CompuGroup Medical získala certifikaci ISO 20000

Praha, 3. února 2015 – CompuGroup Medical ČR (CGM) získala certifikát ISO 20000, který zaručuje kvalitu řízení a poskytování IT služeb. Pokračuje tak ve své strategii poskytovat svým zákazníkům především kvalitní služby i následnou péči a podporu. (TZ)

Při vývoji, implementaci i následné podpoře u produktů a služeb CGM pro ambulantní lékaře, nemocnice a specializovaná pracoviště, ale i ve svých unikátních řešeních, jako je zabezpečený systém na výměnu dat MEDICAL NET a pacientské online služby CGM LIFE eSERVICES, se CGM vždy snaží dodržovat nevyšší standardy řízení, aby mohla dodávat svým zákazníkům řešení, která jim usnadní práci a především přinesou okamžitý užitek.

„Získání certifikátu ISO 20000 je pro nás dalším krokem ve strategii naší společnosti v přístupu k zákazníkovi. Certifikát je zárukou, že dodáváme a poskytujeme služby a produkty v kvalitě požadované zákazníkem a zároveň nám umožňuje sledovat a zlepšovat naší vlastní práci,“ říká Petr Šuráň, ředitel divize nemocničních informačních systémů CompuGroup Medical Česká republika.

Mezi výhody certifikace ISO 20000 pro společnosti patří vyšší konkurenceschopnost, snižování nákladů u IT procesů nebo zvyšování jejich efektivity.

O skupině CompuGroup Medical AG

CompuGroup Medical je jednou z předních světových společností zaměřených na eHealth. S celkovými příjmy okolo 500 milionů eur jsou její softwarové produkty navrženy tak, aby podporovaly všechny odborné a organizační činnosti v lékařských ordinacích, lékárnách, laboratořích a nemocnicích. Informační služby pro všechny subjekty zapojené do procesu poskytování zdravotní péče a sdílení elektronických zdravotních záznamů přispívají k bezpečnější a efektivnější péči o pacienty.

Služby CompuGroup Medical jsou založeny na unikátní zákaznické síti více než 400 000 lékařů, zubních lékařů, nemocnic, lékáren a dalších poskytovatelů služeb. Se zastoupením v 19 zemích a se zákazníky ve 43 zemích po celém světě je CompuGroup Medical společností s jedním z nejvyšších pokrytí mezi poskytovateli služeb elektronického zdravotnictví. Přibližně 4 200 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců podporuje inovativní řešení pro stále rostoucí požadavky zákazníků na systém zdravotní péče.

O společnosti CompuGroup Medical Česká republika

Společnost CompuGroup Medical Česká republika vznikla v roce 2009 fúzí softwarových firem, jejichž vlastníkem byla mateřská společnost CompuGroup Medical. Vizí společnosti je plně elektronizované zdravotnictví. Společnost je lídrem tuzemského trhu ambulantních informačních systémů. Poskytuje rovněž softwarová řešení pro nemocnice a laboratoře. S jejími produkty a službami jsou lékaři spokojeni, což potvrzují pravidelné průzkumy. Vnímají ji jako společnost, která je flexibilní, inovativní, zajímá se o problémy a potřeby lékařů a v konečném důsledku jim usnadňuje život. Na pobočkách v Praze, Brně, Pardubicích a Ústí nad Orlicí pracuje 110 zaměstnanců. Společnost CompuGroup Medical Česká republika je od května 2012 členem ICT Unie.