Seznam.cz Průzkum: Letošní Vánoce budou ve znamení online nákupů. Na internetu bude shánět dárky 87 % internetové populace

Internet se stává prostředkem pohodlného nakupování vánočních dárků. Vnímá jej tak 99 % účastníků pravidelného předvánočního průzkumu realizovaného přes Seznam.cz Výzkumník. Výsledky také ukazují vzrůstající oblibu nakupování ve virtuálním prostoru. V roce 2011 si internet pro hledání a nákup vánočních dárků zvolilo 74 % dotázaných, letos se na vánoční nákupy po internetu chystá 87 % respondentů. Může za to především zvětšující sedůvěra v bezpečnost nakupování na internetu. (TZ)

„Lidé se naučili být na internetu obezřetnější, při objednávání zboží se nesoustředí jen na cenu a nakupují u prověřených prodejců, popřípadě si neznámé obchody předem ověří. I to může být důvodem zvětšující se důvěry v bezpečnost e-shopů, která od roku 2011 vzrostla ze 77 % na dnešních 86 %,“ řekl Milan Šmíd, manažer Zboží.cz. Zvětšující se znalost a výhody internetového nakupování dokazuje i rostoucí trend ve využívání cenových srovnávačů. Za poslední rok je vyzkoušelo o 5 % více lidí, celkem 91 % dotázaných a 85 % z nich tuto zkušenost hodnotí pozitivně.

Kompletní informace k průzkumu naleznete na našem blogu v autorském článku Blanky Kunčarové, produktové manažerky Zboží.cz.