Tieto opět získalo důvěru pojišťovny If, IT specialisté z české pobočky jsou zapojeni v řízení projektu

Ostrava, 30. ledna 2015 – Společnost Tieto, přední severoevropský poskytovatel služeb v oblasti IT a produktového inženýrství, uzavřela kontrakt se švédskou pojišťovnou If, která působí v zemích severní Evropy. Projekt byl podepsán na 4 roky s opcí na další dva. Značná část realizace řešení vyžadujícího pokročilé odborné znalosti cloudových platforem bude zajištěna z Ostravy. V rámci desetileté spolupráce obou společností dostalo Tieto důvěru již potřetí. (TZ)

Společnost Tieto zajistí v rámci kontraktu pro pojišťovnu If přístup k moderním a hospodárným cloudovým službám s flexibilní cenovou strukturou. Základem nového řešení je Tieto Productivity Cloud obsahující softwarový balíček Microsoftu pro řízení vztahů se zákazníky, obchodních aktivit a kancelářské nástroje. Dodání bude provedeno prostřednictvím privátních, hybridních a centrálních cloudových řešení.

„Pojišťovna If P&C je naším klíčovým zákazníkem a Tieto jí může díky novým cloudovým službám nabídnout trvale vysokou kvalitu, potřebnou škálovatelnost a pružnost i do budoucna. Nové řešení je založeno na transformačním programu, včetně zavádění nových služeb Tieto Productivity Cloud a iTap. Toto řešení nabízí pojišťovně If nejlepší finanční podmínky, stejně jako potřebnou variabilitu a pružnost,“ říká Petr Lukasík, generální ředitel společnosti Tieto Czech.

„Digitalizace znamená zvýšenou poptávku po individualizovanějších službách, které tak můžeme našim zákazníkům nabídnout rychleji. Jsme přesvědčeni, že Tieto je tím pravým partnerem, který nám pomůže zlepšit a dále rozvíjet naše podnikání,“ říká Kjell Rune Tveita, ředitel IT pojišťovny If.

O společnosti If

If je přední majetková a úrazová pojišťovna působící v severských zemích, nabízí komplexní portfolio neživotního pojištění pro více než 3 miliony soukromých a 320 tisíc firemních zákazníků v oblasti Skandinávie a Pobaltí.

O společnosti Tieto

Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor a služby pro vývoj produktů v oblasti komunikace a moderních technologií. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáháme našim zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. V Tietu klademe velký důraz na profesionální růst a výsledky. Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,7 miliard eur zaměstnává na 14 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholmu.