Společnost AutoCont se stává specializovaným partnerem pro FLASH technologie EMC

Praha, 11. září 2014: Společnost EMC dnes oznámila, že certifikovala firmu AutoCont jako autorizovaného partnera se specializací na FLASH technologie. Služby společnosti se rozšiřují o expertízu v oblasti zrychlování enterprise aplikací jako jsou OLTP databáze a budování výkonné virtuální infrastruktury pomocí specializovaných EMC FLASH technologií. (TZ)

„Společnost AutoCont vnímám jako jednoho z nejperspektivnějších partnerů na trhu, který disponuje významným potenciálem nejen v oblasti dodávek infrastrukturních řešení, ale také vývoje software a poskytování služeb. Přesně tyto oblasti pokrývá koncept EMC Federation, na jehož základě by se naše spolupráce mohla nadále rozšiřovat“, uvedl Jiří Sven Svěrák, Country Manager EMC pro Českou a Slovenskou republiku.

Jako partner specializovaný na EMC FLASH portfolio se společnost AutoCont zaměřuje na produkty pro oblast softwarově definovaných úložišť ScaleIO, vysokovýkonných deduplikačních úložišť řady XtremIO a akceleraci IOPS orientovaných aplikací pomocí serverových karet s inteligentní cache XtremSF a XtremCache.

„AutoCont sází na FLASH technologie, věříme, že v krátké době nahradí klasická řešení s točícími se disky. Bylo by nepochybně chybou v tomto smyslu pominout tak významného hráče na trhu a technologie, kterými aktuálně disponuje EMC. Společná investice v tomto směru, specializace na tuto část portfolia, nám umožní ještě lépe pokrýt potřeby našich zákazníků.“, uvedl Milan Heidrich, Competence Leader DC & Storage společnosti AutoCont.

O společnosti EMC

Společnost EMC Corporation je globálním lídrem, který umožňuje firmám a poskytovatelům služeb transformovat jejich každodenní fungování a poskytovat IT jako službu. Základem této transformace je cloud computing. Prostřednictvím inovativních produktů a služeb společnost EMC urychluje přechod ke cloud computingu, a napomáhá tak IT oddělením ukládat, spravovat, chránit a analyzovat jejich nejcennější aktiva – informace – dynamičtějším, důvěryhodnějším a nákladově efektivnějším způsobem.

Společnost EMC Czech Republic je tuzemskou pobočkou americké společnosti EMC Corporation, vedoucí světové firmy v oblasti produktů, služeb a řešení pro ukládání a správu informací. V České republice je EMC zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a finanční instituce. Informace o produktech a službách společnosti EMC naleznete na adrese www.emc.com.

O společnosti AutoCont

AutoCont CZ a. s. je českou soukromou společností, která v oblasti dodávek zboží, služeb a řešení na poli informačních a komunikačních technologií úspěšně působí od roku 1990.

K rychlému rozvoji v prvních deseti letech přispěla výroba vlastní značky osobních počítačů a systematické budování rozsáhlé obchodní a servisní sítě. V druhém desetiletí své existence se AutoCont CZ zaměřil na poskytování komplexních IT řešení a služeb pro firemní klientelu a státní správu, čímž se postupně propracoval mezi nejvýznamnější společnosti v oblasti rozsáhlých a složitých ICT projektů.

Systematické a dlouhodobé budování odborných schopností, pečlivé sledování potřeb zákazníků a v neposlední řadě i promyšlená vnitřní organizace firmy – to vše přispělo k tomu, že je AutoCont CZ v současné době největším a nejvýznamnější českým dodavatelem informačních a komunikačních technologií.

AutoCont CZ je součástí AutoCont Holdingu, do kterého dále patří například slovenská ICT společnost AutoCont SK nebo největší dodavatel CAD řešení Autodesk v České republice firma CAD Studio.

Ucelenou nabídku řešení a služeb společnosti AutoCont naleznete na www.autocont.cz