Avast 2015 zkontroluje zabezpečení malé firmy nebo i domácí sítě

Praha, 12. listopadu 2014 – Společnost ALWIL Trade, spol. s r.o., dodavatel komplexních informačních technologií a distributor produktů Avast pro český a slovenský trh, oznamuje dostupnost verze 2015. K hlavním inovacím patří funkce umožňující jednoduše zkontrolovat zabezpečení sítě v malé firmě nebo v domácnosti. (TZ)

„Zabezpečení malé firmy nebo domácí sítě lze v rámci rozhraní produktu ověřit několika kliknutími. Řešení Avast zkontroluje, zda routery (směrovače) nepoužívají slabá nebo výrobcem nastavená výchozí hesla.“, vysvětluje novou funkci Roman Veselý, bezpečnostní odborník ALWIL Trade. Právě zabezpečení domácích routerů se přitom podle řady studií považuje v současnosti za závažný bezpečnostní problém. Stejná funkce současně zjistí, zda bezpečnostní rizika nepředstavuje aktuální nastavení bezdrátové (Wi-Fi) sítě a rovněž ověřuje nastavení nového protokolu IPv6.

Avast 2015 je k dispozici ve 4 verzích: Avast Free Antivirus, Avast Pro Antivirus 2015, Avast Internet Security 2015 a Avast Premier 2015. Placené verze nabízejí ochranu DNS (proti záměně DNS serveru a přesměrování na podvodné stránky), sandbox (spouštění podezřelých souborů a aplikací v odděleném prostředí), a bezpečnou zónu (SafeZone) pro nákupy a práci s internetovým bankovnictvím. Ve verzi Internet Security je k dispozici personální  firewall a antispamový filtr. Verze Premier navíc umožňuje mazání souborů tak, aby citlivé informace už nebylo možné obnovit (tzv. vojenská úroveň bezpečnosti), a rovněž nabízí modul pro zcela automatické aktualizace programů nainstalovaných v počítači.

Všechny verze rovněž obsahují vylepšenou technologii WebShield, která umožňuje hledat malware i na webech komunikujících přes protokol HTTPS. K dispozici je čištění webových prohlížečů, které umožňuje odstranit nejotravnější formy reklamy a předchází sledování uživatelových aktivit na Internetu. Funkce pro kontrolu domácí sítě jsou k dispozici ve všech verzích včetně té bezplatné.

Řada produktů Avast 2015 přináší také vylepšené uživatelské rozhraní a zjednodušení on-line podpory. Aplikace je rychlejší a méně zatěžuje počítač, naopak nabízí detekci pravděpodobně nechtěných programů (PUP), po jejichž odstranění se výkon počítače zvýší.

Bezpečnostní řešení společnosti Avast v současnosti celosvětově chrání více než 200 milionů uživatelů. Antivirus Avast tak představuje nejdůvěryhodnější řešení tohoto typu na současném trhu, pro domácí uživatele je navíc k dispozici bezplatně.

O společnosti ALWIL Trade
ALWIL Trade, spol. s r.o. je stabilní českou společností působící na českém trhu od roku 1991. Zaměřuje se na komplexní dodávky informačních technologií, návrhy a realizace projektů, dodávky serverů, diskových polí, zálohovacích systémů, síťové infrastruktury, antivirových technologií, správu IT a outsorcing. ALWIL Trade je také dodavatelem osobních počítačů, notebooků a tiskáren. ALWIL Trade je distributorem produktů Avast pro ČR a Slovensko. K významným partnerům patří společnosti HP a VMware. Společnost má zaveden integrovaný systém řízení a je držitelem certifikátů kvality poskytovaných služeb ISO. www.alwil.com .