Ericsson přenese diváky na Mistrovství světa v klasickém lyžování

Švédský dodavatel telekomunikačních technologií a služeb Ericsson (NASDAQ: ERIC) se stal digitálním partnerem Mistrovství světa v klasickém lyžování. Představil světu dvě mobilní aplikace, které fanoušky bílého sportu přenesou blíže k centru dění. Aplikace Live Results Falun2015 a Live Arena Falun2015 stojí na rozsáhlé množině dat, které Ericsson poskytuje vývojářům obou aplikací. (TZ)

Pro shromažďování a sdílení dat s vývojáři aplikací Ericsson použil své inovativní řešení Multiservice Delivery Platform, M2M Service Enablement a Mediaroom Reach. Výsledkem je platforma Ericsson Networked Event, která prostřednictvím obou aplikací divákům umožní opravdu detailní a zároveň pohodlný pohled na své oblíbené sportovní disciplíny.

Cecilia Atterwall ze společnosti Ericsson říká: „Kdokoliv, kdo sleduje živé akce – především sportovní události jako Falun2015 – používá různé zdroje informací, aby zůstal v kontaktu s aktuálním děním. Platforma Ericsson Networked Event umožňuje shromáždit všechny tyto informace, jejich zpřístupnění vývojářům aplikací a dát tak koncovým uživatelům další rozměr sledování akce.“

Během šampionátu ve švédském Falunu budou mít diváci a fanoušci klasického lyžování přístup k informacím a výsledkům aktualizovaným minimálně každou minutu. O bohatší divácký zážitek se postará aplikace Live Results Falun2015, vyvíjená společností Trion a aplikace Live Arena Falun2015, jejíž vývoj měli na starosti vývojáři z Tension Graphics.

Aplikace Live Results Falun2015 je optimalizována primárně pro smartphony, ale funguje i na tabletech. Je dostupná pro platformy iOS i Android a jako webstránka i pro uživatele Windows Phone. Nabízí program akcí, živé výsledky, newsfeed, mapy lyžařských areálů, jakož i lokální dopravní, cestovní, zda meteorologické informace pro oblast města Falun.

Live Arena Falun2015 je aplikace optimalizovaná pro tablety a je dostupná pouze pro platformu iOS. Tato aplikace nabízí hluboký, interaktivní zážitek, který umožní uživatelům sledovat jejich oblíbených sportovců přímo během soutěží, nabídne i virtuální prohlídku lyžařského stadionu. Uživatelům ve Spojených státech a Švédsku aplikace umožní i sledování přímého televizního přenosu z akcí.

Jednou ze zajímavých funkcí aplikace Live Arena je tzv. Connected Snow. Umožňuje prostřednictvím senzorů sledovat teplotu sněhu, což je v lyžování velmi důležitý parametr. To, kde je sníh nejchladnější nebo naopak nejteplejší ukážou tepelné mapy.

Letošní Mistrovství světa v klasickém lyžování se uskuteční ve švédském Falunu od 18. února do 1. března a přivítají kolem 700 sportovců z téměř 60 zemí.

Poznámky pro redaktory:

Zpráva v anglickém jazyce ZDE

Broadcast room: www.ericsson.com/broadcast_room

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2014 činily tržby naší společnosti 228,0 miliardy švédských korun. Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress