HTC mění svět mobilních fotoaparátů s modelem HTC Desire EYE

Praha, 9. října 2014 – Pro milovníky tvorby vizuálního obsahu představuje společnost HTC novinku s názvem HTC Desire EYE. Nový telefon přichází s dvojicí 13 megapixelových fotoaparátů, duálním LED bleskem na přední i zadní straně, softwarovou sadou HTC EYE Experience a komunitní funkcí editační aplikace Zoe. (TZ)

„HTC dnes opět mění způsob, jakým lidé přemýšlejí o technologiích,“ říká Peter Chou, CEO společnosti HTC. „V roce 1997 jsme lidem nabídli smartphony namísto notebooků. Nyní činíme podobný krok vpřed. Kombinací úžasného hardwaru a bezkonkurenčního softwaru měníme standardy snímání fotografií. Přesouváme vás od hledáčku zpět tam, kam patříte – do centra dění.“

HTC Desire EYE: Jednoduše nejlepší selfie

HTC představuje nový nejvyšší model své řady Desire, kterému přiřklo nečíselné označení HTC Desire EYE. Novinka nabídne bezkonkurenční přední fotoaparát spolupracující se softwarem, který vás zachytí v nejlepší formě. Stejně jako přední fotoaparát se i ten zadní může pochlubit 13 megapixely a nechybí mu funkce jako přiblížení či ořez. Plně vyhoví všem, kteří rádi fotí a natáčí sebe i své okolí. BSI senzory zajišťují dokonale ostré snímky i v nedokonalých světelných podmínkách a díky dvojitému blesku u obou fotoaparátů není třeba se obávat ani tmy. Pro focení je k dispozici také dedikované dvoufázové tlačítko spouště, které umožňuje pohodlné zaostření a vyfocení jednou rukou.

Trojice dedikovaných mikrofonů zaručuje kvalitní snímání hlasu, ten bude vždy čistý za jakýchkoli okolností. HTC Desire EYE rovněž poslouží jako perfektní multimediální parťák, a to díky technologii HTC BoomSound a 5.2“ Full HD displeji. Odvážný dvoubarevný a vodotěsný unibody design je nejen slušivý, ale zároveň praktický. S novým softwarem HTC Eye Experience, šikovnou aplikací Zoe, procesorem Qualcom Snapdragon 801 a rychlým 4G připojením je úprava a sdílení pořízených záznamů plynulejší a jednodušší.

HTC EYE Experience: Navrženo pro vás

Inteligentní kamera se s pomocí softwaru HTC EYE Experience dokáže přizpůsobit každé situaci. Při videohovorech EYE zvládne simultánně sledovat obličeje až čtyř lidí zároveň, nehledě na to, kde v místnosti se zrovna nacházejí, a ty pak ořízne a spojí do jedné mřížky. Volání přes Skype je tak daleko pohodlnější. Nemusíte se již starat, zda vaši přátele zrovna stojí či nestojí v záběru. Vůbec poprvé se na smartphonech objeví také oblíbená funkce ze stolních počítačů, a to sdílení obrazovky při video chatu.

HTC Eye Experience přináší také celou řadu nových tvůrčích možností. Funkce Split Capture kombinuje souběžně pořízené snímky předního a zadního foťáku do jednoho obrázku či videa, díky čemu můžete zaznamenat zajímavé situace včetně svých reakcí. Na stejném principu založená funkce Crop-Me-In vás automaticky vyřízne a umístí do momentky či videa pořízeného zadní kamerou, díky čemu mohou vzniknout skutečně zajímavé a unikátní selfie experimenty. A konečně Voice Selfie umožňuje ovládání kamery hlasovými příkazy „say cheese“ pro focení a „action“ nebo „rolling“ pro natáčení. Součástí EYE Experience jsou také funkce Face Fusion a Live Makeup původně uvolněné exkluzivně pro HTC Desire 820.

Zoe: Život, jak ho znáte

Díky nové aplikaci Zoe je snadné přetvářet fotky a videa do stylových videosekvencí a ty následně sdílet s přáteli prostřednictvím sociálních sítí nebo Zoe komunity, v níž do vámi vytvořeného obsahu mohou dále zasahovat i vaši přátelé, a přispět tak k zábavným filmečkům plným nezapomenutelných momentů.

Zoe 1.0 umožňuje tvorbu Zoe sekvencí ve volitelné délce, které mohou být vytvořeny z několika statických obrázků či delších videí. Samozřejmostí je spolupráce Zoe s novou kamerou HTC RE. Není třeba žádná synchronizace s PC ani vlastnoruční střih, veškeré úpravy jsou prováděny automaticky a sekvence lze ihned sdílet jediným dotykem. Aplikace Zoe 1.0 bude volně ke stažení pro operační systémy Android a iOS koncem letošního roku.

Dostupnost

Dostupnost i barvy nového HTC Desire EYE pro český trh budou upřesněny.

HTC EYE Experience se postupně dostane do následujících modelů: HTC One (M7), HTC One (M8), HTC One E8, HTC One mini, HTC One mini 2, HTC One max, HTC Desire 816, HTC Desire 820 a HTC Butterfly 2.

Produktové fotografie a technické specifikace pro HTC Desire EYE jsou k dispozici zde.

O společnosti HTC
HTC Corp. (HTC) patří mezi firmy s nejrychlejším tempem růstu na mobilním trhu. HTC staví lidi do centra pozornosti a práci s telefonem dělá jednodušší a přirozenější. Akcie společnosti jsou veřejně obchodovatelné na tchajwanské burze cenných papírů pod značkou 2498.

Další informace o společnosti HTC najdete na www.htc.com a www.htc.cz.