Ericsson spustil soutěž Innovation Awards 2015

Ericsson spustil šestý ročník celosvětové studentské soutěže Innovation Awards, v níž mají vysokoškoláci příležitost stát se nejen součástí, ale i zdrojem velkých změn ve společnosti. (TZ)

Tématem pro ročník 2015 je „Budoucnost vzdělávání“ a soutěž by se měla zaměřit především na to, „jak můžeme přiblížit vzdělávání všem.“ Organizátoři si položili otázku, co vlastně potřebujeme v situaci, kdy se celoživotní vzdělávání stává nutností. Jaké jsou nejmodernější nástroje a metodiky v době, kdy je vzdělávání stále více on-line aktivitou, mimo prostory školních budov?

V rámci vize Ericssonu o tzv. zasíťované společnosti (Networked Society – ekvivalent výrazu „internet věcí“), technologie výrazně transformují způsob, jakým organizujeme a vlastně žijeme naše životy, byznys či společnost. Jedním z katalyzátorů těchto zásadních změn jsou studenti a pedagogové. Nový systém, který zde roste, významně ovlivňuje a v některých případech dokonce redefinuje zažité systémy a instituce.

V Ericssonu věří, že studenti z celého světa mohou přinést řadu zajímavých a využitelných myšlenek a nápadů, jak mohou technologie zkvalitnit vzdělávání. Mají možnost to ukázat v dalším ročníku soutěže Ericsson Innovation Awards, který právě odstartoval.

Měření sil se mohou zúčastnit dvou až tříčlenné týmy, které Ericsson doporučuje vyskládat ze studentů škol s technologickým a businessového zaměřením. Vítěz získá hlavní cenu 25 000 EUR, druhé místo je oceněné částkou 10 000 EUR a zkrátka nepřijde ani třetí tým, který si přijde na částku 5 000 EUR.

A to ještě není všechno. Všichni semifinalisté a finalisté získají možnost ucházet se o zajímavé zaměstnání nebo stáže přímo v Ericssonu.

Své týmy a projekty mohou přihlašovat i čeští vysokoškoláci. Podmínkou je přihlásit se do 3. prosince 2014. Následovat bude semifinále a finále v lednu až březnu. Následovník jihoafrického týmu WorkMode, který soutěž vyhrál loni, bude znám 16. března.

Více informací o soutěži, jejím průběhu, jakož i přihlašovací a registrační formuláře naleznete na stránkách: www.ericsson.com/innovationawards

Poznámky pro redaktory:

Broadcast room: www.ericsson.com/broadcast_room

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2011 činily tržby naší společnosti 226,9 miliardy švédských korun (35 miliard amerických dolarů). Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress