Polycom získává prestižní ocenění v oboru IP telefonie

Společnost Polycom již mnoho let zaujímá dominantní pozici mezi výrobci audio a videokonferenčních systémů a řešení pro telepresence a vzdálenou spolupráci. Díky promyšlené obchodní i produktové strategii si společnost dokázala udržet trvalý růst a současně stát na špici technologických inovaci ve svém oboru. (TZ)

Důležitou roli má dlouhodobé strategické partnerství společností Polycom a Microsoft v oblasti vývoje a implementace systémů pro sjednocenou komunikaci, které přineslo uživatelům řadu pokročilých inovativních end-to-end řešení nabízejících vysoce efektivní nástroje pro komunikaci, telepresence a vzdálenou spolupráci.

Ze strany společnosti Polycom jde o integraci jejích řešení pro audio/video komunikaci, vzdálenou spolupráci a telepresence s produkty společnosti Microsoft, jako je platforma Microsoft Lync. Ta spolupracuje s kancelářským balíkem Microsoft Office a zákazníkům nabízí integrované a snadno použitelné uživatelské rozhraní, jenž v sobě obsahuje jednotný přístup ke komunikačním službám typu hlas, IM/presence a různým typům konferenčních služeb.

Konkrétně se jedná o videokonferenční telepresence systém Polycom CX8000 určený pro konferenční místnosti, který byl vyvinut speciálně za účelem plné kompatibility s platformou Microsoft Lync 2013. Uživatelům tak nabízí vyspělé možnosti pro audio/video komunikaci a vzdálenou spolupráci v HD kvalitě v rámci Microsoft Unified Communications.

Z uživatelského hlediska je klíčovou součástí tohoto řešení produkt Polycom CX5100, což je vysoce pokročilá stolní USB kamera s mikrofonem (RoundTable), která poskytuje panoramatický obraz místnosti v rozsahu plných 360 stupňů v 1080p kvalitě a současně umožňuje aktivní sledování mluvící osoby. Osvědčená technologie Polycom Voice HD přitom nabízí excelentní kvalitu zvuku v rozsahu 160 Hz až 22000 Hz.

Špičkové vlastnosti Polycom CX5100 byly oceněny v listopadu letošního roku, kdy tento produkt získal od od globální mediální společnosti TMC ocenění „2014 INTERNET TELEPHONY Lync Pioneer Award“. Podrobné výsledky budou zveřejněny v prosincovém čísle magazínu INTERNET TELEPHONY.

Více informací o partnerství společností Polycom a Microsoft v oblasti sjednocené komunikace můžete získat na stránkách

http://www.gestocomm.cz/gesto-communications-kategorie-voip-telefony-polycom-pro-microsoft-unified-communications.htm

V České republice je certifikovaný Polycom Gold Partner společnost Gesto Communications.