Nový objektiv HJ24ex7.5B je stvořený pro televizní produkci ve vysokém rozlišení a v lehké konstrukci nabízí vynikající optiku

Praha, Česká republika, 18. února 2015 – Společnost Canon dnes představila nový přírůstek do své řady objektivů určených pro televizní vysílání ve vysokém rozlišení. Model HJ24ex7.5B je nástupcem velmi populárního objektivu HJ22ex7.6B a společnost Canon při jeho návrhu využila zpětnou vazbu právě od uživatelů HJ22ex7.6B. Objektiv HJ24ex7.5B se může pochlubit i řadou nových vlastností včetně většího rozsahu ohniskových vzdáleností – hodnoty jsou lepší na obou koncích zoomu – a kvalitnějším obrazem. (TZ)

Zákazníci určitě ocení i vylepšený design a ergonomičtější uživatelské ovládání. Nový objektiv je skutečně univerzální a použitelný v pestré škále vysílacích prostředí – od vysílání ve studiích a z terénu až po zpravodajství. Canon této univerzálnosti dosáhl pomocí jedinečné kombinace lehké přenosné konstrukce a vysoce kvalitního 24násobného zoomu, který je největší v této třídě objektivů a nabízí impozantní širokoúhlý pohled s rozsahem ohniskových vzdáleností 7,5 až 180 mm.

Pokročilý optický výkon – pro širokoúhlé záběry i pohled do dáli

Vylepšená optika objektivu HJ24ex7.5B pro svět televizní produkce umožňuje reportérům a producentům vytvářet širokoúhlé i velmi blízké záběry. Využít mohou i 24násobný zoom, díky kterému získají tvůrčí svobodu ve studiu i v terénu. Společnost Canon tímto novým modelem jednoznačně prokazuje své odborné znalosti z oblasti optiky. Rozsah ohniskových vzdáleností 7,5 až 180 mm překonává možnosti předchozího modelu a odstraňuje komplikace, které způsobuje používání různých objektivů. Uživatelé tak mohou naprosto bez problémů přecházet mezi akčními záběry na velkou vzdálenost a detailními záběry z blízka. Vylepšená optika modelu HJ24ex7.5B navíc vytváří ostřejší a přesnější obraz, a to v celém rozsahu zoomu – s kvalitou a čistotou, které jsou nutné pro produkci v HD rozlišení.

Spojení výjimečné přenositelnosti a profesionálního výkonu

Díky zdokonalenému ergonomickému designu a přepracované optické struktuře mohou nyní kameramani natáčet v pohybu opravdu rychle a pohodlně. Canon snížil hmotnost tohoto objektivu na pouhých 1,78 kg a nabídl tak uživatelům výjimečnou svobodu pohybu ve studiích i v terénu a možnost snadného udržení kroku s natáčenými objekty.  Při návrhu HJ24ex7.5B pamatovali konstruktéři společnosti Canon na to, aby byl objektiv nejen lehčí než předchozí model, ale také vyváženější. Výsledkem jejich snažení je lepší těžiště, za kterým vedle snížení hmotnosti stojí i optimalizace uspořádání optické soustavy a struktury těla objektivu. Uživatelé mohou nový objektiv velmi snadno ovládat, a to i při umístění kamery na rameni. Jednotlivá nastavení jsou snadno přístupná doslova na dosah prstů – kameramani tak mohou hledáček kamery sledovat opravdu neustále.

Model HJ24ex7.5B je přímo předurčený k tomu, aby televizním reportérům nabídl nejlepší možný obrazový výsledek. Jedním z prostředků pro dosažení tohoto cíle je i digitální jednotka řízení – stejná, jakou využívá i nejnovější řada špičkových HD objektivů ENG. Kameramanům tato jednotka umožňuje vybírat jak z opakovatelných hodnot zoomu a světelnosti, tak i z nastavení zaostření a clony – přesně podle svých konkrétních přání. Součástí digitální jednotky řízení je i kodér typu absolute value encoder, díky kterému mohou reportéři zahájit natáčení opravdu velmi rychle a bez nutnosti inicializace objektivu. Tato vlastnost je přitom pro zpravodajství i sportovní reportáže ideální.  Inovativní kodér vylepšuje i energetickou spotřebu objektivu – usnadňuje tedy déletrvající natáčení – a umožňuje také automatickou detekci pozice objektivu. Kamera tak může okamžitě kompenzovat chromatickou vadu.

Objektiv HJ24ex7.5B bude v prodeji v průběhu května 2015.

-KONEC-

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.