Jubilejní, pátý ročník aukce fotek projektu Magazínu DNES+TV – Miminka vynesl rekordní sumu, na charitu jde téměř milion šest set tisíc korun

V pořadí už pátá charitativní dražba snímků, kde jsou vyfocené osobnosti s miminky z kojeneckého ústavu, vynesla rekordních 1 585 000 korun. Výtěžek půjde prostřednictvím korporátní Nadace Agrofert do Dětského centra při Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze, odkud jsou i miminka, která se v rámci projektu Magazínu DNES+TV fotila. Za pět let vynesly dobročinné aukce projektu Miminka už celkem pět a půl milionu korun. (TZ)

Dražba měla dvě části. Fotografie pěti celebrit s dětmi se dražily přímo v kojeneckém ústavu, kde částka o 90 tisíc přesáhla milion korun. Největší zájem byl o snímek moderátorky Ivy Kubelkové s malou Gitou, který se vydražil za 330 tisíc korun. V aukci na serveru iDNES.cz vynesly tři snímky celkem 495 tisíc korun. Nejžádanější byla fotka Petry Kvitové s malým Viktorem, která se vydražila za 200 tisíc korun.

„Aukce byla neskutečně napínavá a dojemná zároveň a já pochopitelně moc děkuji všem dražitelům, že nám pomohli dosáhnout rekordního výsledku,“ říká ředitelka Nadace Agrofert Zuzana Tornikidis.

„Pořádání aukce fotografií je pro Dětské centrum vždy významnou událostí, za kterou jsme opravdu vděční. Velmi si vážíme vaší přízně a odhodlání vytrvat v podpoře našeho zařízení i přes těžkosti, které s pořádáním těchto akcí souvisí. Upřímně děkujeme za zájem a pomoc našim dětem,“ říká ředitelka kojeneckého ústavu v Praze-Krči Jaroslava Lukešová.

„Jsem nesmírně rád, že se nám podařilo znovu ukázat, že projekt Miminka má smysl. Po pěti letech trvání má také svou tradici a prestiž a samozřejmě mě velmi těší i to, že mecenáši jsou rok od roku štědřejší,“ dodává vedoucí Magazínu DNES+TV Martin Moravec.

„Mediální skupina MAFRA pokračuje a bude pokračovat v pomáhání potřebným i v roce 2015,“ říká Miloslava Nováková, ředitelka Public affairs mediální skupiny MAFRA.