CompuGroup Medical patří mezi inovativní špičku v ČR

Praha, 26. listopadu 2014 – V letošním ročníku prestižní soutěže Best Innovator, která oceňuje společnosti s nejlepším řízením inovací, se CompuGroup Medical ČR dostala mezi pět nejlepších firem z více než stovky z celé ČR. Je také jediná z firem věnujících se IT, která se umístila takto vysoko. (TZ)

Z prvního kola, do kterého se přihlásila více než stovka firem, odborná porota vybrala společnosti, které postoupily do finálového kola. Během září a října finalisty soutěže navštívili hodnotitelé osobně přímo ve firmách, aby zjistili, zda inovativní proces odpovídá tomu, jak se společnosti prezentovaly v úvodním kole. Mezi porotci byli například ekonom Tomáš Sedláček nebo viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jiří Ciencala.

„Umístění v této soutěži nás velmi potěšilo. Jako firma dodávající IT řešení pro zdravotnictví se trvale snažíme přicházet s něčím inovativním a reagovat na neustále se vyvíjející prostředí v této oblasti. Ukazuje se, že zavádění inovací s ohledem především na přínos pro jednotlivé uživatele, které jsme v naší firmě zvolili, je cesta správným směrem,“ říká k výsledkům soutěže Vladimír Přikryl, generální ředitel CompuGroup Medical Česká republika.

Soutěž, kterou organizuje společnost A.T. Kearney, a která proběhla současně podle stejných pravidel v devatenácti zemích světa, se nezaměřuje na inovace samé, ale na celý inovační proces ve firmě. Hodnotí se, jak má společnost nastavené veškeré inovační procesy od vzniku nápadu přes jeho realizaci až po to, jak je inovace úspěšná na trhu.

O skupině CompuGroup Medical AG

CompuGroup Medical je jednou z předních světových společností zaměřených na eHealth. S celkovými příjmy okolo 500 milionů eur jsou její softwarové produkty navrženy tak, aby podporovaly všechny odborné a organizační činnosti v lékařských ordinacích, lékárnách, laboratořích a nemocnicích. Informační služby pro všechny subjekty zapojené do procesu poskytování zdravotní péče a sdílení elektronických zdravotních záznamů přispívají k bezpečnější a efektivnější péči o pacienty.

Služby CompuGroup Medical jsou založeny na unikátní zákaznické síti více než 400 000 lékařů, zubních lékařů, nemocnic, lékáren a dalších poskytovatelů služeb. Se zastoupením v 19 zemích a se zákazníky ve 43 zemích po celém světě je CompuGroup Medical společností s jedním z nejvyšších pokrytí mezi poskytovateli služeb elektronického zdravotnictví. Přibližně 4 200 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců podporuje inovativní řešení pro stále rostoucí požadavky zákazníků na systém zdravotní péče.

O společnosti CompuGroup Medical Česká republika

Společnost CompuGroup Medical Česká republika vznikla v roce 2009 fúzí softwarových firem, jejichž vlastníkem byla mateřská společnost CompuGroup Medical. Vizí společnosti je plně elektronizované zdravotnictví. Společnost je lídrem tuzemského trhu ambulantních informačních systémů. Poskytuje rovněž softwarová řešení pro nemocnice a laboratoře. S jejími produkty a službami jsou lékaři spokojeni, což potvrzují pravidelné průzkumy. Vnímají ji jako společnost, která je flexibilní, inovativní, zajímá se o problémy a potřeby lékařů a v konečném důsledku jim usnadňuje život. Na pobočkách v Praze, Brně, Pardubicích a Ústí nad Orlicí pracuje 110 zaměstnanců. Společnost CompuGroup Medical Česká republika je od května 2012 členem ICT Unie.