, kde je málo místa a bezpečnost hraje důležitou roli, zatímco OptiPlex 3020 Micro nabízí stěžejní vlastnosti podnikových zařízení v kompaktním šasi.

Revoluční 5K monitor Dell UltraSharp 27

Rostoucím trendem dnešní doby je 4K rozlišení. Dell jde v této oblasti ještě dále a představuje první monitor s Ultra HD 5K rozlišením (5120 x 2880). Ultra HD 5K má 4x více pixelů než QHD a 7x více pixelů než dnes běžné Full HD, díky čemu je vhodnou volbou pro profesionály, kteří vyžadují to nejvyšší rozlišení. Sofistikovaný design omezuje odlesky a rozmazání. Vyniknou tak uvěřitelné, živé barvy nezbytné pro detailní grafické práce. O zvuk se stará dvojice 16W reproduktorů Harman Kardon, přídavné periferie lze pak připojit pomocí 6 USB portů a jednoho slotu pro paměťovou kartu.

Dostupnost

OptiPlex 9020 Micro odstartuje na ceně 17 300 Kč bez DPH a v České republice je k dostání již nyní, stejně tak OptiPlex 3020 Micro, který je možné pořídit za 15 600 Kč bez DPH. Dell UltraSharp 27 Ultra HD 5K Monitor bude na český trh uveden na konci října, cena bude ještě upřesněna. O dostupnosti a ceně k představeným produktům z řady Latitude budeme včas informovat.

Produktové fotografie představených novinek jsou k dispozici zde.

O společnosti Dell

Společnost Dell naslouchá svým zákazníkům a přináší inovativní technologie, řešení a služby s přidanou hodnotou, kterým mohou zákazníci po celém světě důvěřovat. Pro více informací navštivte www.dell.cz