Tieto Czech bude z Ostravy dodávat služby IT největšímu švédskému kraji

Praha, 24. září 2014 – Společnost Tieto, přední severoevropský poskytovatel služeb v oblasti IT a produktového inženýrství, získala významnou zakázku v oblasti veřejné správy. Od letošního září má na starosti aplikace a servery největšího švédského kraje Skåne. Kompletní služby v rámci projektu budou zajišťovat ostravští IT specialisté ze společnosti Tieto Czech. Realizace bude zahájena v září a potrvá dva roky. Celková hodnota kontraktu přesahuje čtvrt miliardy korun (9 milionů eur). (TZ)

Společnost Tieto spolupracuje s regionem Skåne úspěšně již řadu let, dosud však vše zajišťovala její švédská pobočka. V rámci nové zakázky budou nyní služby poskytovány z vývojového centra Tieto Czech v Ostravě. Zdejší IT specialisté budou nově spravovat přibližně 1 200 serverů pro policii, nemocnice a další složky veřejné správy.

„Velmi nás těší, že na dlouhodobou spolupráci mezi regionem Skåne a firmou Tieto mohou navázat právě zkušení odborníci z naší pobočky. V rámci projektu budeme moci uplatnit dosavadní zkušenosti a nabídnout klientovi řešení, které plně odpovídá jeho požadavkům a nárokům. Naši specialisté mají s podobnými projekty bohaté zkušenosti,“ říká Petr Lukasík, Country Manager společnosti Tieto Czech.

Po zahájení projektu v září letošního roku proběhne nejprve převedení IT systémů regionu Skåne pod správu ostravské pobočky. „Zhruba 40 % serverů bude přesunuto do cloudového prostředí Tieto Cloud Server (TCS). Ostatní zůstanou umístěny lokálně v serverovnách u zákazníka, nicméně budou až po úroveň operačního systému spravovány z Ostravy,“ dodává Tomáš Rusek, Senior Customer Manager, Tieto Czech.

O společnosti Tieto

Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor a služby pro vývoj produktů v oblasti komunikace a moderních technologií. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáháme našim zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. V Tietu klademe velký důraz na profesionální růst a výsledky. Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,7 miliard eur zaměstnává na 14 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholmu.