Canon dosáhl hranice pětiset instalací Océ ColorStream – ta nejnovější podporuje přechod Univerzity v Cambridgi na inkoustový tisk

PRAHA, 24. února 2015 – Canon Europe oznamuje, že organizace Cambridge Assessment, která je zodpovědná za provoz i správu tří zkušebních subjektů, zakoupila dvě vysokorychlostní kontinuální inkoustové tiskárny Océ ColorStream 3700. (TZ)

V případě systémů Océ ColorStream jde již o pětistou instalaci na světě a pro Cambridge Assessment to představuje začátek přechodu k inkoustovému tisku, od kterého očekává dlouhou životnost, optimální produktivitu i uspokojení požadavků na stále rostoucí objemy tisku.

„Zkušební materiály tiskneme pro vzdělávací instituce z celého světa. A vzhledem k tomu, že ověřování znalostí probíhá pod značkou Univerzity v Cambridgi, je kvalita tou oblastí,          ve které nemůžeme připustit žádné kompromisy,“ říká Kate Barnett, Group Director              of Operations organizace Cambridge Assessment. „Budoucnost vidíme v inkoustovém tisku, takže když se zamyslíme nad tím, jaké technologie mohou dlouhodobě podpořit naše podnikání a nabídnout dostatečnou flexibilitu i výjimečnou a konzistentní kvalitu, kterou naši zákazníci očekávají, je Océ ColorStream od společnosti Canon tou jedinou správnou volbou.“

„A proč je pro nás kvalita a konzistence výstupů tak zásadní? Stačí si uvědomit, jak jednoduše můžeme obyčejnou inkoustovou skvrnku na stránce s testem zaměnit                   za desetinnou čárku. Chybná interpretace zadání může mít velký vliv na odpověď účastníka testu a v našem podnikání nemáme pro chyby naprosto žádný prostor,“ vysvětluje Barnett.

Cambridge Assessment bude tiskové stroje ColorStream 3700 ze začátku využívat pouze pro černobílý tisk, nicméně nedílnou součástí rozhodování o pořízení této technologie byla i snadná možnost případného budoucího rozšíření o podporu plnobarevného tisku.

“Zkušební materiály běžně tiskneme v černobílém provedení a v případě potřeby je pomocí samostatných dokumentů doplňujeme o speciální prvky, jako jsou barevné mapy           nebo diagramy. Tento přístup je ale únosný jen do určitého množství samostatných dokumentů. Dojde-li v budoucnu na požadavek barevného tisku testovacích listů               ve srovnatelné kvalitě, můžeme jej velmi snadno naplnit,“ dodává Barnett.

„Další přínos nových strojů vidíme v jednoduchosti přechodu mezi různým stránkováním, které umožní delší dobu provozu těchto tiskáren. Můžeme proto slnit i přísnější požadavky    na rychlejší zpracování zakázek, a minimalizovat tak množství odpadu.“

“Océ ColorStream 3700 nám navíc umožní sledovat zajištění kvality, a to pomocí webového kontrolního systému. Něco takového jsme dosud vůbec neměli k dispozici, ale nepochybně půjde o další prvek k udržení vysoké konzistence našich výstupů,“ doplňuje Barnett.

Oba tiskové stroje jsou v provozu od ledna 2015, a to jako součást nedávno obnovené smlouvy o poskytování firemních služeb Canon (Canon Business Services – CBS). Spolupráce mezi Cambridge Assessment a CBS funguje již od března 2009.

Cambridge Assessment dnes provozuje tři tonerové tiskárny Océ ColorStream 9000,              u kterých ale v návaznosti na přebírání tiskových úloh novými stroji předpokládá postupné vyřazování.

„Se společností Canon spolupracujeme již několik let. Bezpečně proto víme, že v ní máme toho správného partnera i technologie, které podpoří další růst Cambridge Assessment        a umožní nám navázat na naše dosavadní úspěchy. Vzhledem k tomu, s jakými životními příležitostmi naše testy souvisí a jakou značku reprezentujeme, je přirozené, že rizika odmítáme. Společnost Canon tuto naši filosofii dlouhodobě zohledňuje a podporuje, a to také proto, že i samotná značka Canon je vysoce oceňovaná a důvěryhodná,“ konstatuje dále Barnett.

„Hlavním důvodem zájmu Cambridge Assessment o výhody inkoustového tisku je spokojenost zákazníka, a proto jednotlivé možné technologie velmi pečlivě zvažovali,“ říká Peter Wolff, European Director, Commercial Printing Group společnosti Canon Europe. „Opětovné rozhodnutí pro značku Canon je tak jednoznačným důkazem kvality dosavadní spolupráce i oprávněné důvěry v naše technologie.“

– KONEC –

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.