Huawei získala prestižního „Oscara značek“ ocenění Czech Business Superbrands 2014

Praha, Česká republika, 18. září 2014 – Společnost Huawei, přední světový dodavatel řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) a třetí největší dodavatel smartphonů na světě, oznámila, že česká pobočka společnosti Huawei – Huawei Technologies (Czech) – získala od mezinárodní organizace Superbrands prestižní ocenění Czech Business Superbrands 2014 pro značku Huawei. Značka Huawei se tak zařadila mezi nejlepší značky na českém trhu v kategorii Business. Odborná komise i veřejnost vybírala z celkem dvou tisíc značek registrovaných v Česku na základě známosti, obliby, anebo kvality komunikace s klienty. (TZ)

V přítomnosti 200 pozvaných hostů, včetně podnikatelů a manažerů národních a mezinárodních společností, novinářů a osobností veřejného života se 17. září 2014 v pražském Anežském klášteře uskutečnilo slavnostní předávání cen některým nejlepším značkám ČR. Součástí večera bylo také představení Superbrands ročenky 2014. Ročenka popisuje některé nejvýznamnější značky ČR, které se vyznačují svými inovacemi, výzkumem a vývojem, kvalitou služeb, společensky odpovědným podnikáním, díky kterým se staly nedílnou součástí života spotřebitelů.

„Ocenění Czech Business Superbrands si samozřejmě velmi vážíme a je pro nás důkazem toho, že naše úsilí, které kontinuálně věnujeme jak inovacím našich produktů, tak rozvoji a zlepšování image značky Huawei na českém trhu, přináší své plody. Pro naše zákazníky a partnery v ČR je pak i jakýmsi nezávislým potvrzením kvality a spokojenosti jak veřejnosti, tak odborné komise složené z odborníků na marketing a komunikaci, s našimi produkty a službami a kvalitou komunikace s našimi klienty,” říká Zbyněk Pardubský, Vice President Public Relations v Huawei Technologies (Czech).

Superbrands je nejuznávanější nezávislou autoritou na světě v oblasti hodnocení a odměňování obchodních značek. Program Superbrands funguje v současnosti v 88 zemích světa a na základě sjednocených kritérií a metod dosáhnou značky získáním titulu Superbrands speciálního postavení, které je uznáním jejich vynikajícího postavení na trhu.

Udělení ocenění Superbrands předchází důkladné výběrové řízení. Organizátoři vycházejí při nominaci relevantních značek z databáze všech registrovaných obchodních trade-mark značek, kterou pro tento účel uvolní český patentový úřad (Úřad průmyslového vlastnictví). Následnou filtrací společností Bisnode, předního světového poskytovatele obchodních informací, se vytvoří seznam nominovaných kandidátů. Dalším krokem je spotřebitelský průzkum, jeden z nejdůležitějších prvků výběrového řízení. Prostřednictvím celostátního průzkumu GfK Czech na základě známosti a obliby se výběr zúží na seznam semifinalistů. Konečné slovo o udělení titulu Superbrands v daném roce má odborná komise Brand Council složená z profesionálů z oblasti byznysu, komunikace, marketingu, médií a marketingového výzkumu, která hodnotí značky podle předem daných kritérií, jakými jsou známost, budování brandu, akceptace inovace či prestiž.

Titul Superbrand je udělován nejlepším značkám na trhu. Tyto úspěšné značky jsou poté pozvány do programu Superbrands, který pomáhá posílit a upevnit jejich popularitu díky kolektivním kampaním, průzkumům a publikacím.

Více informací o Superbrands na: www.czechsuperbrands.com

O společnosti Huawei

Huawei je předním světovým dodavatelem řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) a třetím největším dodavatelem smartphonů na světě. Výrobky a služby Huawei se používají ve více než 170 zemích a slouží více než třetině světové populace. Huawei v současné době zaměstnává v Evropě přes 7700 lidí, z nichž 850 pracuje v oblasti výzkumu a vývoje. Huawei rovněž po celém světě založila více než 28 výzkumných a vývojových center, mimo jiné ve Spojených státech, Německu, Švédsku, Rusku, Belgii, Finsku, Francii, Irsku, Itálii, Velké Británii, Indii a Číně. Více informací je k dispozici na: www.huawei.com nebo www.huawei.eu. Twitter: www.twitter.com/huawei, YouTube: http://www.youtube.com/Huawei.

V České republice působí Huawei od roku 2004 a za tu dobu se stala klíčovým partnerem operátorů Telefónica, T-Mobile i Vodafone v oblastech mobilní infrastruktury, širokopásmových optických i přístupových sítí, inteligentních sítí nové generace i profesionálních služeb včetně outsourcingu provozu sítě. Huawei rovněž rozvíjí aktivity v oblasti datových a komunikačních technologiích pro podnikový a státní sektor prostřednictvím divize Enterprise a prostřednictvím divize Consumer BG komunikačních zařízení pro koncové zákazníky. Jedná se především o chytré mobilní telefony, tablety a širokopásmové datové modemy.

Pro více informací navštivte Huawei na consumer.huawei.com/cz nebo huaweidevice.cz

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Facebook – CZ/SK: www.facebook.com/HuaweideviceCZSK

Twitter: www.twitter.com/HuaweiDevice

Google+: plus.google.com/+HuaweiDeviceCo

YouTube: www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCo

Flickr: www.flickr.com/photos/Huaweidevice