ESET a Facebook nabízí bezpečnostní službu zdarma

ESET, globální lídr v proaktivní digitální ochraně, přináší všem uživatelům Facebooku službu skenování počítače na přítomnost malware. (TZ)

Když se uživatel Facebooku připojí ke svému účtu, Facebook provede analýzu, zda účet nevykazuje podezřelé aktivity jako je rozesílání spamu nebo infikování linků na stránky přátel. Pokud tento sken chování účtu ukáže možnou přítomnost malware, uživateli se zobrazí doporučení provést test s využitím služby ESET Online Scanner for Facebook. Jde o free službu odvozenou od služby SET Online Scanner, kterou ESET dosud nabízel pouze na svých stránkách; za pozornost stojí, že z dosavadních víc než 44 milionů skenů byla přítomnost malware detekována ve víc než polovině případů.

Test ESET Online Scanner for Facebook je zdarma a jeho velkou výhodou je, že proběhne – bez přerušení – na úrovni Facebooku, tedy bez ohledu na to, jaký prohlížeč uživatel používá. Po dokončení testu dostane uživatel přes Facebook zprávu a může si výsledky testu prohlédnout a vyhodnotit. Pokud dojde k nálezu malware, odstraňování začne hned po skončení testu. Na konci celé operace dostane uživatel zprávu s výsledkem.

„Našim cílem je zlepšovat služby zákazníkům, a také chránit jejich počítače. Je jasné, že služba ESET Online Scanner for Facebook zásadně sníží výskyt škodlivých odkazů mezi těmi miliardami kliknutí, které se na Facebooku denně odehrávají,“ uvedl Chetan Gowda, softwarový inženýr Facebooku.

„Jsme rádi, že můžeme službu ESET Online Scanner nabídnout všem uživatelům Facebooku. Oceňovaná detekční technologie ESET, která má navíc velmi nízké systémové nároky, zaručuje efektivní a jednoduchou detekci hrozeb, a to zcela zdarma,“ uvedl Ignacio Sbampato, šéf prodeje a marketingu ve společnosti ESET.

O společnosti ESET

Společnost ESET již od roku 1987 vyvíjí bezpečnostní software, který drží rekordní počet ocenění a díky němuž může víc než 100 milionů uživatelů bezpečně objevovat možnosti internetu. Široké portfolio produktů ESET pokrývá všechny populární platformy a nabízí firmám i spotřebitelům maximální proaktivní ochranu při minimálních nárocích.

Jedno ze tří evropských výzkumných center ESET pro detekci malware je v Praze. Společnost ESET má celosvětovou centrálu v Bratislavě a disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 180 zemích světa.