Společnost Trend Micro zařazena ve zprávě Gartner Magic Quadrant pro platformy pro ochranu koncových bodů do kvadrantu lídrů

Praha 20.01.2015 – Společnost Trend Micro Incorporated vedoucí světový dodavatel bezpečnostního softwaru a řešení, dnes oznámila, že byla analytickou společností Gartner, Inc. v její prestižní zprávě Magic Quadrant zařazena do segment “Lídrů” v oboru platforem pro ochranu koncových bodů. Za posledních 13 let byla společnost Trend Micro vždy jmenována mezi lídry v oboru ochrany koncových bodů a letos ještě vylepšila svoji pozici, jak v ucelenosti vize, tak ve schopnosti realizace. (TZ)

“Výrazně jsme investovali do zdokonalení našich produktů pro ochranu koncových bodů, zejména v oblasti řízení aplikací, pokročilé detekce malwaru, emulace hrozeb v sandboxu a reakce na bezpečnostní incidenty, a zároveň jsme posílili jejich výkon, flexibilitu a jednoduchost jejich implementace a správy,” řekl Eric Skinner, vicepresident pro marketingová řešení, Trend Micro. “Věříme, že se díky umístění v této zprávě ještě posílí pozice našich vícevrstvých řešení ochrany koncových bodů, ať se jedná o nové sady Smart Protection Suites nebo zavedená řešení Deep Security™ a Deep Discovery™. ”

V rámci zpráv Magic Quadrant společnosti Gartner se výrobci technologií v různých oborech zařazují do čtyř odlišných skupin: “Lídři“ (Leaders), “Vyzyvatelé” (Challengers), “Vizionáři” (Visionaries) a “Úzce specializovaní hráči“ (Niche Players). Podle zprávy “lídři demonstrují vyrovnaný pokrok a úsilí v kategoriích týkajících se realizace i vize. Jejich schopnosti v oblasti pokročilé ochrany proti malwaru, ochrany dat a/nebo správy zvyšují konkurenční laťku pro všechny produkty na trhu a mají potenciál změnit chod celého odvětví.”

Pomocí řešení pro bezpečnost koncových bodů od Trend Micro lze zajistit ochranu uživatelů a jejich informací prakticky u veškerých koncových bodů, serverů (fyzických nebo virtuálních) a aplikací, a tak integrovat bezpečnost na všech vrstvách. Tím se značně sníží bezpečnostní rizika, ochrání se pověst podniku a zajistí se soulad s normami v oblasti ochrany dat. V reakci na stále se zvyšující složitost současných bezpečnostních hrozeb společnost Trend Micro vytvořila řešení, které obsahuje více vrstev a pro detekci široké škály hrozeb využívá systém globální bezpečnostní informační platformy v reálném čase. Díky tomuto systému lze hrozby detekovat velmi rychle a v kombinaci s pokročilými nástroji pro detekci narušení tak lze výrazně snížit dopady na produktivitu uživatelů.

Řešení dále obsahuje zdokonalené funkce pro implementaci a správu: nabízí výkonné nástroje pro řízení a monitorování, pomocí kterých lze zajistit provázanou reakci na bezpečnostní hrozby u různých operačních systémů, zařízení a aplikací a také realizovat flexibilní modely implementace na bázi podnikového systému, na bázi  cloudu nebo ve formě hybridní implementace.

Více informací o řešeních pro kompletní uživatelskou ochranu (Complete User Protection) společnosti Trend Micro a přístup ke zprávě Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms najdete zde:  https://resources.trendmicro.com/2015-Q1-Gartner-Magic-Quadrant-Update.html.

O společnosti Trend Micro

Společnost Trend Micro Incorporated, přední světový dodavatel bezpečnostního softwaru, usiluje o vytvoření bezpečnějšího světa pro výměnu digitálních informací. Naše řešení pro soukromé i firemní zákazníky a státní správu poskytují víceúrovňovou ochranu obsahu na ochranu informací v mobilních zařízeních, koncových bodech, bránách, serverech a cloudu. Trend Micro nabízí inteligentní ochranu informací pomocí inovační bezpečnostní technologie, která se snadno implementuje a spravuje a kterou lze přizpůsobit rozvíjejícímu se ekosystému. Všechna naše řešení jsou založena na cloudové analýze globálních hrozeb v infrastruktuře Trend Micro™ Smart Protection Network™ a podporována více než 1200 odborníky na bezpečnost z celého světa. Další informace najdete na www.trendmicro.euee

O zprávách Gartner Magic Quadrant

Společnost Gartner nepodporuje žádného dodavatele, produkt nebo službu popsané ve svých výzkumných publikacích a neradí uživatelům technologií vybírat pouze dodavatele s nejvyššími hodnoceními či jinými parametry. Výzkumné publikace Gartner se skládají z názorů  analytických pracovníků společnosti Gartner a neměly by být považovány za konstatování faktů. Gartner odmítá všechny záruky, výslovné či implicitní, s ohledem na tento výzkum, včetně jakýchkoliv záruk obchodovatelnosti nebo vhodnosti pro určitý účel.