MEIZU potvrdilo vydání nového operačního systému Flyme 4.0 pro české uživatele MEIZU MX3

Prémiová čínská značka smartphonů MEIZU představila nejnovější verzi operačního systému Flyme 4.0 a zároveň potvrdila její vydání pro MEIZU MX3. Všichni noví uživatelé, kteří svůj MEIZU MX3 zakoupili od 26. srpna u operátora O2, si ji budou moci v dohledné době stáhnout formou OTA aktualizace. (TZ)

Předchozí verze Flyme 3.0 se těšila obrovské popularitě především díky svému střídmému designu a intuitivnímu ovládání. Nový Flyme 4.0 staví na Androidu 4.4 (Kit Kat) a přináší ještě čistší design se spoustou drobných změn. Ty nejznatelnější jsou především u typu písma, které je vhodněji uzpůsobeno pro ultrajemný rastr displeje MEIZU MX3, a grafiky uživatelského prostředí. To ještě více reflektujte aktuální trendy moderního „flat“ designu bez zbytečného stínování a nejrůznějších přechodů.

Fotoaparát

Flyme 4.0 přichází se zcela přepracovaným rozhraním fotoaparátu. V aplikaci je k dispozici široká škála manuálních režimů. Mezi nimi nechybí panoramatický nebo makro režim. S fotoaparátem je nyní možné snímat QR a čárové kódy. Po pořízení snímku je například možné změnit zaostřenou oblast fotografie a provádět množství dalších dílčích úprav.

Osobní data v cloudu

Nová verze nadstavby Flyme rozšiřuje cloudové schopnosti svého předchůdce. Uživatel může jednoduše zálohovat své kontakty, textové zprávy a textové nebo multimediální poznámky.

Bezpečnostní centrum

Nový Flyme 4.0 přináší také zcela nové vestavěné bezpečnostní centrum, které chrání telefon, potažmo uživatele před viry a malware. Zároveň v sobě integruje funkci pro čištění interní paměti telefonu a nástroj pro přidělování uživatelských práv.

Z předchozí verze si Flyme 4.0 přináší také vestavěnou funkci pro vyhledání ztraceného či ukradeného zařízení pomocí GPS s možností dálkové správy a smazání dat.

Dostupnost

O přesném datu vydání Flyme 4.0 formou OTA aktualizace budeme informovat.

Více informací o Flyme 4.0 je k dispozici na en.meizu.com.

Produktové fotografie MEIZU MX3 ve vysokém rozlišení jsou k dispozici na www.dropbox.com.

Oficiální webové stránky najdete na www.meizu.com, český facebookový profil na www.facebook.com

 O společnosti MEIZU

Společnost MEIZU byla založena v roce 2003 v čínském městě Ču-chaj. Od tohoto počátku se specializovala
na výrobu populárních MP3 přehrávačů. V roce 2008 se plně zaměřila na vývoj prémiových mobilních telefonů, které jsou inovativní a intuitivní při každodenním použití. Společnost zaměstnává více než 1000 zaměstnanců a provozuje víc jak 600 značkových obchodů. Společnost má pobočky v Hong Kongu, Izraeli, Rusku
a na Ukrajině.

O společnosti TCCM

Společnost TCCM byla založena v roce 2007. Od svého vzniku se specializuje na distribuci mobilních telefonů a příslušenství ve střední a východní Evropě. Zároveň se ale TCCM soustředí na rozvoj podnikání rychle rostoucích značek spotřební elektroniky, jakými je například HTC, Cat a Beats s cílem pokrýt všechny klíčové segmenty. Společnost aktivně spolupracuje s více než 50 mobilními operátory, 120 obchody Apple a 150 prodejci v celém CEE regionu. Tým TCCM tvoří více než 100 lidí v 15 zemích. Obrat společnosti za rok 2013
byl 318 milionů dolarů.