Uznán rekord „Kyberčuně v hustým internetu“: 589 obrázků za 5 hodin!

Praha, 9. října 2014 – Rekordní počet namalovaných prasátek za 5 hodin, pod názvem „Kyberčuně v hustým internetu“ byl oficiálně uznán Agenturou Dobrý den a bude zapsán do České databanky rekordů! Pro podporu bezpečnosti dětí na internetu se na veletrhu hraček For Toys malovalo tempem téměř 2 obrázky za 1 minutu! Celkem jsme získali 589 výtvorů. (TZ)

Organizátorka akce, Lenka Eckertová – autorka knih o bezpečnosti dětí na internetu, dostala hned v úvodu akce roztomilý dotaz od dámy se zájmem o věc: „Vy jste to kyberčuně?“ Věřme, že se během doprovodného programu vše vyjasnilo.

Svou představu tvora, který škodí a otravuje ostatní přes internet a mobilní telefony, ztvárnili s velkou fantazií především teenageři a tatínci. Rekord byl oficiálně potvrzen komisařkou Agentury Dobrý den, která jej zaeviduje do České databanky rekordů. Nejhezčí výtvory budou zveřejněny na webu www.hustejinternet.cz.

Rozhovory s přítomnými rodiči opět ukázaly, že se dospělí spoléhají především na „chytrost“ svých dětí a na štěstí. Věří, že zrovna jim se nic nestane. Na otázku: „Nebojíte se, že se vaše děti setkají přes internet nebo mobil s něčím nepříjemným?“, zaznívala často odpověď v duchu: „ Ne, oni počítačům rozumí. Jsou chytré.“ Bohužel, problémy se nevyhýbají ani inteligentním a počítačově zdatným jedincům. Aktuální průzkumy uvádí poměrně vysoké procento dětí potýkajících se s různými rizikovými jevy na internetu (např. E-Bezpečí, http://e-bezpeci.cz/index.php/tiskove-zpravy/914-sedm-z-deseti).

Lenka Čábelová ze společnosti Microsoft dodává: „Podle našeho průzkumu nechají rodiče své děti bez dozoru u počítače už v osmi letech, o dva roky později je bez dohledu pustí k internetu. Je důležité, aby rodiče znali a uměli dětem vysvětlit zásady bezpečného chování v digitálním světě – podobně jako je učí pravidla silničního provozu. Rádi jsme proto podpořili knihu Hustej INTERNET i originální akci Kyberčuně v hustým internetu.“

Pokus o rekord navazuje na nový koncept vzdělávání s nadhledem, k tématu online rizik: dětskou knížku + bezplatnou aplikaci „Hustej INTERNET“ Lenky Eckertové a známé ilustrátorky Lucie Seifertové. Doplňkem jsou osvětové besedy Lenky Eckertové určené zejména knihovnám a školám.

Více informací na:

www.hustejinternet.cz a www.fortoys.cz