VMware představil novou generaci podnikového úložiště – Virtual SAN 6 a vSphere Virtual Volumes umožní masové rozšíření softwarově definovaného úložiště

Praha/San Francisco, 5. února 2015 – Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW) pokročila ve své strategii pro softwarově definované úložiště a uvedla novou generaci řešení pro podnikové ukládání dat. VMware Virtual SAN™ 6 umožní masové využití softwarově definovaného úložiště, doplňuje totiž oceňované úložiště s konvergovaným hypervisorem o výrazně lepší škálovatelnost a výkon. VMware vSphere Virtual Volumes nabídne novou úroveň integrace, protože zajistí, že úložiště třetích stran budou mít nativní přehled o virtuálních strojích. (TZ)

Aby bylo možné dosáhnout plného potenciálu softwarově definovaného datového centra, musí se nový přístup k softwarově definovanému úložišti vypořádat s problémy, jako je složitý provoz úložiště a vysoké náklady. Softwarově definované úložiště od VMware využívá hypervisor k vylepšení a přizpůsobení úložiště pro éru cloudu a zajišťuje stejný typ provozní efektivity, jaký přinesla virtualizace serverů výpočetnímu výkonu.

„Zákazníci nás upozorňovali, že potřebují jednoduchý, cenově efektivní a cloudový přístup k úložišti,“ uvedl Raghu Raghuram, výkonný viceprezident a generální ředitel divize softwarově definovaných datových center, VMware. „VMware Virtual SAN 6 a VMware vSphere Virtual Volumes jsou odpovědí na jejich požadavky a představují další fázi naší strategie softwarově definovaného úložiště.“

K dalším novinkám, které VMware představil, patří první sjednocená platforma pro hybridní cloud s virtualizovaným výpočetním výkonem, sítěmi i úložištěm, a zároveň nová vylepšená verze virtualizační platformy vSphere 6.

VMware Virtual SAN 6 – ideální úložiště pro VMware vSphere

Výrazně zjednodušené řešení VMware Virtual SAN 6 nabízí dvojnásobnou škálovatelnost, více než čtyřnásobný výkon a řadu nových funkcí pro velká firemní prostředí. To z něj činí ideální úložiště pro virtuální stroje včetně kritických podnikových aplikací. K novým funkcím patří:

  • Nová all-flash architektura – VMware Virtual SAN 6 zajistí dvouvrstvou all-flash architekturu, která inteligentně využívá flash disky jak pro ukládání do mezipaměti, tak i pro perzistentní ukládání dat. Nová all-flash architektura poskytne více než čtyřikrát větší I/O propustnost na jeden uzel oproti předchozí verzi VMware Virtual SAN 5.5, a zároveň zajistí předvídatelnou latenci v řádu kratším než tisícina sekundy.
  • Maximální propustnost sedm milionů I/O operací v jednom clusteru za vteřinu – 64 uzlový VMware Virtual SAN cluster doručí až sedm milionů I/O operací za vteřinu s téměř lineární škálovatelností.
  • Rozšíření škálovatelnosti na 64 uzlů pro jeden cluster – Nová verze zdvojnásobí škálovatelnost na 64 uzlů pro cluster, a umožní tak zákazníkům získat až 6400 virtuálních strojů na jeden cluster a překročit úložnou kapacitu 8 petabajtů.
  • Nové podnikové funkce snímkování – Řešení nabídne vysoce výkonnou a efektivní funkci snímkování, která rozšíří hloubku snímků na 32 pro jeden virtuální stroj, a zároveň minimalizuje nadbytečný výkon.
  • Nový způsob posuzování racku – VMware Virtual SAN 6 umožní inteligentní umisťování částí virtuálního stroje napříč serverovými racky pro lepší dostupnost aplikací i v případě celkového selhání racku.
  • Širší podpora pro blady – Díky nové podpoře pro přímo připojené disky typu JBOD mohou zákazníci škálovat clustery VMware Virtual SAN 6 v rámci serverových bladů do velkých kapacit.

VMware Virtual SAN zabudovaný do VMware vSphere poskytuje výrazně zjednodušené úložiště s konvergovaným hypervisorem pro virtuální stroje. VMware Virtual SAN zahrnuje funkci pro správu úložiště na základě zásad a posouvá model řízení úložiště od zařízení k aplikacím, čímž umožní administrátorům připravit úložiště pro aplikace v řádu minut. Pouhých devět měsíců od uvedení první verze si řešení VMware Virtual SAN zakoupilo více než tisíc zákazníků. Zákazníci oceňují na řešení jeho snadnou správu, hlubokou integraci s ostatními produkty VMware, vysokou výkonnost s pružnou škálovatelností a jeho schopnost snížit celkové náklady na vlastnictví. VMware Virtual SAN pomáhá zákazníkům od základu změnit provozní náklady, protože provozní náklady na správu činí pouhou třetinu nákladů na tradiční úložiště.

Jak partneři komentují VMware Virtual SAN 6 se dočtete zde.

VMware vSphere Virtual Volumes – nový standard pro softwarově definované úložiště

Tato novinka umožní úložišti uvědomovat si existenci virtuálních strojů, čímž VMware řeší dlouhotrvající problém. VMware vSphere Virtual Volumes je soubor rozhraní API pro úložiště, který umožní granulární integraci mezi úložištěm a VMware vSphere na úrovni individuálního virtuálního stroje. Díky tomu může úložiště dynamicky poskytovat kapacitu a datové služby každému virtuálnímu stroji. Výsledkem je pružnější, cenově efektivnější a jednodušší infrastruktura. Úložiště využívající VMware vSphere Virtual Volumes bude ovládáno prostřednictvím společného řídícího rozhraní – rozšiřuje tak vizi VMware o softwarově definovaném úložišti s automatizací na základě zásad a s důrazem na aplikace napříč různorodými úložišti.

Řešení VMware vSphere Virtual Volumes získalo silnou a širokou podporu v oblasti úložných řešení. VMware úzce spolupracuje s pěti výrobci – Dell, EMC, HP, IBM a NetApp, kteří sehráli klíčovou roli při definování toho, kam bude technologie směřovat. První sadu produktů pro úložiště s podporou pro VMware vSphere Virtual Volumes uvedou na trh přibližně v první polovině letošního roku společnosti Atlantis Computing, Dell, Fujitsu, HP, Hitachi Data Systems, IBM, NEC, NetApp, NexGen Storage, Pure Storage, Symantec a Tintri.

Vedle výše zmíněných firem se na programu podílí celkem 29 partnerů s cílem představit své vlastní úložiště s podporou pro VMware vSphere Virtual Volumes včetně Comm Vault, Nimble Storage a SolidFire.

Jak partneři komentují VMware vSphere Virtual Volumes se dočtete zde.

Dodatečné zdroje (v angličtině)

O VMware
Společnost VMware je lídrem v oblasti cloudové infrastruktury a firemní mobility. Řešení VMware jsou založena na vedoucí virtualizační technologii a nabízí zcela nový model plynulého, rychlého a bezpečného IT. Zákazníci mohou rychleji inovovat svou infrastrukturu díky rapidnímu vývoji, automatickému doručování a bezpečnému používání libovolné aplikace. S tržbami ve výši 6 miliard USD v roce 2014 má VMware více než 500 tisíc zákazníků a 75 000 partnerů. Společnost sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.